Aranżacja kuchni na balkonie: przygotowanie i przebudowa

Sowieccy Chruszczow i mieszkania w wieżowcach z późniejszego okresu mają małe kuchnie, z małymi oknami wychodzącymi na balkon. W rezultacie do małego pomieszczenia dostaje się przeciąg i zimno. Loggie i balkony w naszych zimach są używane nieregularnie i zamieniają się w magazyn na niepotrzebne rzeczy. Można je wykorzystać do powiększenia przestrzeni życiowej. Przestronne balkony mogą zamienić się w niezależne oddzielne pokoje. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić kuchnię na balkonie.

Przygotowanie

Nowoczesne materiały i technologie wykończeniowe pozwalają przekształcić pomieszczenie w przestronną jasną kuchnię. W Internecie jest wiele zdjęć takiej przebudowy.Przed wprowadzeniem zmian w domu panelowym należy je skoordynować z organizacją projektową.W przeciwnym razie wszystkie działania będą nielegalne.

Po pierwsze, musisz przedstawić swój plan restrukturyzacji w WIT. Powiedzą, czy uszkodzi to ogólną konstrukcję budynku i czy możliwe jest przeprowadzenie planowanej przebudowy. Następnie plan jest uzgadniany ze służbami Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych SES. Jest to konieczne, aby podczas demontażu ściany nie uszkodzić ogólnej komunikacji w budynku. Następnie projekt jest prezentowany w urzędzie mieszkaniowym. Tutaj dadzą pozwolenie na przeniesienie kuchni na balkon. Po zakończeniu wszystkich prac komisja legalizuje przebudowę lokalu ustawą.

Projekt

Na tym etapie należy zadecydować, czy część parapetowa ściany z baterią grzewczą pozostanie czy zostanie usunięta. Jeśli nie ma doświadczenia w projektowaniu, lepiej skonsultować się ze specjalistą i zaangażować go w opracowanie projektu.

Należy również dobrać materiały do ​​izolacji ściany balkonu. Projekt powinien uwzględniać wszystkie niuanse nowego pomieszczenia - gniazdka elektryczne, przesył wody i kanalizacji. Wzmocniony system ogrzewania na cienkiej zewnętrznej ścianie balkonu powinien zapewnić komfortową temperaturę. Konieczne jest wykonanie obliczeń mocy urządzeń grzewczych.

Jeśli kuchnia jest całkowicie przeniesiona na balkon, trzeba zadbać o jej staranne ocieplenie. Ogrzewanie elektryczne można zainstalować zarówno w podłodze, jak i suficie. Urządzenia elektryczne są instalowane wzdłuż obwodu ścian.

Oszklenie otworu balkonowego wykonuje się za pomocą trzykomorowych pakietów okien plastikowych, aby uniknąć tworzenia się lodu i kondensacji pary wodnej na szybie.

Izolacja ścian

Ważne jest, aby ciepło przechodziło do wnętrza pomieszczenia, a nie na zewnątrz przez cienką ścianę.Dokładnie zaizoluj podłogę, ściany, sufit nowej siedziby.Szczególną uwagę przywiązuje się do uszczelniania połączeń, pęknięć, dziur. Nowoczesna wysokiej jakości izolacja penoplex, penofol, polistyren dają dobry efekt. Są ułożone w grubą warstwę (patrz zdjęcie). Na zewnątrz również fasada jest hermetycznie uszczelniona. Stacjonarne ogrzewanie domu wspólnego jest drogie, kłopotliwe i nieracjonalne do przeprowadzenia na balkonie. Możesz zrobić ciepłą podłogę w jastrychu. Rozmieść konwektory elektryczne na całym obwodzie nowej siedziby. Są oszczędne w zużyciu energii elektrycznej.

​​

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie przestrzeni w nowym pomieszczeniu. Jeśli umieścisz tam jadalnię, nie będziesz musiał przestawiać pieca. Jeśli wyposażysz miejsce pracy w części balkonowej (patrz zdjęcie), powinieneś umieścić stół do krojenia, kuchenkę i lodówkę. Instalacja kuchenki gazowej będzie problematyczna. Będziemy musieli ograniczyć się do panelu elektrycznego. Dekoracja ścian, podłóg, sufitów jest połączona z głównym pomieszczeniem.

Osobliwości przebudowy

Uzgadniając projekt ponownego wyposażenia lokalu, WIT często dopuszcza demontaż drzwi balkonowych, okna i przegrody pod to, jak pokazano na zdjęciu. Pozostaje prostokątny łuk, który jest wzmocniony metalową ramą. Jeśli ścianka pod oknem nie jest zdemontowana, można ją zastosować pod podstawę blatu stołu krojczego lub pod blat barowy. Ocieplone ściany balkonu osłonięte płytą gipsowo-kartonową. Jest to dodatkowy materiał oszczędzający ciepło. Na podłogę można zastosować wszystkie tradycyjne materiały - płytki ceramiczne, linoleum, parkiet, drewno.

Podczas przebudowy półciemne okno wychodzące na balkon zostało zastąpione przez panoramiczne okno na całą ścianę balkonu, jak pokazano na rysunku zdjęcie. Obfitość światła w słoneczne dni pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Płytę, piekarnik i stół rzeźniczy można wygodnie ustawić przy długiej ścianie zewnętrznej. Lodówka powinna być ustawiona przy bocznej ścianie, a na przeciwległej ścianie pojemne naczynia i szafki na żywność.

Dodatkowa przestrzeń jest niewielka. Powinna być utrzymana w jasnych kolorach, aby stworzyć wrażenie większej przestronności. Jasne kolory wizualnie zwiększają powierzchnię pomieszczenia. Szerokie okna można zasłonić słomianymi żaluzjami lub rzymskimi roletami.

Przeniesienie kuchni na balkon

Dla małej trzyosobowej rodziny wystarczy kuchnia, która pomieści 6 metrów kwadratowych powierzchni balkonu. Rozważ jedną z opcji przebudowy.

Stół do cięcia zostanie ustawiony wzdłuż okna. Tutaj powinieneś wyposażyć zlew, a jeśli pozwala na to miejsce, możesz podłączyć zmywarkę. Umieść płytę na szafce w pobliżu stołu roboczego. Lepiej umieścić lodówkę na końcu pokoju. Możesz też wyjąć go na balkon, jak pokazano na zdjęciu. Jadalnia może być zaaranżowana w miejscu pomostu, jeśli część ściany pod dawnym oknem kuchennym nie zostanie zdemontowana. Zainstaluj na nim piękny blat i umieść 3-4 wysokie krzesełka po obu stronach. Taki blat barowy może również zastąpić stół jadalny.

Po zdemontowaniu drzwi balkonowych, okna i ściany pozostaje prostokątny otwór. Po wzmocnieniu ramą można go zaprojektować w formie łuku półkolistego lub prostokątnego. Będzie to naturalny element zagospodarowania przestrzennego, który harmonijnie wpasuje się w każdy styl projektowania. Łuk można ozdobić zmontowaną kurtyną świetlną.

Przy tej opcji przeniesienia kuchni mogą pojawić się trudności z przeniesieniem komunikacji na balkon, z zainstalowaniem odpływu kanalizacyjnego w nowym miejscu. Wszystkie te punkty muszą być uzgodnione na etapie projektowania. Okap na balkonie musi mieć specjalne zawory. Aby zainstalować nawet kuchenkę elektryczną, musisz uzyskać zgodę firmy serwisowej. Ignorowanie tych aprobat może prowadzić do imponujących kar i demontażu już wyposażonego lokalu.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

[1 62]
.