Dekoracja kuchni i kuchni-studio 15 m2 m. (+49 zdjęcie)

Jeśli jakikolwiek inny obszar mieszkania jest wyposażony w celu zapewnienia komfortu, to kuchnia wymaga najbardziej przemyślanych decyzji. Istnieją opcje, w których projekt kuchni o powierzchni 15 m2 zagwarantuje maksymalny komfort, pełną funkcjonalność. Jednocześnie jest nowoczesny i indywidualny. W przypadkach, gdy naprawy są wykonywane samodzielnie, bez pomocy projektantów, musisz znać zasady, zapewnią właściwe podejście.

Właściwie dobrane rozwiązanie

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zaplanowanie wnętrza i przemyślenie wszystkich drobiazgów. Wielu zwraca się do specjalistów, projektant wysłucha życzeń i zaproponuje możliwe opcje. W pewnym stopniu zaoszczędzi to czas, uniknie kłopotów, ale z drugiej strony, wykonując pracę samodzielnie, unikniesz niepotrzebnych kosztów.

Osoba planuje swój projekt w oparciu o indywidualne preferencje, oczywiście ma wyobrażenie, jaką opcję chce uzyskać w efekcie końcowym. Istnieje jednak kilka zasad i sztuczek, dzięki którym można wyposażyć kuchnię tak wygodnie, jak to tylko możliwe.

Kuchnia-pracownia

Nic dziwnego, że są ogromne kuchnie, których część ze względu na połączenie stanowi salon. Ta metoda jest coraz częściej stosowana – jest nowoczesna i wygodna.

Ważne! Przy takich przebudowach niemożliwe jest samodzielne przeprowadzanie napraw, należy skontaktować się z odpowiednimi organizacjami. Prace są wykonywane, jeśli istnieje projekt. Wynika to z faktu, że ściany nośne nie są naruszone.

Przy takich przebudowach trzeba przemyśleć podział na strefy, aby salon nie stracił swojego bezpośredniego przeznaczenia i nie stał się częścią kuchnia. Warto zwrócić uwagę:

  • W rodzinach wielodzietnych, gdzie procesy przygotowywania posiłków odbywają się regularnie, trzeba zainstalować mocny okap.

  • Do wytyczenia przestrzeni strefami można wykorzystać nie tylko meble.Możesz użyć zmiany poziomu podłogi lub wybrać inną podłogę.

  • Często, aby wizualnie poszerzyć obszar, sięgają po takie elementy jak lustra, przedmioty z błyszcząca powierzchnia.W przypadku korzystania z takich elementów najważniejsze jest, aby nie przesadzać, ponieważ może to nie wyglądać do końca odpowiednio. A co najważniejsze, nie zapominajmy, że wszystkie elementy wprowadzane do wnętrza wymagają mycia i wycierania, co w kuchni zdarza się dość często.

  • Warto zastanowić się nad kolorystyką i oświetleniem.Wcale nie jest konieczne zachowywanie tonu, ponieważ strefy są jeszcze inne i słuszne byłoby podkreślenie tego wzornictwem. Jeśli strefy są podzielone blatem barowym, salon można urządzić w delikatniejszych kolorach – ciepłych i delikatnych, które dodadzą wnętrzu przytulności i komfortu. Początkowo trzeba zdecydować, jakiego rodzaju oświetlenie jest wymagane, może być ogólne lub może działać dla każdej strefy osobno, przy oświetleniu ogólnym, które wizualnie łączy kuchnię i salon.

  • Gdy preferowana jest przebudowa i połączenie kuchni z salonem, należy wcześniej pomyśleć o stylu, w jakim pomieszczenie zostanie udekorowany.Wynikowy obszar jest dość duży i chociaż obejmuje dwie strefy, ogólny obraz powinien wyglądać całościowo.

Dekoracja

Sufit

Tak ważna część pokój to sufit, przy aranżacji kuchni wymaga uwagi, odpowiedniego podejścia. Na co zwrócić uwagę:

  • Należy wyjść z warunków charakterystycznych dla tego pomieszczenia – para, wilgoć, spadki temperatury.Nie powinny naruszać powierzchni i uszkadzać sufitu, a w razie potrzeby powinno być również możliwe czyszczenie na mokro.
  • Ponieważ współczesne wzornictwo daje wiele możliwości projektowania, należy zawsze przestrzegać miary, proporcji.Zbyt wiele szczegółów, masywne urządzenia mogą zepsuć ogólny obraz.
  • Dobór koloru jest zawsze indywidualny, należy jednak pamiętać, że jasne sufity wyglądają na wyższe, lżejsze.Wybierając ciemne odcienie, sufit znacznie zawęzi przestrzeń.

Najlepsze opcje to sufity w konstrukcji gipsowo-kartonowej lub sufity napinane z folii, można te dwa łączyć opcje. Jeśli wybór zostanie podany do płyt kartonowo-gipsowych, należy pamiętać, że praca wymaga dokładnych obliczeń i szkiców, sam ten proces będzie trudny.

Wybierając sufity napinane z folii proces będzie szybszy i łatwiejszy. Do wyboru są również powierzchnie matowe i błyszczące. Materiał jest dość stabilny, nie blaknie i jest wygodny w czyszczeniu.

Możesz zaoszczędzić pieniądze i czas malując sufity farbą na bazie wody. Będzie wyglądać schludnie i pięknie, a co najważniejsze, taki sufit przy minimalnych kosztach będzie niezawodny i nie przyniesie niepotrzebnych kłopotów.

Ściany

Kiedy musisz decydować o wyborze koloru ścian, musisz zrozumieć, że jest to główna podstawa, od której zależy dalsze wnętrze kuchni... Nie oznacza to, że wszystko powinno być utrzymane w jednym kolorze, ale ton powinien być w harmonii, aby ogólny obraz był kompletny.

Przy projektowaniu ścian lepiej wybrać jasne kolory - to optycznie powiększa przestrzeń, elementy dekoracyjne można zastosować w ciemnych odcieniach jako akcenty.Jeśli pomieszczenie jest jasne i ma wystarczająco dużo światła słonecznego, można wybrać chłodne odcienie, ale w pomieszczeniu z brakiem takiego światła dobrze sprawdzą się ciepłe odcienie.

Przy doborze materiałów wykończeniowych do miejsca pracy wygodnie jest zastosować kafelek lub podkład z malowaniem, dobrze znoszą czyszczenie na mokro. Do strefy rekreacyjnej można użyć tapet, paneli drewnianych, w oparciu o indywidualne preferencje.

Przy dekorowaniu tapetą można użyć elementów na wstawki, na przykład, jeśli miejsce pracy zdobią kafelki, wykonaj wstawki w tym samym tonie. Możesz użyć tapety o różnych kolorach, fakturach, ale takie wnętrze powinno łączyć różne obszary, w końcu wszystko powinno być w harmonii.

Podłoga

wodoodporna. Płytka, podłoga laminowana, tylko jeśli spełnia parametry techniczne, gres porcelanowy najlepiej poradzi sobie z takim zadaniem. Można go pokryć linoleum, co jest dość praktyczne, a jednocześnie bardziej ekonomiczne.

Możesz łączyć opcje powlekania, pokrywając obszar roboczy płytkami, a dla relaksu wybierz laminat, parkiet, linoleum.

Ostatni etap

Kiedy wszystkie główne części są przemyślane i decyzja jest podjęta, warto myśląc o samym meblu, jeśli oczywiście wszystkie naprawy nie były pierwotnie dla niego wykonane. Kiedy powstają meble na zamówienie, wszystko jest wstępnie przemyślane, umieszczone na swoim miejscu. Ale jeśli kupisz gotowy, warto przy wyborze zwrócić uwagę na drobiazgi.

Pojemność szafek, umiejscowienie zlewu, wysokość, szerokość. Tutaj każda gospodyni i właścicielka najlepiej wie, jakie to dla nich wygodne. Kolorystyka, jak wspomniano, powinna być przemyślana z góry, a jeśli kuchnia w efekcie końcowym jest zbyt spokojna i monotonna, należy zwrócić uwagę na wystrój i dodatki.

Drobne detale wprowadzone do wnętrza urozmaicają całościowy obraz, wprowadzają indywidualność. Warto zastanowić się nad obecnością małych akcentów, ale nie powinno ich być wiele.

Projekt wnętrza kuchni 15 m² m. (3 filmy)

Opcje projektowania kuchni 15 tys. m. (49 zdjęć)

​​
.