Decoupage starego pudełka w trzech różnych stylach

Obecnie pudełka do decoupage cieszą się dużą popularnością wśród koneserów piękna. I nie jest to zaskakujące. Za pomocą takiej sztuki możesz wyrazić swoje zdolności twórcze, dzięki czemu możesz zdobyć cenną i ekskluzywną rzecz.Czym jest decoupage? To wyjątkowa technika, która pozwala nanieść wzór na różne powierzchnie. Jako materiał roboczy można wykorzystać nie tylko pudełko, ale także książkę i inne przedmioty. Dzisiaj przyjrzymy się, jak przekształcić starą trumnę.

Wymagane narzędzia i materiały (MC)

Aby nanieść obraz na produkt, należy mieć następujące materiały:

  • specjalne serwetki do decoupage;
  • papier ścierny;
  • klej do decoupage;
  • świeca woskowa;
  • taśma klejąca i różne elementy dekoracyjne;
  • śrubokręt.

Dokładna lista narzędzi i materiałów zależy od techniki zastosowanej do naniesienia wzoru. Należy pamiętać, że przed dekorowaniem konieczne jest przygotowanie powierzchni. Poniżej proponujemy rozważenie szczegółowej klasy mistrzowskiej do dekoracji pudełka własnymi rękami w stylu decoupage.

Technika wykonywania decoupage

Dysponując wszystkimi niezbędnymi materiałami i narzędziami można przejść bezpośrednio do twórczej aktywności.Należy zauważyć, że drewno jest uważane za najlepszą opcję do decoupage. W razie potrzeby można użyć książki lub produktu z tworzywa sztucznego.

Etapy wykonania decoupage drewnianej skrzynki:

1. Najpierw należy przygotować powierzchnię skrzynki.Jeśli mówimy o rzeczy wykonanej z drewna, to podstawę należy starannie obrobić papierem ściernym. Wysokiej jakości przygotowanie powierzchni będzie kluczem do udanej dekoracji pudełka. Dotyczy to zwłaszcza starych produktów.

2. Jeśli na przedmiocie znajdują się metalowe elementy ozdobne, lepiej je zdjąć chwilę. Możesz rozwiązać ten problem za pomocą śrubokręta lub innych narzędzi pod ręką. Po przygotowaniu powierzchni możesz zacząć ją barwić. Tutaj mówimy o całkowitym malowaniu farbami akrylowymi.

3. Na tym etapie wybrany wzór zostaje przeniesiony na powierzchnię. Gotowe rysunki można kupić w sklepach specjalistycznych. Część z obrazem jest starannie oddzielona od serwetki.

4. Elementy obrazu nakładamy ostrożnie na przygotowaną powierzchnię. Wybrane miejsca na produkcie obrabiamy klejem do decoupage. Następnie musisz poczekać, aż klej całkowicie wyschnie.

5. Na tym etapie przedmiot jest kilkakrotnie lakierowany. Gdy powierzchnia jest całkowicie sucha, można przystąpić do bezpośredniej dekoracji. Na początek stare elementy dekoracyjne są mocowane na swoim miejscu. Uwzględniają przy tym styl, w jakim zostanie wykonany sam produkt. W niektórych przypadkach racjonalnym rozwiązaniem byłaby zmiana lub całkowite usunięcie niektórych elementów dekoracyjnych.

Należy wziąć pod uwagę styl samego produktu. Decoupage drewnianej skrzynki zapewnia jej dekorację, aż do wymiany wszystkich elementów dekoracyjnych i akcesoriów.

Na wideo: Decoupage pudełka z zabytkowymi zadrapaniami

Decoupage w różnych stylach

Decoupage dla początkujących to zajęcie twórcze. Nawet korzystanie z instrukcji nie pozbawia produktu oryginalności. Po tej technice pudełko lub książka staną się oryginalne w swoim rodzaju. Przed przystąpieniem do konwersji produktu warto rozważyć wszystkie dostępne opcje.

Dekorację można wykonać w różnych stylach:

  • vintage;
  • Prowansja;
  • shabby chic.

Najpopularniejszą opcją jest styl decoupagevintage .Za pomocą pewnych sztuczek pudełko może się nieco postarzać. Aby osiągnąć maksymalny efekt, eksperci zalecają stosowanie techniki spękania. Efekt postarzania uzyskuje się za pomocą farby nakładanej bezpośrednio na przygotowaną powierzchnię. Na początek użyj ciemnych kolorów, a na nie nakładane są jaśniejsze kolory.

Decoupage box w stylu vintage

Etapy decoupage w stylu vintage:

1. Pierwszą warstwę można nałożyć brązem malować, a następnie poczekać do wyschnięcia powierzchni.

2. Następnie rozpocznij tworzenie efektu zadrapania. W tym celu na krawędzie produktu nakłada się niewielką ilość wosku. Spowoduje to, że druga warstwa farby będzie trochę przetarta.

2. Nałożyć drugą warstwę farby, tylko o jaśniejszym odcieniu. Najlepszą opcją jest kolor biały, jasnoszary i beżowy.

3. Po wyschnięciu farby przetrzeć lekko papierem ściernym.Obróbkę prowadzi się do wypłynięcia dolnej warstwy farby.

3. Na ostatnim etapie produkt jest dekorowany. Najlepszą opcją byłyby tutaj zdjęcia retro, róże i inne wzory. Do dekoracji często wykorzystuje się również technikę Craquelure. Takie pudełko w technice decoupage stanie się oryginalną ozdobą każdego wnętrza pokoju.

Nie mniej popularny jest decoupage w styluProwansji . Praca odbywa się w tej samej kolejności. Oczywiście jest tu kilka osobliwości. Do dekoracji stosuje się motywy kwiatowe lub motywy rustykalne. Racjonalne jest używanie odcieni farb do łóżek. Tutaj również odpowiedni jest efekt starzenia.Za pomocą techniki spękania można stworzyć wrażenie spękania wzoru.

Decoupage pudełka w stylu prowansalskim

Styl prowansalski jest idealny do przekształcenia okrągłego pudełka.

Pudełko w stylushabby chic jest udekorowane w podobny sposób jak w poprzednich technikach. Typowymi cechami są odcienie pościeli, stare zdjęcia, obrazy kwiatów, gałązek i inne "delikatne" detale. Shabby chic służy do ozdabiania różnych przedmiotów, niezależnie od ich kształtu i wielkości. Dotyczy to zwłaszcza produktów wykonanych w formie książki.

Decoupage techniką shabby chic z wykorzystaniem wydruków (2 filmy)

Ciekawe pomysły na pudełka decoupage (41 zdjęć)

​​
(2 05)
.