Cechy wyboru zasłon w sypialni z balkonem: pomysły projektowe (+40 zdjęć)

Obecnie istnieje wiele możliwości rozplanowania sypialni.Najczęściej spotykane są sypialnie z balkonem.Dlatego wiele osób zastanawia się, jak zaaranżować i dobrać zasłony w sypialni z balkonem, aby osiągnąć maksimum przytulności i komfortu.

Dekoracja drzwi balkonowych

Przy wyborze zasłon na balkon drzwi, zaleca się uwzględnienie kilku niuansów: wielkości pomieszczenia, kierunku stylistycznego pomieszczenia i indywidualnych preferencji.Dla większej wygody lepiej jest preferować proste zasłony, które nie będą utrudniać dostępu do balkonu i zapewniają pożądany poziom oświetlenia.

Korzystne są również ozdobne plecionki lub pierścienie, za pomocą których można mocować zasłony, aby wyglądały estetycznie.Lepiej wybrać modele, których tkanina nie wymaga specjalnych zasad pielęgnacji i jest odporna na kurz i brud z zewnątrz.Mogą to być zasłony satynowe, lniane lub bawełniane.

Przy wyborze zasłon należy kierować się następującymi zaleceniami:

1. Brak konieczności wyboru zasłon z dużymi fałdami, kokardy i inne obszerne ozdoby, które mogą utrudniać swobodny dostęp do balkonu.

2. Ważną rolę odgrywa materiał: musi być trwały, gęsty i nie brudzić się bardzo szybko.

3. Tiul w dekoracji powinien być lekki i przewiewny, a zasłony z gęstego materiału. To ochroni pomieszczenie przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

4. Płótna o różnych długościach stały się ostatnio dość popularne, użyj ich, jeśli chcesz uzyskać nietypowy wzór.

Rodzaje zasłon do sypialni

Konstrukcja zasłon do sypialni jest bardzo zróżnicowana.Istnieje kilka rodzajów płócien: klasyczne, japońskie, rzymskie, rolowane, nić, zasłony, rolety, żaluzje i zwykły tiul.​​​​Każdy z tych typów ma swoje cechy i zalety, rozważymy je bardziej szczegółowo:

 • Klasyczne zasłony do sypialni z balkonem - składają się z tiulu, płócien z ciężkiej tkaniny, lambrekinów i innych dodatków. W tym przypadku lot fantazji jest dość wysoki. Najważniejszą rzeczą do rozważenia jest użycie dwuczęściowego tiulu. Ta opcja daje swobodny dostęp do drzwi balkonowych i nie utrudnia ruchu.

 • Rolety rzymskie - będą idealne do małego pomieszczenia rozmiar. Wykonane są z gęstej naturalnej tkaniny, płótna są mocowane na gzymsie za pomocą mechanizmu podnoszącego. Idealny do minimalistycznego wnętrza.

 • Rolety - ten rodzaj produktu wykonany jest ze specjalnej tkaniny, która nie przyciąga kurz, co bardzo przydaje się na balkonach. Aby wygodnie korzystać, musisz kupić dwa płótna - osobno na drzwi i okno.

 • Zasłony z nici wizualnie powiększają przestrzeń, poza tym dodadzą schludność i elegancja do wnętrza... Mocowane są do specjalnych paneli, które dość łatwo się przesuwają i nie stwarzają problemów podczas wychodzenia na zewnątrz. Ich główną zaletą jest duży wybór faktur i wszelkiego rodzaju odcieni.

 • Firany korzystnie podkreślają klasyczny styl dekoracji, podkreślając ważne detale. Do sypialni najczęściej używa się pościeli lnianej i jedwabnej tafty. Ciężkie proste płótna wyglądają bardzo ładnie i drogo. Delikatny welur, tłoczony aksamit, gobelin i tweed są miękko drapowane.

 • Japońskie zasłony we wnętrzu cieszą się dużą popularnością. Świetnie i lakonicznie prezentują się w sypialni, jednocześnie nadając pomieszczeniu nieco egzotyki i oryginalności. Ich główne zalety to piękny i elegancki wygląd, a obecność specjalnego gzymsu pomaga szybko i łatwo przesunąć zasłony na dowolną stronę.

 • Rolety będą świetnym dodatkiem do drzwi balkonowych lub samego balkonu. Możliwa jest regulacja i montaż na dowolnej wysokości. Konstrukcja wygląda jak pudełko ciasno przymocowane do blatu. Różnorodność odcieni pozwala dobrać najlepsze rozwiązanie do Twojego wnętrza. Produkcja takich zasłon wykonywana jest na zamówienie, dzięki czemu produkty nie tylko będą idealnie pasowały, ale również bardzo ciasno przylegały do ​​okna.

 • Rolety - doskonała i wygodna opcja do dekoracji balkonu. Jeśli sypialnia jest po słonecznej stronie, a poranne promienie nie zawsze są przyjemne, polecamy zdecydować się na takie zasłony. Na współczesnym rynku konstrukcje te prezentowane są w drewnie, plastiku i metalu. Główne zalety: szeroka gama kolorów, możliwość nanoszenia wzorów i nadruków fotograficznych, możliwość kontrolowania światła i łatwość pielęgnacji.

 • Tiulbędzie również doskonałą opcją do małej sypialni. Tiulowe, gładkie zasłony w jasnych odcieniach wyglądają pięknie, można je drapować na różne sposoby. Styliści proponują korzystną kombinację klasycznych zasłon z przewiewnym bawełnianym tiulem.

Styl i kolorystyka

Projekt zasłon należy łączyć z ogólnym stylem sypialni, dlatego ważne jest, aby wybrać kształt i odcienie.Przy dekorowaniu wskazane jest dokładne rozważenie każdego szczegółu dla wygody i poczucia bezpieczeństwa. Każdy z nas ma swój niepowtarzalny gust, dlatego jedni mają luksusową sypialnię, inni bardziej powściągliwą.

Wybierając zasłony do sypialni z balkonem warto kierować się kilkoma wskazówkami:

1. Nie zaleca się stosowania wzorów w trójkąty.

2. Najlepiej wybrać miękkie lub jednolite kolory, które pasują do odcieni ścian i mebli.

3. Odmów dekorowania kolorami ludowymi - ten styl jest bardziej odpowiedni do kuchni.

4. Dostępne są gotowe opcje zasłon do sypialni z balkonem. Zdjęcia są przedstawione poniżej, wśród nich na pewno będzie opcja, której potrzebujesz.

Na filmie: tworzenie panoramicznego widoku za pomocą zasłon.

Wybór karnisza do zasłon

Karnisz jest głównym elementem przy projektowaniu zasłon. Dla pięknego i atrakcyjnego widoku balkonu element ten należy dobrać w oparciu o następujące punkty:

 • Najpierw mierzy się wysokość stropów, potem okno, a dopiero potem materiał, wybrany jest styl i odcień zasłon;
 • W przypadku prostych zasłon dobry jest gzyms okrągły;
 • Zastosowanie zasłon wielowarstwowych implikuje obecność gzymsu, który ma kilka rzędów. Na takim gzymsie należy prawidłowo ułożyć zasłony, tiul i lambrekin;
 • Stosowanie profilu aluminiowego jest dopuszczalne tylko dla zasłon rzymskich lub japońskich;
 • Nie zapominajmy o kolorze gzymsu, należy go łączyć z ogólną kolorystyką pomieszczenia.

Wybór materiału

Wybierając zasłony, należy w pierwszej kolejności zdecydować o ich cel funkcjonalny.W celu ochrony przed światłem słonecznym zaleca się stosowanie ciemnych zasłon wykonanych z gęstej tkaniny w połączeniu z przezroczystym tiulem w jasnym kolorze.

Jeśli sypialnia jest na pierwszym etapie, najlepiej zastosować rolety razem z grubymi zasłonami, które nie przyciemniają pokoju i nie zamykają go przed wzrokiem ciekawskich.

Spokojną atmosferę i przytulność w sypialni tworzą delikatne odcienie kremu, różu i beżu.Kolory niebieski, fioletowy i zielony również nadają się do odnalezienia harmonii. Decydując się na zastosowanie kilku odcieni, trzeba pamiętać, że należy je łączyć ze wszystkimi szczegółami kompozycji wnętrza.Produkty wykonane z naturalnego lnu znacznie lepiej przepuszczają powietrze niż te syntetyczne, które również generują kurz.

Przy odpowiednim i odpowiedzialnym podejściu, jeśli poprawnie połączysz wszystkie elementy z ogólnym projektem pomieszczenia, możesz uzyskać jeden zespół z poczuciem prawdziwy komfort i harmonia. Nie ma wątpliwości co do pozytywnych emocji i doskonałego nastroju, jakie wywoła sypialnia.

Wszystko o zasłonach: profesjonalne porady (2 filmy)

Projekt zasłon do sypialni (40 zdjęć)

​​
(24 4)
.