Cechy projektu małej łazienki (+49 zdjęć)

Nie każdy ma w mieszkaniu przestronną łazienkę. W dawnych czasach na ten pokój przeznaczono niewiele miejsca w mieszkaniach - wystarczyło, aby pomieścić najpotrzebniejsze urządzenia hydrauliczne.Projekt małej łazienki jest problematyczny, ale przy pewnym wysiłku i poprawkach możesz sprawić, że łazienka będzie przytulna i piękna.Możliwości projektowych jest wiele, są one pokazywane przez strony na zdjęciu w sieci, prezentacje organizacji budowlanych, a sąsiedzi okresowo zapraszają do „umycia” naprawy.

Zrób piękny remont w małej łazience o powierzchni 3 metrów kwadratowych. m., możesz, ale wymagany jest plan. Konieczne jest odpowiednie wyposażenie i obliczenie wszystkich niuansów. Najpierw określ styl, projekt łazienki, sprawdź komunikację, zamów wszystkie niezbędne elementy hydrauliczne i wyposażenia wnętrz, a także materiały okładzinowe.

Jak zrobić właściwy plan?

Aby uzyskać dobry projekt małej łazienki, zacznij od rozplanowania. Musisz dokładnie przemyśleć, gdzie będzie znajdować się instalacja wodno-kanalizacyjna, szczegóły wnętrza. Zdecyduj, w jakiej palecie kolorów zostanie zaprojektowany Twój mały pokój.

Przebudowa może poprawić wykorzystanie powierzchni użytkowej pomieszczenia.

Rozważ kilka sposobów na zwiększenie powierzchni użytkowej małych łazienek:

1. Zamontować drzwi tak, aby można je było otworzyć na zewnątrz. Jeśli zdecydujesz się zainstalować drzwi, które otwierają się na łazienkę, to już bardzo mały pokój straci około jednej trzeciej swojej powierzchni. Świetną alternatywą jest montaż drzwi przesuwnych lub drzwi harmonijkowych. Ich wygląd, sposoby montażu i zalety zostały już wielokrotnie opisane, a zdjęcia pokazują możliwości zaoszczędzenia miejsca dzięki udanemu doborowi drzwi.

2. Łazienka. W bardzo małej łazience należy zrezygnować z miski łazienkowej. Instalując kabinę prysznicową, zaoszczędzisz znaczną przestrzeń, a jeśli istnieje możliwość nie postawienia pudełka, ale samodzielnego zbudowania ścian kabiny, będziesz mógł rozładować obszar i uzyskać ekskluzywny projekt.

​​

3. Zlew. Kolejną opcją oszczędzającą miejsce jest zlew narożny. Zajmuje mało miejsca, montowany jest w narożniku, a przy dość gabarytach w pełni zaspokoi wszelkie potrzeby higieniczne. Przed zakupem zainteresuj się charakterystyką, zdjęciami i modelami zlewozmywaków.

4. Pralka. Przenieś pralkę automatyczną do innego pomieszczenia, na przykład do kuchni. Dość często istnieje opcja, gdy pralka znajduje się we wnęce, wyposażonej na korytarzu.

Odwołując się do globalnych zmian w poszukiwaniu dodatkowych liczników można zwiększyć powierzchnię użytkową łazienki kosztem spiżarni. Przyjrzyj się bliżej korytarzowi - być może podczas przebudowy uda się wykroić trochę miejsca na łazienkę bez nadmiernego przecinania korytarza. W sieci jest wiele zdjęć planów mieszkań przed i po przebudowie, być może istnieje odpowiednia opcja.

Połącz pomieszczenia łazienki i toalety - dodatkowe centymetry pomogą umieścić wszystkie kompaktowe instalacje wodno-kanalizacyjne w jednym miejscu.

Wybór hydrauliki

Jeśli zależy Ci na dużej łazience, wybierz prysznic z odpływem dla małej Pokój. Ważny punkt: konieczna jest dobra hydroizolacja podłogi i całego urządzenia odprowadzającego wodę, aby nie było przecieków.

Dziś japońska łaźnia – ofuro ma znaczenie.Aby zorientować się w ofuro, wyobraź sobie dużą miskę, która może pomieścić osobę dorosłą, lub obejrzyj zdjęcie japońskiej tradycji prania.Rozwiązuje najważniejsze zadania: oszczędza miejsce, zasoby i zapewnia wszelkie możliwości relaksu w ciepłej wodzie.

Aby zwiększyć użyteczną przestrzeń, ukryj automat pod zlewem lub umieść go w zabudowie kuchennej. Przestrzeń nad drzwiami to as w rękawie dobrego projektanta. Zawieś szafki do przechowywania w tym miejscu.

Nie zapomnij o oświetleniu, właściwe oświetlenie optycznie powiększy przestrzeń i może stać się autorską atrakcją Twojego wnętrza.

Jaką paletę kolorów wybrać?

Do wyposażenia wnętrza małej łazienki nie należy stosować ciemnych kolorów w okładzinach. W ten sposób wizualnie zmniejszysz obszar. Wybieramy płytki w jasnych kolorach, najlepiej z błyszczącą powierzchnią odbijającą światło. Unikaj ostrych kombinacji kolorów, pasków lub ozdobnych płytek. Dobrym wyborem kolorystycznym do małej łazienki są jasne odcienie. Zrobi to biel i wszystkie odcienie akwareli z palety kolorów.Aby dodać trochę emocji do projektu, wystarczy kilka jasnych akcentów w postaci dodatków lub plakatów.

Powiązany artykuł:Styl prowansalski w aranżacji wnętrz: dekoracja pomysłów (+50 zdjęć)

Dekoracja ścian, podłóg i sufitów

Dzięki fachowej dekoracji ścian, sufit i podłoga, możesz wizualnie zwiększyć użyteczną powierzchnię małego pokoju. Będziesz miał przytulne i ciekawe wnętrze. Pomyśl dobrze o projekcie pod kątem ergonomii.

Ściany

Płytki ceramiczne doskonale nadają się do dekoracji ścian, są higieniczne i niezawodne. W przypadku małego pomieszczenia nie zaleca się używania dużych płytek, należy używać małych płytek. Aby wizualnie rozszerzyć wnętrze na ściany, wybieramy błyszczącą, jasną ceramikę szkliwioną. Unikaj poziomych lub pionowych linii, ciemnych kolorów i nagłych przejść w okładzinie. Spójność palety barw jasnych pastelowych, akwarelowych akwareli sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe.

Wykładzina podłogowa

Mozaika to doskonałe rozwiązanie do montażu wykładziny podłogowej w łazience. Niewielkie kwadraty klasycznych płytek mozaikowych „rozpuszczają się” w pomieszczeniu i harmonijnie uzupełniają jego wygląd.

Sufit

Kolor sufitu w małej łazience może być tylko biały. Rozważ zainstalowanie podwieszanego sufitu lub zrób szeroki cokół z niszą na obwodzie sufitu, w którym zamontowane jest oświetlenie. W takim przypadku nie trzeba zawieszać centralnej lampy, oświetlenie optycznie „przesunie” sufit. Jeśli ściany są wysokie, wykonaj sklepione sufity. Wygładzenie rogów pomaga pozbyć się uczucia przypominającego pudełko.

Doskonałym rozwiązaniem jest konstrukcja sufitu z lustrzanej tafli, wizualnie lustro podwoi pomieszczenie, dotyka też dużego lustra na jednej ze ścian.

Wybór oświetlenia

Przy odpowiednim oświetleniu można zwiększyć przestrzeń. Brak konieczności stosowania nieporęcznych opraw oświetleniowych i bardzo intensywnego oświetlenia.Świetną opcją jest miękki reflektor, nie podrażni wzroku, zapewni wystarczający strumień świetlny, a poza tym reflektory można kierować do woli.Uroku i funkcjonalności doda wnętrzu kinkiet w obszarze szafki lustrzanej nad zlewem.

Mała łazienka to szansa na to, by cała kubatura użytkowa była funkcjonalna. Dodaj wystrój w postaci obrazów, zdjęć, dywaników do funkcjonalności, a łazienka stanie się estetyczna.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.