Ciekawe pomysły na hand-made: mistrzowska lekcja tworzenia wyjątkowych rzeczy

„Handmade” po angielsku oznacza „handmade”... Dla wielu to słowo kojarzy się z hobby. Tak, tworzenie produktów własnymi rękami to całkiem zabawny proces, który pomoże Ci wyrazić swoją kreatywność. Jednocześnie domowa kolekcja zostaje uzupełniona o jeszcze jeden oryginalny przedmiot.Ale ręcznie robione może również zwiększyć twój budżet. Jak zamienić swoje hobby w biznes?

Niestety, istnieje błędny stereotyp, że rękodzieło jest niechlujne i prymitywne. Oczywiście każdy zaczyna od zera. Ale jeśli uważasz, że ręczne wykonanie jest poważnym sposobem na zarabianie pieniędzy, musisz zostać profesjonalistą.Rękodzieło jest droższe od wyrobów fabrycznych, ponieważ łączy w sobie jakość i niepowtarzalność. Sam potencjalny nabywca rozumie, że może kupić niedrogie „stemplowanie”. Ale jeśli dana osoba już do ciebie przyszła, oznacza to, że jest gotowa zapłacić więcej za dobre ręczne wykonanie. Nie zawiedź go! Oto kilka ciekawych pomysłów.

Akcesoria ślubne

Ludzie często kupują ekskluzywne przedmioty na specjalne okazje, takie jak śluby. Każdy chce, aby ich uroczystość była wyjątkowa, a nie schematyczna. Co zaoferować nowożeńcom?Istnieje wiele opcji ręcznego wykonania: pocztówki, bukiety, dodatki odzieżowe, girlandy. Pamiętaj jednak, że w każdym temacie musi być coś nowego. Złap złoty środek między powagą a jasnością, choć trochę bezczelności.Zastanówmy się, jak stworzyć oryginalny wystrój ręcznie robionych pudełek na obrączki.

Potrzebne będą następujące materiały:

 • małe głębokie pudełko (np. w kształcie serce);
 • wstążka satynowa;
 • tkanina jedwabna;
 • tkanina aksamitna;
 • siatki, cekiny, cyrkonie, kamienie (wszelkie przedmioty dekoracyjne);
 • klej.

1. Na początek wykonamy podkładki pod pierścienie. Umieść pudełko na kartce papieru i obrysuj jego kontur. Jeśli ściany w pudełku są bardzo grube, zmniejsz o pół centymetra. Za pomocą wzoru wytnij dwa kawałki z jedwabnej tkaniny.

Wzór serca

2.Szyj części razem , pozostawiając mały otwór.

Doszyj detale wzdłuż krawędzi

3.Wypełnij podkładkę poliestrową wyściółką i zszyć dziurkę. Produkt możesz ozdobić kokardkami lub kwiatami z jedwabnej tkaniny.

Wypełnij podkładkę poliestrową wyściółką

4. Teraz zajmijmy się samym ręcznie robionym pudełkiem. Boki i wieczko na zewnątrz ozdobić aksamitną tkaniną. To wymaga kleju. Ale nie wylewaj za dużo, wystarczy kilka kropel.

Pudełko kartonowe w kształcie serca

5.Zrób dekor z tkaniny i przymocuj do pokrowca.Udekoruj tkaninękamieniami i cyrkoniami. Za pomocą kleju przymocuj jedwabną poduszkę do spodu. Ręcznie wykonane pudełko będzie wspaniałym atrybutem ślubu.

Efekt końcowy

Biżuteria wykonana ręcznie

Biżuteria ze złota i srebra nie jest dostępna dla każdego. I pomimo luksusu często brakuje im ciepła. Tworząc ręcznie robioną biżuterię własnymi rękami, wkładasz w nie ładunek życzliwości i radości.Obecnie istnieje wiele technik wykorzystujących koraliki, wstążki, drewno, gumę, glinkę polimerową. Zastanów się nad mistrzowską klasą robienia ręcznie robionych kolczyków z najnowszego materiału.

Potrzebne będą:

 • glina polimerowa;
 • farba akrylowa;
 • igła;
 • lakier;
 • szczotka;
 • wycieranie na mokro;
 • zaczepy na uszy, pierścienie, szpilki.
Wymagane materiały

1.Rozwałkuj glinkę polimerową w kilkumilimetrową warstwę.

Zawalc glinę w warstwie

2.Wytnij pięć kółek. Wytnij dwa płatki z każdego koła.

Kręgi

3. Teraz rozwałkuj kulkę i wciśnij ją w ciasto - to jest podstawą kolczyków.

4. Zagnij kufel w pętlę, wciśnij jego czubek w środek wcześniej przetoczonej kulki.

Baza do kolczyków

5.Wykonaj płatki z kółek .

Wykonanie płatków

6. Mocowanie płatków do podstawy. Tylko nie zamykaj karty.

Dołącz płatki

7. Igłą wciskamy pasek na środek każdego płatek. Możesz zastosować dowolny wzór.

Wykonanie wzoru

8.Pokryj podstawę detalami wykonanymi z gliny innego koloru. Wybierz wystrój według własnego gustu.

Dodaj szczegóły

9.Wysyłamy produkt do piekarnika. Temperatura i czas wypalania są określone w instrukcji materiału. Gdy kwiaty ostygną, pomaluj je ostrożnie. Upewnij się, że farba wchodzi w rowki.

Malowanie

10. Usunąć warstwę farbyz powierzchni wilgotną szmatką. Pozwól kwiatom wyschnąć i polakierować.

Usuń nadmiar farby

11. Za pomocą pierścieni i haczykówodbierz kolczyki: odegnij pierścień, włóż pętelki w nią, zaczepiać i zginać. Ręcznie robione kolczyki z gliny polimerowej są gotowe!

Kolczyki są gotowe

Glinka polimerowa pozwoli Ci stworzyć zupełnie inne wizerunki: zarówno kobiece, jak i figlarne. Te ręcznie robione ozdoby są idealne na imprezę tematyczną.

Na wideo: dekoracje z niebieskimi różyczkami z masy polimerowej

Drobne przedmioty wnętrza​​

Każda osoba potrzebuje domowego komfortu i ciepła. Dlatego szwaczki starają się tworzyć przedmioty do domu własnymi rękami.Dekoracje na półki, meble, drzwi, zasłony to świetne, ręcznie robione pomysły do ​​wnętrza. A małe wazony i pudełka, zabawne figurki lub kreatywne stojaki są często kupowane jako prezent dla przyjaciela. Jeśli uważamy, że ręczne wykonanie jest biznesem, to na takich drobiazgach można zarobić niezłą sumę.Proponujemy małą lekcję mistrzowską, jak zrobić plafon z plastikowych łyżek.

Potrzebne będą:

 • duża plastikowa butelka (co najmniej 5 litrów);
 • plastikowe łyżki;
 • nóż;
 • klej PVA;
 • żarówka energooszczędna, oprawka, drut miedziany.

Ważny punkt! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Wybierz żarówkę, która się nie nagrzewa.

1. Ostrożnieodetnij spód butelki. W razie potrzeby przytnij.

2. W pokrywieprzebijamy otwórgorącym szydłem. Tutaj zostanie włożony drut, więc średnica otworu musi być szersza niż średnica drutu. Rama plafonu jest gotowa.

3.Odetnij uchwyty łyżek. Umieść wypukłe części w okręgu, jakby były łuskami. Zaczynamy od dołu i powoli przechodzimy do szyi, którą również chowamy za łuskami. Rezultatem jest plafon przypominający garb.

4. Włożyć żarówkędo środka . Produkt gotowy.

Pomysły na dom mogą być bardzo różne. W jednej technice możesz tworzyć zupełnie inne obiekty. Jeśli poświęcisz wystarczająco dużo czasu na ręczne wykonanie, możesz wymyślić najbardziej nieoczekiwane decyzje.

Prezenty dla majsterkowiczów

Ręcznie robione prezenty to doskonały sposób na wyrażenie uczuć rodzinie i przyjaciołom. I choć mówią, że uwaga jest najważniejsza, pamiętaj: prawdziwa pamiątka powinna wyglądać idealnie. Tworząc prezenty własnymi rękami, bądź oryginalny i dąż do perfekcji. Co możesz przekazać?

W rzeczywistości lista ręcznie robionych pamiątek jest dość duża:

 • zabawki;
 • zeszyty;
 • pudełka, piórniki;
 • dekoracje;
 • obrazy;
 • odzież.

Ogólnie wszystko, co ucieszy drugą osobę. Niektóre prezenty są łatwe do udekorowania. Dekoracja innych może zająć dni lub nawet tygodnie.

Nie zapomnij o wystroju starych ubrań. Wiele osób ma w szafie rzeczy, które już wyszły z mody lub straciły swój kolor i kształt. Ale właściciel nie chce się z nimi rozstać. Będzie zadowolony, jeśli jego ulubione ubrania znów staną się piękne.

Gdy po raz kolejny zechcesz własnoręcznie wykonać nietypowy przedmiot do domu, zastanów się, czy ręczne wykonanie może stać się źródłem dodatkowego dochodu. Oczywiście wymaga to ciągłego doskonalenia. Możesz opanować nowe subtelności rzemiosła, okresowo czerpać inspirację od innych rzemieślników. Ale Twoje prace wykonane ręcznie powinny mieć własny, autorski styl, dzięki któremu zostaniesz rozpoznany.

Broszka i gumka do włosów z filcu (2 filmy)

Pomysły na kreatywność (43 zdjęcia)

.