Aranżacja garderoby w przedpokoju: proste opcje i oryginalne rozwiązania

Nie sposób wyobrazić sobie mieszkania, zwłaszcza jeśli jest to mieszkanie w budynku wielopiętrowym, bez przedpokoju. Tworząc wspólne wnętrze, nie omijają też tego pomieszczenia. Głównym zadaniem jest nadanie mu funkcjonalności. W niektórych wersjach w przedpokoju można było zaobserwować szafę. Ale jego wygląd nie zawsze pasował do wnętrza, a jego pojemność jest wątpliwa. Jednym z rozwiązań jest szafa wnękowa w przedpokoju. Jak go wyposażyć?

Opcje garderoby do przedpokoju

Zanim zaczniesz urządzać swoją garderobę, musisz przemyśleć wszystkie niuanse. Przede wszystkim troska o pojemność i funkcjonalność konstrukcji. Zapewnia nie tylko szafę, ale także inne elementy: szuflady, pudełka i plastikowe pojemniki.

Zastosowanie szafy umożliwia przechowywanie rzeczy zarówno codziennych jak i sezonowych. W przypadku przedmiotów o ciągłym użytkowaniu odpowiednie są łatwo dostępne, otwarte półki.Miejsce na samym szczycie szafy jest zarezerwowane na przedmioty rzadziej używane.

Warto przemyśleć piórnik. Idealnie nadaje się do przechowywania pudełek po butach. Dla wygody i ogólnego wystroju dodaj kanapę i lustro na całej długości.

Oprócz funkcjonalności zastanawiają się nad wyglądem i lokalizacją garderoby na korytarzu. W tym przypadku układ pomieszczeń odgrywa zasadniczą rolę.

Z drzwiami wahadłowymi

Szafa w przedpokoju z drzwiami wahadłowymi pasuje do klasycznego stylu wnętrza.Jego wymiary zależą bezpośrednio od tego, na ile pozwala przestrzeń korytarza. Oryginalny wygląd uzyskuje się dzięki różnorodnym okuciom.

Zgodnie z jego konstrukcją w szafie wykonuje się zwykle dwie lub trzy przegródki. Na górnych półkach musisz umieścić mało używane przedmioty. Tradycyjnie buty umieszcza się poniżej. Środkowa komora przeznaczona jest na odzież wierzchnią. Przykładowe szafy w przedpokoju pokazano na poniższym zdjęciu. Możesz wybrać dowolną opcję.

Oczywistym mankamentem mebli z drzwiami wahadłowymi w przedpokoju jest niewygodne użytkowanie w wąskich korytarzach.

Z drzwiami przesuwnymi

Jedną z najpopularniejszych obecnie opcji garderoby są szafy z drzwiami przesuwnymi.Przede wszystkim ze względu na możliwość zaoszczędzenia miejsca. Można je przymocować nie tylko do skrzyni meblowej, ale również bezpośrednio do sufitu.

Takie szafki są ustawione wzdłuż jakiejś ściany w korytarzu. Wymiary zależą bezpośrednio od wielkości pomieszczenia.Zaletą szaf przesuwnych jest możliwość ich zastosowania nawet w najwęższych pomieszczeniach, ale z tylko jedną niedogodnością - głębokość szafy nie będzie miała standardowych wymiarów 0,6 m, a jedynie 0,4 m.

Modele szaf przesuwnych do garderób w przedpokoju są różnorodne, dlatego zyskały tak dużą popularność.

Z otwartymi półkami

Ten rodzaj garderoby nadaje się do małego korytarza.Sztuczka polega na tym, że otwarte półki wizualnie powiększają przestrzeń. Minusem jest to, że prawie wszystko będzie na widoku. Wiąże się to z ciągłym utrzymaniem porządku i czystości.

Z wyglądu garderoba typu otwartego składa się z pionowych przegród, pomiędzy którymi zamontowane są różnego rodzaju półki.Zamknięte szuflady dozwolone tylko w dolnej części garderoby. Aby jakoś uszlachetnić wygląd i ukryć rzeczy przed ciekawskimi oczami, do ich przechowywania używa się różnych ozdobnych pudełek, pojemników z eleganckim tkaniem i tak dalej.

Dla wygody w miejscu przechowywania odzieży wierzchniej i butów umieszcza się kanapę lub pufę.

Wersja zamknięta

Wymiary garderoby zamkniętej zależą bezpośrednio od wielkości przedpokoju. Ale tak czy inaczej, w każdym pokoju możesz zorganizować zamknięty magazyn na rzeczy.W porównaniu z otwartymi regałami, ten rodzaj szatni ma spore zalety. Po pierwsze nie musisz martwić się, że rzeczy się zakurzą, a po drugie przechowywanie rzeczy nie wymaga dodatkowych akcesoriów do przechowywania.

W przypadku, gdy przedpokój ma duże gabaryty, można zaaranżować własny mały buduar w zamkniętej garderobie. Możesz ustawić lustro, a nawet zainstalować toaletkę. Ale taka opcja powinna być dobrze przemyślana z góry, przestrzeń jest odpowiednio rozłożona, a obszary funkcjonalne wyposażone.

Dodatkowo w zamkniętej garderobie przemyślano system wentylacji, odpowiednie oświetlenie oraz system przechowywania.

Szatnia narożna

Szatnia narożna w korytarzu to dobra opcja do pomieszczeń o małej powierzchni. W takim przypadku, jeśli schemat jest dobrze przemyślany, możesz umieścić wiele rzeczy.Pojemność jest główną zaletą Corner Storage.

Eksperci zalecają stosowanie konstrukcji modułowych: otwarte półki, szuflady, metalowe drążki do wieszania ubrań.

Wiele osób uważa, że ​​szafa narożna jest raczej nieporęczna. Wizualnie tak to jest postrzegane. Aby wyeliminować tę wadę, czarodzieje uciekają się do pewnej sztuczki - projekt powinien przełączać się między strefami zamkniętymi i otwartymi. Możesz powiększyć przestrzeń dzięki wbudowanym dużym lusterkom.

Garderoba we wnęce

Jedna z najbardziej ekonomicznych Opcje to garderoba w korytarzu niszy.Wiele korytarzy ma już narożniki, które można wykorzystać do przechowywania. Pozostaje tylko nadać mu stylowy wygląd. Tutaj szanowana jest jedność z ogólnym projektem korytarza.

Przestrzeń jest rozdzielona wewnątrz wnęki. Na ile działów zostanie podzielony, zależy bezpośrednio od jego wielkości. Następnie przemyślany jest sposób na zamknięcie niszy. Musisz zaaranżować drzwi. Mogą być zarówno typu huśtawkowego, jak i przesuwnego. Materiał do ich produkcji wybierany jest według uznania właścicieli.

Na wideo:Zrób to sam garderoba na korytarzu.

Wielkość korytarza

Wymiary garderoby dla korytarzy zależą bezpośrednio od wolnej przestrzeni. Mogą być małe lub mogą reprezentować całą garderobę. Rozważmy kilka ich cech.

Mała szafa

Jeżeli posiadasz mieszkanie o standardowych metrażach, w którym przedpokój nie jest duży możesz zaaranżować garderobę o powierzchni 4-5 m2... Dla mieszkańców 2-3 osób to wystarczy.Przy minimalnych wymiarach garderoba na korytarzu jest zredukowana do powierzchni 2 m2, co w zasadzie niczym nie różni się od zwykłej garderoby. Najważniejsze jest racjonalne rozmieszczenie przestrzeni.

Podstawowe wskazówki dotyczące aranżacji małej szafy:

 • Lepiej układana przy ścianie o największej powierzchni.
 • Aby zaoszczędzić miejsce, montuje się drzwi przedziałów, najlepiej od podłogi do sufitu.
 • Wnętrze wypełnione jest półkami, szynami, stojakami na buty, koszami i pudłami.
 • Upewnij się, że nie chodzi ani jeden centymetr kwadratowy.
 • Półki ułożone są aż do sufitu. Dla ułatwienia użytkowania są zaopatrzone w drabinkę.

Jeśli projekt pomieszczenia na to pozwala, można wyposażyć szafę narożną w przedpokoju.Najprostszą opcją jest odgrodzenie narożnika przegrodą z płyt gipsowo-kartonowych, a następnie zamontowanie drzwi przesuwnych. Półki montowane są bezpośrednio do ścian. Ten projekt ma trójkątny kształt.

Zwróć uwagę na najprostszą opcję - mini szafę typu otwartego. Zajmuje mało miejsca przy drzwiach. Składa się z minimum elementów: półki na buty, barierki z haczykami oraz górnej półki na czapki.

Duża szafa

W przypadku, gdy jest dużo wolnego miejsca w przedpokoju urządza się dużą garderobę. W tym celu ściana jest zbudowana z przegrody z płyt gipsowo-kartonowych, a w otworze instalowane są drzwi.Wewnątrz przydzielonej przestrzeni możesz eksperymentować i rozmieszczać półki, szuflady i wieszaki według własnego uznania.

Aby jednak wszystko wyglądało nowocześnie, zaleca się wysłuchanie opinii ekspertów:

 • kilka drążków do przechowywania ubrań na wieszakach. Ich rozmieszczenie odbywa się na różnych poziomach.
 • Im więcej szuflad można ułożyć, tym lepiej. Mogą być ułożone w innym kolorze. Ostatnio bardzo istotne stało się urządzenie z wikliny lub plastikowych koszy.
 • Półki to niezastąpiony atrybut. W garderobie powinno być dużo półek.
​​
 • Aby pomieścić buty, wyjmuje się przegródkę, która jest wąska i wysoka. Nazywa się to piórnikiem. Półki są ułożone bezpośrednio w nim.
 • Nie zapomnij o umieszczeniu krawatów, szalików i innych dodatków.
 • Cechą charakterystyczną garderoby są pełnowymiarowe lustra oraz obecność miękkiej pufy dla wygody.

Gdzie zlokalizować szafkę do zabudowy

Najlepszą opcją w tej cenie jest szafa wnękowa. Zauważa się również niektóre jego przewagi nad meblami szafowymi:

 • redukcja elementów, co znacznie obniża koszt konstrukcji i upraszcza montaż;
 • wzrost stabilności, więc nie da się go przewrócić;
 • solidność konstrukcji, gdyż ścianki tylne i boczne pełnią rolę elementów garderoby;
 • Szafa w zabudowie idealnie wpasuje się w każde wnętrze.

Taką szafkę najlepiej zabudować w dużych niszach, przy ich braku - przy ścianie o największej powierzchni. Jeśli pozwala na to miejsce, można go zainstalować naprzeciwko drzwi wejściowych. Dodatkowo w bardzo przestronnych pomieszczeniach czasami szafa wnękowa może pełnić rolę ścianki działowej.

Projekt przedpokoju z garderobą

Każdy chce mieć przestronny przedpokój z wygodną garderobą. Ale to nie zawsze jest prawdziwe. Tworząc wnętrze, musisz wyjść od tego, co jest.Istnieje kilka możliwości projektowania korytarzy z garderobą. Pomysły można obejrzeć na poniższych zdjęciach.

Z wyjątkiem struktury i kształtu szafy, ważne jest ich wzornictwo, które można uzupełnić następującymi wariacjami:

 • dodatki, których różnorodność nie jest przyzwoicie duża;
 • obecność luster z różnymi zdobieniami;
 • Różnorodne podświetlenie: reflektory, podświetlenie LED i inne.

Istnieje wiele przykładów. Można je obejrzeć w Internecie na zdjęciu i, w razie potrzeby, stworzyć własny indywidualny projekt. Możesz również skontaktować się z projektantami, którzy z pewnością udzielą dobrych rad.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze garderoby i garderoby (2 filmy)

Różne opcje garderoby (60 zdjęć)

Projekt długiego korytarza, 96 zdjęć - Ten dom dotyczy renowacji korytarzy Zdjęcia - Gooberzz
(31 0)
[3 86]
...