Chłodny niebieski dla każdego pokoju

Zimne kolory obejmują niebieski we wnętrzu. Odcienie niebieskiego są zróżnicowane: niektóre z nich mają tendencję do ultramaryny i bzu, podczas gdy inne są bliższe zieleni. Zależy od tego, który niebieski kolor we wnętrzu najlepiej łączy się z innymi farbami.

Odcienie ciepłych barw harmonijnie łączą się z bladoniebieskim odcieniem. A pozostałe kolory tworzą z nim wspaniały kontrast, który nie staje się dysonansem.

Użycie niebieskiego we wnętrzu z oknami wychodzącymi na słoneczną stronę może opierać się tylko na odczuciu, że Ci się podoba. Wybierając do pokoju niebieską tapetę z kwiatami, lepiej wybrać kolory, które mają różowy lub pomarańczowy. Żaden kwiat ani bukiet nie są przedstawiane bez liści. Jasna zieleń na delikatnej niebieskiej tapecie nie będzie wyglądała najlepiej, jasna zieleń wpasuje się bardziej organicznie w kompozycję. Nie ma potrzeby używania jaskrawożółtych lub bogatych pomarańczowych kolorów w pomieszczeniu, w którym cały czas świeci słońce. Po słonecznej stronie bardziej odpowiedni jest rysunek w pastelowych kolorach, szaro-niebieskie odcienie.

Możesz zrezygnować z aranżacji salonu za pomocą niebieskiej tapety i białych zasłon - ten zestaw doskonale uzupełni brązowy odcień pokrowców na sofie. Kolorystyka wnętrza łączy się z kolorami niebieskim i szaro-fioletowym.

Jak dopasować kolor sufitu do niebieskich ścian

Pomieszczenie całkowicie wykonane w kolorze niebieskim nie będzie wyglądają bardzo dobrze. Z którego z nasyconych tonów ma tendencję do cieniowania tapety, możesz wybrać kolorystykę sufitu.

  • Niebieskie tapety mają odcień różu lub karmazynu, wówczas sufit może mieć odcień karmazynowy lub purpurowy.
  • Pomarańczowy i niebieski dobrze do siebie pasują. Niebieska tapeta, w której występuje kolor pomarańczowy, to świetne połączenie do salonu, w którym sufit ma różowy lub pomarańczowy odcień.
  • Turkus wydzielający zielony kolor doskonale połączy się z odcieniem, który wybielić można nie tylko specjalną kolorystyką, ale także zwykłą zielenią. Niebieskie wnętrze w tym odcieniu będzie jasne i optymistyczne.
  • Niebieską tapetę z tendencją do ultramaryny należy wyeksponować nieco jaśniejszym sufitem w tej samej kolorystyce. Różowy sufit może również pasować do tego koloru, ale tutaj we wnętrzu trzeba będzie zastosować nasycone fioletowe draperie, zasłony, dekoracyjne poduszki czy narzuty na łóżko.

Biorąc pod uwagę, że biały sufit jest idealny do każdego wnętrza, nie można filozofować, uzasadniając niekonwencjonalny ton sufit, ale idź po ścieżce najmniejszego oporu.Niebieski kolor wnętrza może dopełnić jasną zieleń - intensywny szmaragdowy odcień na meblach tapicerowanych. Harmonię tego połączenia potwierdza natura, tak w słoneczny dzień wygląda niebo z wodą zatok na horyzoncie.Niewielu może powiedzieć, że to połączenie im się nie podoba. To połączenie spokoju i wyciszenia, dzięki czemu możesz bezpiecznie z niego korzystać.

Beżowo-niebieskie wnętrze będzie nie mniej atrakcyjne. Zimna gama ścian równoważona jest ciepłem beżowego odcienia mebli gabinetowych, linoleum czy dywanu. Jasnoczerwone peleryny do mebli tapicerowanych mogą organicznie wpasować się w wystrój pomieszczenia zdominowanego przez kolor niebieski, jeśli w oknach znajdują się zasłony z czerwonymi elementami. Taki pokój będzie wydawał się jasny, skąpany w słońcu, nawet w pochmurne dni.

Sypialnia z niebieskimi elementami dekoracyjnymi

Biało-niebieskie wnętrze jest chłodniejsze, lepiej zastosować je w kuchni lub sypialni. Zimna łuska wymaga zmiękczenia, zwłaszcza jeśli meble wykonane są z drewna pokrytego białym połyskiem. Niebieski kolor we wnętrzu sypialni zależy od tego, jaki odcień ma sufit, w jakich kolorach są wykonane zasłony. W sypialni ton tapety powinien być bardzo delikatny i czysty. Tapeta z małymi kwiatami o różowym kolorze - to połączenie doskonale uzupełni brązowe linoleum.

Liliowy kolor narzut, pelerynek i ozdobnych poduszek na sofie lub fotelach sprawi, że dekoracja będzie bardziej ciepła. To przejście pozwala na zastosowanie we wnętrzu różu, będącego pochodną koloru karmazynowego.

Niebieski we wnętrzu każdego pomieszczenia to demokratyczny odcień, który próbuje całkowicie niekompatybilnych tonów, na przykład szarość i szmaragdowa zieleń, błękit i czerwień, jasny pomarańczowy i liliowy lub fioletowy.

Jak łączyć kolory

Niektóre style, głównie orientalne, stosują takie połączenia, ale nie jest to typowe dla klasyczny europejski styl. Jasne, nasycone odcienie ciepłych barw są irytujące według nadzoru psychologów. W wystroju pokoju, przy użyciu jasnego pomarańczowego koloru, we wnętrzu zawsze potrzebne są duże czerwone elementy dekoracyjne, bogata żółć na tapecie, draperie, jeden lub dwa odcienie koloru, które uspokajają mnóstwo kolorów. Mogą być szare, niebieskie, jasnozielone - z zakresu zimnego lub beżowe, brązowe, kremowe, liliowe - neutralne odcienie.

Na tle ścian z niebieską tapetą świetnie prezentują się ciemne i jasne meble gabinetowe, sofa, fotele i pufy. Na przykład mając szarą sofę w salonie, możesz położyć na niej dowolną jasną pelerynę.

W końcu niebiesko-szara skala doskonale uspokoi nawet duży czerwony welon, gdzie wielkie żółte i pomarańczowe kwiaty współistnieją z nasyconymi elementami jasnego błękitu. Przy większości innych kombinacji taka zasłona wydawałaby się co najmniej prowokująca. Niebieska tapeta w połączeniu z zasłonami w szarym odcieniu zdziała cuda.Tapeta w kwiaty w kolorze czerwonym lub jasnoróżowym pozwala łączyć style orientalne i europejskie.

Zwięzły salon

W salonie i pokoju dziecięcym można zastosować różne style. W dużych pomieszczeniach sofa może służyć jako przedmiot podziału pokoju na strefy. Szara lub niebieska sofa świetnie sprawdzi się, jeśli ściany są beżowe. Następnie na oknach można zastosować kremowe tiulowe i brązowe zasłony, które pozwolą na ułożenie beżowo-brązowego linoleum lub dywanu na podłodze.

Stosując beżową sofę na środku pokoju, nawet z lekkim akcentem brązu, z niebieską ścianą, można wykonać podłogę w odcieniach szarobrązowych.

A na okna użyj gęstego szarego tiulu z szaroniebieskimi firankami, różniącymi się (w dowolnym kierunku) 2-3 tonami od dekoracji ścian. Projekt salonu można uzupełnić innymi tapetami, na przykład brązowymi z jasnymi dużymi żółtymi lub pomarańczowymi kolorami. Na tym tle świetnie będzie wyglądać sofa w jasnoniebieskich lub szaroniebieskich odcieniach. Trudno powiedzieć, który kolor peleryny byłby lepszy z tak miękkim zestawem słuchawkowym. Wybierając go, będziesz musiał bazować na wzorze tapety.

Projekt kuchni w kolorze niebieskim

Skala niebiesko-szara w kuchni ze sprzętem AGD z szarym kolor drzwi jest całkiem uzasadniony. Niebieski sufit kuchni sugeruje, że okna będą miały zasłonę o ciepłym, ale nie jasnym odcieniu. Nadaje się do dekoracji okna kuchennego w jasnym liliowym lub szarym tiulu, zielonym, żółtym, różowym też, który wybrać zależy od osobistych upodobań. W salonie firany należy dobierać bardziej surowo ze względu na to, że pstrokata w dużym pomieszczeniu wprowadza element chaosu.

Liliowy i różowy dają doskonałe połączenie, żółty i zielony również dobrze ze sobą współgrają, a niebieski we wnętrzu kuchni.

Na niebieskim tle tapety kolory pomarańczowy, żółty, zielony i niebieski mogą współistnieć w jednej wersji, a w innej gama może być zupełnie odwrotna - za pomocą odcieni liliowego i różowego, który wybrać, można określić odcienie na tapecie.

Do kuchni można dopuścić jaśniejsze odcienie wzoru niż w salonie. Różowe, żółte, brązowe odcienie mogą być uzasadnione przy wyborze zasłon do kuchni, jeśli przy niebieskich ścianach i sufitach urządzenia mają brązowo-beżowe obudowy, a także fasady stołów i szafek. Połączenie zimnego błękitu i ciepłego brązu jest idealne do kuchni.

Salon w kolorze niebieskim (2 filmy)

Różnorodne odcienie niebieskiego we wnętrzu (38 zdjęć)

​​
(18 8)
.