Aplikacja z kolorowego papieru z wykorzystaniem szablonu ryby

Dzieci zaczynają uczyć się mieszkańców wodnych od prostych i nieskomplikowanych ryb. Najlepszym sposobem, aby zapamiętali, jak wyglądają, jest narysowanie lub wykonanie. Oczywiście młodzi twórcy nie zawsze robią to porządnie, dlatego szablon rybki jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla kreatywności, jak i poznawania życia morskiego.

Aby stworzyć piękną i zgrabną aplikację z dzieckiem, najlepiej użyć do rysowania rybich wzorów. Takie szablony mogą być również używane jako części. Dzieci uwielbiają kolorować gotowe obrazki, będą a priori zgrabnymi konturami, a zadaniem dzieci jest nadanie kolorowi obrazka.

Jak zrobić wzór rybki?

Na początek warto porozmawiać o tym skąd wziąć szablon do cięcia w postaci ryby. Jeśli masz najprostsze umiejętności plastyczne lub jesteś dobry w rysowaniu, łatwiej jest samodzielnie przygotować szablon. Szkicuj na zwykłej kartce papieru.Im prostsza figurka, tym lepiej, bo dziecko musi stopniowo uczyć się najdrobniejszych szczegółów.

Najlepiej zaopatrzyć się w karton i wyciąć z niego szablony rybne, ponieważ gęsty materiał jest mocniejszy i łatwiejszy do śledzenia.

Jeśli nie umiesz rysować, możesz przejść w drugą stronę.Szybkim i łatwym sposobem jest pobranie gotowych szablonów szablonów ryb z Internetu i wydrukowanie ich na drukarce. Obraz trzeba będzie wyciąć wzdłuż konturu, jeśli chcesz, możesz ozdobić go kolorowym papierem lub pomalować pisakami z dzieckiem. Jeśli nie masz drukarki, możesz przerysować obrazek znaleziony w Internecie na monitorze komputera. To proste: połóż cienką kartkę papieru na ekranie i obrysuj kontury ołówkiem.

Na filmie: jak zrobić własnoręcznie szablon rybki

Aplikacja z wykorzystaniem szablonu „Złota rybka” (Master - zajęcia)

Aplikacja jest bardzo przydatną czynnością dla dzieci. Uczą się posługiwania klejem i nożyczkami, ćwiczą dokładność, fantazjują łącząc kolory na obrazie, rozwijają motorykę rąk i abstrakcyjne myślenie. Praca z jasnymi kolorami, tworzenie obrazów z drobnych detali to także dobra zabawa dla dzieci od 4 roku życia.

Do wykonania aplikacji potrzebne będą:

  • karton;
  • ​​
  • papier kolorowy;
  • nożyczki;
  • klej.

Tworzenie wzoru aplikacji składa się z kilku etapów:

1. Weź jeden z prostych szablonów ryb i szkicuj szczegóły, przygotuj kartonowe szablony dla dziecka.

Szablon części rybnej

2. Znajdź gruby karton na tło i kilka kartek kolorowego papieru. Najpierw zakreśl ciało ryby, wytnij i przyklej do kartonu. Ułóż ogon i płetwy w tym samym kolorze, ostrożnie przyklej je obok siebie.

Przyklej tułów i ogon

3.Wykonaj łuski - to najciekawsze w proces tworzenia złotej rybki... Zakreśl przygotowany szablon, a na nim prostym ołówkiem narysuj kilka łusek, umieszczając je równomiernie na części.

Narysuj łuski do wycięcia

4. Po wycięciu łusek zagnij je pod kątem prostym. Przyklej część klejem i przyklej ją do ryby. Wagi dodadzą objętości przyszłemu rzemiosłu i oryginalności. Niezwykłe rękodzieła to gwarancja, że ​​dziecko będzie zainteresowane współpracą z Tobą.

Przyklej płetwy i kawałek z łuskami

5. Ryba oczywiście potrzebuje oka. Po wycięciu koła z białego papieru ustaw go proporcjonalnie na bohaterce aplikacji. W ten sam sposób zrób źrenicę z czarnego papieru. Dalej kwestia gustu i lotu wyobraźni.

Przyklej oko

6. Udekoruj tło. Z kolorowego papieru można również wyciąć glony lub kamienie.

Kleimy detale w postaci glonów i kamieni

Złota rybka jest gotowa. W ten sposób mały mieszkaniec morza jest zrobiony z kolorowego papieru tak prosto, że dzieciakowi na pewno spodoba się praca z jasnymi kartkami papieru, a szablony złotej kochanki morza ułatwią mu pracę.

DIY aplikacje rybne (2 filmy)

Szablony ryb i pomysły na aplikacje (42 zdjęcia)

[1 52]
​​
.