Decoupage ze zdjęciami (MK ze zdjęciem)

Taka technika zdobienia różnych przedmiotów jak decoupage ostatnio zyskuje na popularności wśród szwaczek, jest dumna ze swojej prostoty i niepowtarzalności wynik.Korzystając ze zdjęć, grafik lub wycinków z czasopism, ręcznie robieni miłośnicy otrzymują niezwykłe, przytulne dekoracje do domu, a także prezenty, zabawki i przedmioty codziennego użytku.

Teraz damy Ci małą lekcję mistrzowską z decoupage ze zdjęciami. Zaopatrz się w przyciągające wzrok obrazy, pędzle, klej i przedmioty, które chcesz ozdobić.

Warsztaty na talerzach decoupage ze zdjęciami

Talerz zdobiony techniką decoupage przy użyciu fotografii może służyć jako przytulna, rodzinna pamiątka, wspaniała ozdoba kuchni lub jadalni, element domowego ciepła w kredensie lub bufecie, jeśli zrobisz go ze wspólnego rodzinnego zdjęcia.

Do wykonania decoupage z talerza potrzebne będą:

 • przezroczysty talerz;
 • fotografie;
 • klej i pędzle;
 • lakier akrylowy.

Potrzebne będą również nożyczki, trochę waty lub gazy, spirytus i inne wycinki z czasopism, trzywarstwowe serwetki do ozdobienia głównych fotografii. Przed przystąpieniem do pracy zastanów się, jak chciałbyś ułożyć obrazy na talerzu, na przykład, które zdjęcie powinno być w centrum, jaki kształt i rozmiar.

1. Przygotuj talerz do dekoracji. Biorąc trochę waty, dobrze wytrzyj powierzchnię, upewnij się, że na talerzu nie pozostała wata lub gaza. Powierzchnia płytki powinna być idealnie przezroczysta. Oszacuj rozmiar zdjęcia lub obrazu, a dopiero potem go wytnij.

2. Rozpocznij umieszczanie zdjęć od tych, które powinny być na pierwszym planie. Uzbrojony w pędzel i klej do decoupage, rozsmaruj zdjęcia równomiernie ze wszystkich stron. Z płytką musimy pracować od spodu, więc odwróć ją, pokryj klejem miejsce, w którym będzie znajdować się zdjęcie.

3. Trzymając zdjęcie stroną zadrukowaną w dół na płycie szklanej, pokryj je ponownie klejem, rozpraszając bąbelki pod papierem. W ten sposób ułóż nowe elementy na talerzu zgodnie ze swoim planem.Uważaj, aby usunąć pęcherzyki powietrza spod obrazów. Dla wygody możesz użyć gąbki.

Unikaj pozostawiania jakichkolwiek przerw na płycie, chyba że zamierzasz zabezpieczyć wszystkie obrazy farbą akrylową lub dużą kartką papieru. Dekupaż talerza powinien być ciasny.

4. Po umieszczeniu wszystkich obrazów dobrze sklej cały tył płytki klejem, a następnie pozostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu płyty musisz obrobić krawędzie, usuwając wystające kawałki papieru. Można to zrobić nożyczkami lub pilnikiem do paznokci (ten ostatni na pewno usunie wszelkie nierówności na krawędziach). Gotową płytę pokryj kilkoma warstwami lakieru akrylowego.

Gotową dekorację można umieścić na ścianie, oprzeć o nią lub postawić w widocznym miejscu. Ze zdjęć domowników możesz stworzyć całą serię talerzy do decoupage - świetna ozdoba Twojego domu.

Należy pamiętać, że talerza nie można myć pod wodą, dlatego do pielęgnacji tego produktu używaj alkoholu.

Na filmie: master class na talerzach decoupage ze zdjęciem

Mistrzowska klasa z decoupage na butelkach

Decoupage ze zdjęciami na szkle nie jest taki trudny, możemy zaproponować Ci kolejną mistrzowską lekcję z decoupage na szklanych butelkach. O wiele łatwiej jest odkupić butelki serwetkami niż przy zwykłej fotografii, ale jest to całkiem możliwe.

Aby wykonać decoupage na butelce, przygotuj następujące materiały do ​​pracy:

 • samą butelkę;
 • Klej PVA;
 • płaskie frędzle;
 • gąbka;
 • farby i lakiery akrylowe;
 • fotografia.
Materiały potrzebne do decoupage

1. Znajdź w swój album fotograficzny lub znajdź i wydrukuj obraz z Internetu na papierze fotograficznym. Fotografia będzie głównym elementem wystroju. Odtłuść bazę, można to zrobić alkoholem. Następnie wybierz kolor farby akrylowej (najlepiej dobrać odcień, który dominuje na wybranym obrazie, tak aby zdjęcie było jak jedna całość z kolorem bazowym). Za pomocą gąbki pokryj butelkę wybraną farbą. Niech wyschnie.

Malujemy butelkę farbą

2. Kolejnym krokiem jest praca z fotografią. Wytnij obraz i umieść go w wodzie na 7-10 minut, aby trochę namoczyć papier. Po wyjęciu zdjęcia ostrożnie odklej dolną warstwę papieru. Obraz powinien stać się znacznie cieńszy, teraz można go łatwo umieścić na podstawie. Aby utrwalić zdjęcie na szklanej butelce pokrytej farbą akrylową, użyj kleju decoupage lub PVA rozcieńczonego wodą.

Wytnij obrazek
Przyklej obrazek do butelki

3. Za pomocą gąbki, na którą nałożyłeś farbę, obrób krawędzie obrazu kroplą farby, scalając zdjęcie z głównym kolorem butelki. Po całkowitym wyschnięciu produktu pokryj go warstwą lakieru, dzięki temu woda w butelce nie będzie straszna.

Pokryj butelkę lakierem

4. Produkt możesz ozdobić cyrkoniami, koralikami lub koralikami, błyszczy lub zawiązać wstążkę na szyi. W tym przypadku obraz jest ozdobiony lakierem brokatowym.

Ostatni szlif - udekoruj butelkę

Vintage box techniką decoupage

Jeśli wyniki poprzednie dwie lekcje mistrzowskie mogą służyć tylko jako dekoracja, wtedy ta drewniana pamiątka może się przydać w życiu codziennym. Czy masz w pobliżu stare drewniane pudełko? Decoupage tchnie w nią nowe życie. Teraz powiemy Ci, jak zrobić decoupage na drewnie.

Spróbujmy zrobić atrakcyjne, zabytkowe pudełko ze starych fotografii, do którego będziecie potrzebować:

 • vintage obrazy i stare fotografie;
 • trochę wody;
 • linijka i nóż biurowy;
 • klej i pędzle;
 • lakier akrylowy, farba akrylowa i podkład.

1. Przygotuj wcześniej kilka zdjęć, z których będziesz korzystać. Przytnij je do rozmiaru pudełka i namocz, obraz powinien bardzo łatwo zsunąć się z papieru. Pudełko zagruntować, a następnie pomalować pastelową farbą akrylową.

2. Nałóż dobrą warstwę PVA na okładkę i ustaw obraz. Wygładź papier podkładowy, aby nie było pod nim pęcherzyków powietrza. Pudełko pozostawić do wyschnięcia, najlepiej umieścić je pod prasą. Obraz można wygładzić zwykłą szmatką. Ale należy to zrobić tak ostrożnie, jak to możliwe, aby nie wymazać obrazu.

Nałóż klej i przyklej zdjęcie

3. Zastosuj prostsze obrazy na bokach pudełka, te mogą być zabytkowymi obrazami kwiatów. Takie obrazki zazwyczaj dominują na serwetkach z supermarketu. Pudełko możesz ozdobić kokardkami, błyskotkami lub koralikami.

Przyklejamy obrazki po bokach i pokrywamy pudełko lakierem
Ozdabiamy pudełko

Dekor to także technika spękania, która pozwala na uzyskanie efektu noszenia i starożytności. Jak widać, technika decoupage jest bardzo prosta, ale może nadać przedmiotom niezwykły smak lub całkowicie zmienić ich wygląd.

Jak zrobić pudełka decoupage (2 filmy)

Pomysły na zdjęcia decoupage (35 zdjęć)

​​
(2 29)
.