Cechy salonu połączonego z sypialnią: opcje zagospodarowania przestrzeni

Niestety nowoczesne mieszkania nie pozwalają na samodzielne wyposażenie niektórych pokoi. Dlatego właściciele takich mieszkań są zmuszeni łączyć obszary funkcjonalne. Jedną z tych opcji jest salon połączony z sypialnią. Nie jest to łatwe do osiągnięcia. Ale jeśli zastosujesz się do pewnych zaleceń, każdy może osiągnąć pożądany rezultat.

Cechy sypialni-salonu

Połączenie różnych pomieszczeń w mieszkaniu to dziś pilna sprawa. Niektórzy właściciele przeprowadzają całkowitą przebudowę, aby zaktualizować wnętrze. Dla innych ta opcja jest idealnym rozwiązaniem problemu związanego z brakiem przestrzeni życiowej.Wykonywanie takiej kombinacji dwóch stref musi być bardzo ostrożne, ponieważ lokale pełnią różne funkcje.

Połączenie pokoju dziennego z sypialnią to bardzo kontrowersyjny i złożony proces.Sypialnia służy do odpoczynku i snu. Powinna tu panować spokojna i spokojna atmosfera.Salon służy do przyjmowania gości i gromadzenia wszystkich domowników na wspólną rozrywkę. Dlatego do przebudowy należy podchodzić kompetentnie, aby stworzyć harmonijną atmosferę i nie zakłócać funkcjonalności lokalu.

Połączenie dwóch pokoi ma wady i zalety. Wśród zalet połączenia salonu z sypialnią wymienia się:

 • obecność dużej otwartej przestrzeni;
 • szeroka gama metod podziału na strefy;
 • możliwość stworzenia nietuzinkowego i wygodnego wnętrza w sypialni połączonej z salonem.

Jeśli chodzi o niedociągnięcia, warto zwrócić uwagę na złożoność przebudowy.Nie każde mieszkanie ma możliwość połączenia sypialni z pokojem dziennym. Często w rozwiązanie problemu zaangażowani są specjaliści, co pociąga za sobą znaczne koszty finansowe.

Opracowanie projektu

Tego typu przebudowa rozpoczyna się od przygotowania projektu.Często w prace zaangażowani są specjaliści. Jest to idealne rozwiązanie, ale wymaga dużych inwestycji. Dlatego warto zastanowić się nad gotowymi projektami wnętrz i dokonać w nich własnych zmian.

Na szczególną uwagę zasługuje szkic wnętrza. Wyświetla:

 • Wyposażenie pokoi. Szkic wyraźnie wskazuje miejsca, w których stanie ten lub inny mebel. Ważnym aspektem jest lokalizacja telewizora. Lepiej odstawić go od łóżka, aby nie zakłócać ciszy, niezbędnej do spokojnego wypoczynku i snu.

 • Umiejscowienie części sypialnej i odbiorczej. Są podzieleni. W tym celu stosuje się różne metody podziału na strefy. I nie musi to być pusta ściana.

 • Lokalizacja stref. Część sypialna znajduje się z dala od drzwii nie należy przez nią przechodzić. Pozwoli ci to stworzyć wszystkie warunki do normalnego odpoczynku i snu.

 • Oświetlenie. Prawidłowe rozmieszczenie opraw oświetleniowych wizualnie zwiększy przestrzeń.

Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli z powodzeniem łączyć tak różne strefy funkcjonalne, jak sypialnia połączona z salonem.

Na wideo: sypialnia i salon w jednej butelce.

Zagospodarowanie przestrzenne

Jak więc połączyć pokój dzienny z sypialnią? W przypadku przestrzeni na strefy stosuje się różne projekty, które mają pewne zalety i wady.

Wśród głównych metod są:

 • Pełne partycje. Stosowany w długich pomieszczeniach lub pokojach z dwoma lub więcej oknami. Konstrukcja wykonana jest z płyt kartonowo-gipsowych, półprzezroczystego plastiku, różnych pustaków szklanych i szklanych. Głównym zadaniem jest stworzenie parawanu, a nie monolitycznej ściany. Przy wyborze materiału bierze się pod uwagę styl wnętrza pokoju. Na przykład wiklinowe ścianki działowe wykonane z naturalnych materiałów są nieodłączne w stylu rustykalnym.

 • Konstrukcje przesuwne. Do oddzielenia miejsca sypialnego od przestrzeni ogólnej szeroko stosowane są drzwi przedziałowe. Ta opcja pozwala na stworzenie dwóch różnych obszarów funkcjonalnych w jednym pomieszczeniu bez zakłócania komfortowego otoczenia. Lepiej jest dawać pierwszeństwo projektom z półprzezroczystym szkłem. Dzięki temu podział na strefy będzie bardziej harmonijny.

 • Stosowanie regałów. Montaż konstrukcji pozwala jednocześnie podzielić pomieszczenie na dwie oddzielne strefy i tym samym stworzyć miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. Dolne półki i szuflady najlepiej trzymać zamknięte. Służą jako stoliki nocne. Od góry zaleca się stosowanie otwartych półek, które pozwolą na swobodny dostęp światła dziennego do strefy rekreacyjnej.

 • Parawan dekoracyjny. To bardziej nowoczesna wersja podziału lokalu na różne strefy funkcjonalne. Obecnie na rynku istnieje szeroka gama takich wzorów. Wykonane są z różnych materiałów. Specyfika polega na tym, że mogą mieć inny design, co pozwoli dobrać odpowiednią opcję do konkretnego wnętrza.

 • Strefowanie tekstyliów. Jest najprostszą metodą podziału pokoju i niedrogą opcją na projekt salonu/sypialni. Zwykle stosuje się gęstą tkaninę, z której wykonany jest ekran, ale można do tego również wykorzystać konstrukcje, takie jak żaluzje. Z ich pomocą możesz niezawodnie ukryć teren rekreacyjny przed ciekawskimi oczami.

W rzeczywistości istnieje wiele opcji dzielenia przestrzeni.Popularną dziś opcją jest ustawienie podium.Tak odważna decyzja jest odpowiednia dla tych, którzy preferują głównie relaks. Dlatego przed podjęciem decyzji musisz bardzo dobrze przemyśleć i zważyć za i przeciw.

Metody alternatywne

Wyznaczanie przestrzeni odbywa się często przy użyciu różnych wykończeń i odpowiednio zorganizowanego oświetlenia.Tak więc w sypialni podłoga może być prezentowana w formie dywanu, aw salonie - w formie parkietu lub laminatu.

Ściany są wykończone różnymi materiałami.Czyniąc to, należy zadbać o to, aby materiały miały co najmniej jedną wspólną cechę. Może to być jeden kolor, który łączy dwie różne tekstury powłoki.Przejście powinno być płynne. W tym celu stosuje się ozdobne naklejki i szablony.

Projektanci uważają, że fototapeta jest dobrym rozwiązaniem. Z ich pomocą wizualnie zwiększają przestrzeń i czynią ją bardziej obszerną.

Dekoracja sufitu również musi być wykonana ostrożnie. Jeśli pomieszczenie ma niewielką powierzchnię, lepiej odrzucić wszelkie przejścia. W dużym pomieszczeniu bez problemu można zamontować wielopoziomowe konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych i folii PCV.Nie zapomnij o oświetleniu. Lepiej zainstalować intensywne oświetlenie w salonie, a stonowane w sypialni.

Oświetlenie kierunkowe w postaci urządzeń naściennych często umieszczane jest w pobliżu miejsca do spania. Reflektory to również dobra opcja.

Odpowiednie połączenie oświetlenia i dekoracji pozwoli bez wysiłku podzielić pomieszczenie na dwie funkcjonalne strefy i jednocześnie stworzyć niepowtarzalny projekt salonu połączony z małą sypialnią. Najważniejsze jest przestrzeganie podanych zasad i fachowej porady.

Część sypialna i mieszkalna w jednym pokoju (2 filmy)

Pomysły projektowe (36 zdjęć)

​​
.