Czy powinieneś kupić drzwi wejściowe z lustrem? Plusy i minusy [różne modele]

Przy wyborze drzwi wejściowych do mieszkania, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę niezawodność, bezpieczeństwo i estetykę konkretnego modelu. Ostatnio dużą popularnością cieszą się drzwi wejściowe z lustrem. Pomysł zamontowania tafli lustrzanej wewnątrz konstrukcji drzwi nie jest nowy, ale wciąż trwa debata na temat praktyczności tego typu produktu. W tym artykule przyjrzymy się głównym zaletom, wadom i cechom produkcji drzwi wejściowych z lustrem. Wszystko to pomoże Ci wyciągnąć ostateczny wniosek – czy nowy produkt jest wart swoich pieniędzy, czy nie.

Zalety i wady

Zdaniem projektantów to drzwi wejściowe są kluczowym elementem wnętrza, którego wygląd determinuje projekt korytarza i ogólnego postrzegania mieszkania lub wiejskiego domu... Na rynku znajduje się obecnie duża liczba konstrukcji drzwi z zainstalowanymi lustrami, takie modele są bardzo poszukiwane w Rosji, krajach WNP iw Europie.

Skrzydła wyróżnia ciekawy design, bogactwo kształtów i kolorów przeszkleń. Jednak takie modele pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną.

Jak każdy projekt, drzwi wejściowe do mieszkania z zamontowanym lustrem mają zalety i wady użytkowania. Do zalet produktu należą:

  • Praktyczność.Przed wyjściem na zewnątrz możesz dokładnie obejrzeć swój strój dzięki pełnowymiarowemu lusterku.
  • Zwiększ przestrzeń.Za pomocą drzwi wejściowych z wbudowanym lustrem można stworzyć iluzję nieskończenie długiego korytarza i optycznie powiększyć pomieszczenie (ta opcja świetnie sprawdza się w małych mieszkaniach i niewielkich korytarzach).
  • Lekkość i neutralność.Dzięki temu samemu lusterku skrzydło drzwi wydaje się wizualnie lżejsze. Ponadto takie drzwi dobrze wpasowują się w każde pomieszczenie, w każdym stylu.

Metalowe konstrukcje drzwi z elementami lustrzanymi od wewnątrz są bardzo praktyczne i łatwe w obsłudze. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji i pozwalają radykalnie odmienić mieszkanie. Wielu projektantów stosuje tę technikę - za pomocą luster można „wypychać ramy” wnętrza.

W mieszkaniach typu studio lub jednopokojowych instalacja takiego produktu stworzy wrażenie większej przestrzeni.

​​

Jeśli zamierzasz korzystać z drzwi wejściowych z lustrem w przedpokoju, to przede wszystkim musisz zbadać wady takich projektów. Należą do nich:

  • Trudny i czasochłonny montaż okuć.Trudno wyciąć otwór na dzwonek, zamek czy klamkę, szczególnie problematyczny, gdy wstawka lustra znajduje się na całym płótnie.
  • Trudności w wymianie lusterka.Metalowe drzwi ze szkłem wewnątrz są trudne do demontażu. Aby wymienić wkładkę, będziesz musiał usunąć płótno i wszystkie akcesoria, zabrać konstrukcję do warsztatu i tam ją wymienić.
  • Wysoki koszt.Lustra malowane proszkowo lub szkło weneckie są bardzo drogie.
  • Ciężka masa konstrukcyjna.W zależności od grubości i wielkości szkła instalowane są niezawodne daszki i zawiasy, które wytrzymują duże obciążenia. Jednak takie skrzydło drzwi jest bardzo masywne.
  • Szczególne wymagania dotyczące opieki.Trzeba dbać o szkło, usuwać z powierzchni kurz i brud na czas. W sklepach można znaleźć specjalne środki czyszczące do tego celu.

Warto zauważyć, że większość mankamentów projektów drzwi z lustrami jest charakterystyczna tylko dla tanich modeli. Producenci już na etapie produkcji drzwi starają się wyeliminować problemy, które mogą pojawić się podczas wymiany lub eksploatacji produktu. W tym celu żelazne drzwi są wyposażone w ukryte mechanizmy blokujące - tak zwane niewidoczne.

Brak dziurki od klucza chroni powierzchnię przed uszkodzeniem nawet w przypadku niewłaściwego użycia klucza.

Cechy produkcji

Drzwi żelazne z lustrem wewnątrz wykonane są w tej samej technologii co modele tradycyjne. Różnica polega tylko na wykończeniu gotowej konstrukcji metalowej, czyli w procesie mocowania części szklanych. Istnieją dwa sposoby mocowania luster: za pomocą kleju montażowego (do małych wstawek) oraz za pomocą specjalnych łączników.

Przy klejonym sposobie mocowania małych elementów lustra stosuje się taśmę dwustronną jako dodatek. Pozwala to znacznie zwiększyć właściwości tłumiące płótna. Lustro może mieć dowolny kształt i rozmiar, od tego zależy różnorodność sposobów mocowania.Aby zainstalować duże powierzchnie lustra, będziesz potrzebować specjalnych ramek na całym obwodzie, wkrętów samogwintujących, wkrętów.

Istnieją trzy sposoby wykończenia drzwi - od wewnątrz, od zewnątrz iz obu stron. Pierwsza metoda jest bardziej praktyczna, druga służy tylko do montażu wkładek z zewnątrz.W tym ostatnim przypadku tafla lustra wymaga dodatkowej ochrony przed uderzeniami mechanicznymi (napady wandali).

Na filmie:jak przykleić lustro na drzwiach (przykład od mistrza).

Różnorodność modeli

Żelazne drzwi wejściowe z lustrzanymi wstawkami wyróżniają się niezwykłym wyglądem i różnorodnością wykończeń. Lustra występują w szerokiej gamie kolorów, kształtów i stopni odbicia.Poniższe zdjęcie pokazuje standardowe próbki wkładek lustrzanych, które są podstawą większości producentów.

Drzwi stalowe z detalami z brązu lub elementami złota i srebra prezentują się korzystnie. Matowa pleksi jest również doskonałym dodatkiem do projektu drzwi. Pod względem niezawodności i trwałości takie produkty nie ustępują produktom z płyt MDF. Główną wadą jest tylko wysoka cena.

Dobór materiału konstrukcji drzwi uzależniony jest od przeznaczenia kupowanego produktu. Podczas montażu drzwi z lustrem w prywatnym domu powierzchnia musi mieć dodatkową ochronę. Lepiej, jeśli to żelazo lub stal. W przypadku mieszkań dekoracja wnętrz jest doskonałą opcją, jest bardziej praktyczna i pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń.

Przedpokój można również udekorować oświetlając drzwi (lampy montuje się bezpośrednio w skarpach).

Drzwi wejściowe z lustrami nie ustępują innym modelom pod względem praktyczności, trwałości, niezawodności i łatwości obsługi. Jednak wybierając drzwi do przedpokoju z wstawkami z lustrem nie zapominaj, że taki produkt wymaga szczególnej troski. I nie powinieneś oszczędzać na takich produktach, ponieważ jakość jest kluczem do długiej żywotności produktu.

Wykonanie drzwi wejściowych z lustrem na zamówienie z firmy Bastion-S

Firma "Bastion-S" oferuje ponad 500 rodzajów drzwi wejściowych, wykonanych z wysokiej jakości materiałów w nowoczesnym wzornictwie. Firma świadczy usługi w pełnym cyklu - wykonanie drzwi wejściowych z lustrem na zamówienie, dostawę, profesjonalny montaż i serwis gwarancyjny.

Recenzja drzwi Torex Ultimatum z lustrem (1 film)

Opcje lusterka drzwi (50 zdjęć)

.