Aranżacja garderoby w sypialni: ciekawe pomysły na różne warunki | +84 zdjęcia

W procesie projektowania nowoczesnych mieszkań w nowych budynkach architekci biorą pod uwagę uwzględnić potrzebę garderób w sypialniach. Większość mieszkań w starszych budynkach nie posiada garderoby w sypialni. Ale czego projektanci nie zrobili, możesz to zrobić sam, niezależnie od powierzchni pomieszczenia. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, odpowiednio ułożyć meble, wybrać kolorystykę.

Zalety aranżacji garderoby

Szafa ma bardziej kompaktowe wymiary w porównaniu do garderoby Pokój. Wielu odmawia zaaranżowania oddzielnego pokoju, ale na próżno. Szafa ma wiele zalet:

 • Pomimo tego, że wydzielone pomieszczenie ukryje część przestrzeni, będzie to mniej niż powierzchnia szafy.
 • Podejście do garderoby jest również znacznie prostsze. Umożliwia to wygodny i wydajny montaż mebli.
 • Garderoba w sypialni pozwoli Ci złożyć rzeczy tak, aby były zawsze pod ręką. Już nie musisz tracić czasu na znalezienie bluzki, która była założona przed rokiem.
 • Z szatni mogą korzystać dwie osoby jednocześnie. Jeśli w sypialni zainstalowano nawet największą szafę, ubrania są w niej przechowywane w różnych częściach. Podczas gdy jedna osoba jest zajęta szukaniem jednej rzeczy, druga musi poczekać. Szatnia jest całkowicie pozbawiona tych niedociągnięć.
 • Nawet jeśli powierzchnia sypialni zostanie zmniejszona, nadal pozostanie ona przytulna i wygodna.

Przyjrzyjmy się, jak zrobić garderobę w sypialni, abyś mógł skorzystać z tych wszystkich zalet.

Projekt sypialni z garderobą

W domach prywatnych na garderobę przeznacza się małe osobne pomieszczenie. W mieszkaniu miejskim nie ma takich warunków. Najczęściej w sypialniach znajduje się garderoba. Najprościej jest wyposażyć ten mini pokój, odgradzając go czymś. Ale nie powinieneś szukać łatwych sposobów - jest wiele pomysłów i projektów, które pozwolą stworzyć z sypialni prawdziwe wielofunkcyjne arcydzieło.

Pomysły naaranżacja garderoby jest inna i jest ich dużo. Każda opcja ma swoje zalety i wady i będzie pasować do różnych wnętrz, wielkości pomieszczeń i zadań, które należy rozwiązać.

Do najpopularniejszych i najwygodniejszych pomysłów należą:

 • Drzwi do szafy można wykonać dokładnie tak samo jak ściany w szafie. sypialnia. Dotyczy to koloru, tekstury. Taki ruch wizualnie zachowa integralność pomieszczenia.

 • Ściany i wejście mogą różnić się od ścian sypialni. Takie podejście ma tę zaletę, że szafa jest umieszczona wzdłuż całej ściany, a nie w rogach. Konstrukcję możesz ozdobić odbitką fotograficzną lub obrazem na całej ścianie.

 • Na ścianach zewnętrznych można wykonać różne półki lub wnęki - wygodnie jest w nich przechowywać przedmioty dekoracyjne i książki. Oszczędza to miejsce i sprawia, że ​​garderoba jest jeszcze bardziej funkcjonalna.

 • Dla schludnych i pedantycznych jest świetny pomysł - to szkło. Wygląda bardzo oszałamiająco, ale nadaje się tylko do stylów hi-tech, minimalizmu i innych nowoczesnych wnętrz.

 • Dlaczego by nie ustawić szafy za wezgłowiem w sypialni. System przechowywania jest oddzielony wąską przegrodą lub przesuwanymi drzwiami.

 • Innym ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie szafy za fałszywą ścianą, na której znajduje się telewizor.

 • Jeśli sypialnia jest wystarczająco przestronna i nie ma kwadratowego kształtu, to system przechowywania ubrań jest ukryty za zasłonami. Ale jest jeden warunek – zasłona musi być piękna.

Wbudowana garderoba

Wbudowana garderoba jest bardzo praktyczna, wygodna i funkcjonalna.Istnieje kilka technik, które można zastosować, aby wykorzystać nawet małe przestrzenie z maksymalną wydajnością.

Wskazówki dotyczące organizacji szafy wnękowej:

 • Lepiej trzymać ubrania sezonowe na półkach powyżej. Te półki są dopasowane do wielkości ilości rzeczy.
 • Buty zwykle przechowuje się na spodzie. Odbywa się to celowo – bakterie i zapachy będą miały minimalny kontakt z resztą odzieży.
 • W części środkowej wykonano dużo wieszaków (wieszaki, drążki, sekcje na spodnie).
 • Najbardziej dostępne półki to miejsca na najprostsze rzeczy.
 • Wiele projektów nie zawiera systemu akcesoriów - trzeba to wymyślić samemu.
 • Ważnym punktem jest lustro, najlepiej wpełny rozwój człowieka.
 • Szatnia powinna być jasno oświetlona.

Jako jedną z opcji możesz zaproponować nowoczesną szafę loftową. To jest gotowa metalowa konstrukcja. Wyposażony jest w specjalne nogi i jest bardzo mobilny.Konstrukcja przystosowana do montażu w dowolnym pomieszczeniu. Łatwo się przenosi, jeśli to konieczne.

Projekt takiej garderoby jest bardzo stylowy i nowoczesny, ale sypialnia powinna być podobna. Przesuwne drzwi przedziału otwierają się wystarczająco szeroko, a jako dekorację stosuje się matowe szkło. Zobaczcie jak taki system Loft wygląda na zdjęciu.

Często wbudowaną oddzielną część w pomieszczeniu do przechowywania odzieży można wykonać w ogóle bez drzwi. To wcale nie psuje projektu, ale ma znaczenie w przypadku dużych sypialni.

Szafa narożna

Szafy narożne w sypialni to aktualne rozwiązanie do małych sypialni.Najczęściej wykonują konstrukcje w kształcie litery L lub w postaci wbudowanych szafek narożnych.

Konstrukcja narożnika w kształcie litery L może przyczynić się do znacznej oszczędności miejsca nie tylko poprzez zastosowanie narożników, ale również poprzez ustawienie parapetu, który w większości przypadków jest pusty. W takim przypadku garderoba narożna będzie wymagała odpowiedniego układu.

Rozwiązania techniczne mogą być bardzo różne - są to szafki i konstrukcje z promieniowymi drzwiami. Materiałem może być drewno lub płyta gipsowo-kartonowa. W sprzedaży są również gotowe konstrukcje.

Szafa-garderoba

Szafy w sypialniach to najczęściej gotowe rozwiązania, które można kupić w salonach meblowych lub wykonać na zamówienie.Najczęściej stosują nowoczesne systemy drzwiowe. Taka konstrukcja zajmuje mało miejsca, a wydajność jest dość wysoka.

Szafki mogą mieć duże lustra. Wejście nie jest wystarczająco szerokie, ale nie dotyczy to małego pokoju. Wewnątrz takich szafek jest dość pojemny i zmieści się wiele rzeczy.

W większości sypialni szafy takie montuje się naprzeciwko łóżka lub wzdłuż jednej ze ścian. Z kombinacji takich rozwiązań możesz zrobić szafę na całą ścianę. Układ się nie zmienia - używana jest ściana nieużywana wcześniej.Pod względem wzornictwa wybór jest szeroki – producenci wykonują zarówno modele klasyczne, jak i ultranowoczesne.

Sypialnia z łazienką i garderobą

​​

Są to pokoje duże i wygodne, a także najbardziej funkcjonalne. Jednak pod względem projektowym jest to bardzo trudne.W aranżacji ważny jest nie tylko projekt, ale także idee inżynieryjne. Prace inżynieryjne muszą być wykonywane tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Takie połączone pomieszczenia są obecnie bardzo często używane. Często można to zobaczyć w filmach i programach telewizyjnych.

Sama garderoba może być dość mała, ale wygodna - wszystko jest w innym i jednym miejscu.

Wejdź do sypialni przez garderobę

Jeśli pozwala na to układ, można zrobić mały korytarz z łazienki do sypialni - służy jako garderoba.Półki i szuflady są zamocowane na obu ścianach korytarza. Ma to znaczenie tylko wtedy, gdy korytarz jest wystarczająco szeroki - nie mniej niż 1,6 m. W takim przypadku należy pozostawić 80 cm do swobodnego przemieszczania się między wieszakami i półkami.

W niektórych z tych projektów projektanci proponują takie rozwiązania jak belki. Ich cechą jest brak przegród pionowych, co oznacza, że ​​przyda się niemal każdy centymetr.

Rzeczy można rozmieszczać nie tylko na ścianach w korytarzu, ale także liniowo. Ma to znaczenie, jeśli wejście jest przesunięte na jedną ze ścian lub jeśli szerokość korytarza jest mniejsza niż 1,6 m. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na zamontowanie półek, możesz skorzystać z opcji typu loft.Zarówno łazienka, garderoba, jak i sypialnia powinny być wykonane w tym samym stylu. Ważne jest, aby wnętrze trzech pokoi miało te same elementy.

Ważne! W procesie łączenia łazienki z garderobą należy zadbać o trwałość ubrań - wilgotność w łazience jest zawsze wysoka.

Na filmie:jak zaprojektować garderobę.

Garderoby różnej wielkości

Projekt sypialni z garderobą będzie się znacznie różnić w zależności od wielkości samego pomieszczenia. W dużej sali to jeden projekt, w małej zupełnie inaczej. Zobaczmy piękne zdjęcie sypialni z osobną garderobą.

W małej sypialni

Projektowanie szaf w dużych pomieszczeniach jest bardzo proste. Ale w małym pokoju trzeba pracować. Układ najczęściej nie pozwala po prostu wziąć i wyposażyć pięknych rozwiązań. W przypadku małego pokoju odpowiednie są mini-szafy. Pozwalają dość wygodnie korzystać z pokoju i przechowywać ubrania orazbuty.

Pierwszym krokiem jest znalezienie miejsca. Do aranżacji garderoby projektanci zalecają wykorzystanie pustych nisz - znajdują się one w wielu typowych budynkach.Możesz także wybrać róg lub ogrodzenie obszaru wzdłuż jednej ze ścian. W małym, ale wydłużonym pomieszczeniu zaleca się odgryźć mały pasek - pomieszczenie stanie się bardziej kwadratowe.

Ścianki konstrukcji wykonane są ze szkła matowego lub przeźroczystego - zawsze wygląda imponujący. Możesz również schować swoją garderobę za ścianką działową z płyt kartonowo-gipsowych. Matowy ekran z tkaniny ułatwi zadanie.

Mini garderoby są nadal częścią pokoju, więc style muszą pasować. Nie ograniczaj się do innych wykładzin podłogowych ani nie dodawaj bardziej kontrastujących kolorów. Do małego pokoju na ubrania i buty potrzebne są również małe drzwi.Rozwiązania wahadłowe nie są najlepszą opcją, a konstrukcje przesuwne są tym, czego potrzebujesz. Drzwi przesuwne lub drzwi harmonijkowe można łatwo kupić w supermarkecie budowlanym.

System otwarty wygląda nie mniej stylowo. Może być kanciasty lub inny. Ale należy zachować porządek w przechowywanych rzeczach.

W dużej sypialni

W przypadku dużych pomieszczeń nie ma problemu w aranżacji. Istnieje wiele różnych opcji. Najczęściej wybór zależy od kształtu, wielkości pomieszczenia, a także od stylu.

Możliwe umiejscowienie szafy:

 • Jeśli pomieszczenie jest kwadratowe i wystarczająco duże, szafa będzie wyglądać bardzo oryginalnie w rogu.
 • Na całej ścianie - dotyczy pomieszczeń prostokątnych. Szafa jest zwykle ustawiana w pobliżu krótkiej ściany.
 • Szafa półokrągła sprawi, że wnętrze stanie się bardziej luksusowe - można ją ustawić w jednym z narożników lub na jednej ze ścian.
 • Jeśli sypialnia jest duża, ważne jest wykonanie dwóch garderób dla dwóch osób.

Projekty sypialni z garderobą

Projekt sypialni z garderobą może wyglądać inaczej. Niezwykłe projekty są odpowiednie dla dużych sypialni. Na przykład we wnęce znajduje się obszerne pomieszczenie, które zamyka się kilkoma przesuwanymi szklanymi drzwiami. Wewnątrz są szuflady,stoliki nocne, a także konstrukcje do przechowywania ubrań i butów. Istnieje oświetlenie punktowe lub oświetlenie LED. Kolorystyka jest w zasadzie taka sama jak w sypialni.

Korzystanie z takiego pomieszczenia jest bardzo wygodne - to nie tylko miejsce do przechowywania ubrań, można się tam łatwo przebrać.

W małej prostokątnej sypialni w długiej ścianie można zrobić małą niszę, wewnątrz której można umieścić garderobę... Twórz półki i wieszaki do przechowywania butów i ubrań.Takiej szafy nie zasłania nic poza zasłonami na gzymsie - ale powinny to być piękne zasłony.

5 wskazówek dotyczących hackowania życia

Istnieje wiele możliwości aranżacji garderoby, ale aby uczynić ten obszar bardziej funkcjonalnym i wygodnym, zalecamy przestrzeganie następujących wskazówek:

1. Ważne jest, aby była ona przytulnie i wystarczająco jasno w środku. Lepiej, aby ściany były lekkie, ale nie jasne - nie zniekształca to koloru ubrań. Najlepszy schemat kolorów to monochromatyczny. Pamiętaj, aby zainstalować kierunkowe światło wewnątrz, aby dostosować strumień świetlny do dolnych półek.

2. Ważnym aspektem jest wentylacja. Posiadanie dobrego systemu wentylacji zapewni bezpieczeństwo rzeczy. Lepiej odmówić ogrzewania - możesz użyć podgrzewanej podłogi i funkcji kontroli temperatury.

3. Wewnątrz garderoby musi znajdować się duże lustro. Powinien być podświetlony na całym obwodzie.

4. Dla wygodnego korzystania z tego pomieszczenia ubrania i buty należy w specjalny sposób złożyć. Rzeczy są sortowane według stylu i umieszczane w odpowiednich przegródkach.

5. Aby szybko znaleźć odpowiednie buty, możesz zrobić fotonaklejki, dzięki którym nie będziesz musiał długo szukać odpowiedniej pary w stosie identycznych pudełek.

Wskazówki projektantów dotyczące aranżacji garderoby (2 filmy)

Opcje garderoby w sypialni (84 zdjęcia)

)