Album wojskowy - wspomnienie służby i najlepszy prezent dla majsterkowiczów

Każdy facet, który ukończył służbę wojskową, chciałby, aby pamięć o tym czasie pozostała po nim. Zwykle podczas służby żołnierzom udało się wykonać ogromną ilość zdjęć, które następnie zostały spisane w albumie. Albumy te po zakończeniu służby chwalono znajomym i wspominano ich młodość.

Zobaczmy, jak zrobić album demo własnymi rękami. Dziś jest era cyfrowa, zdjęcia można zdobyć w Internecie, a następnie, jako prezent dla ukochanego faceta, możesz ułożyć piękny album ze zdjęciami tematycznymi.

Czym jest album wojskowy?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, o czym jest ten album armii. Jest to rodzaj dokumentu opowiadającego o pobycie żołnierza w pilnej służbie w wojsku. To nie jest zwykły gruby notatnik z wklejonymi do niego zdjęciami. Sam album można śmiało nazwać prawdziwym dziełem sztuki. To rodzaj wyjątkowej książki - po prostu nie będzie drugiego egzemplarza tej samej.

Albumy tworzone są zawsze dla jednego żołnierza. Zaleca się rozpoczęcie ich wykonywania w wojsku na około 100 dni przed zleceniem wykonania - około trzech miesięcy przed opuszczeniem wojska. I nawet jeśli dziś chłopaki służą tylko rok, albumy demobowe są nadal popularne.

Materiały użyte do stworzenia tego artefaktu mogą być bardzo różne.Okładka, która jest ważną częścią, została wykonana z czerwonego aksamitu. Ale uważano, że jeszcze lepiej jest zrobić tę osłonę z tkaniny szynelów oficerskich. Dziś takie tradycje nie są już aktualne, a album wojskowy jest nawet wykonany z tkaniny khaki.

Strony albumu powinny być wystarczająco grube - używa się do tego tektury. Wcześniej niektóre strony były wyłożone kalką techniczną - tak robią dzisiaj. Jest to konieczne, aby zdjęcia nie sklejały się, a rysunki nie uległy uszkodzeniu.

Rysunki można wykonać czymkolwiek - ołówkami, mazakami, flamastrami, farbami, zwykłymi ołówkami. Do wykonania i przyklejenia napisów potrzebna będzie folia.

Kto to robi?

Trzeba powiedzieć, że pamięć o wojsku nie zawsze jest dziełem samych żołnierzy.Teraz autor może być kimkolwiek - najważniejsze jest to, że potrafi pięknie rysować i pisać. Często dziewczyny z żołnierzy muszą robić te albumy. Produkt powinien okazać się nie tylko niezapomniany, ale i piękny. Często w produkcję zaangażowanych jest kilka różnych osób jednocześnie - jest to dopuszczalne. Ale lepiej, żeby byli to ludzie, którzy są w służbie i znają żołnierski reżim dnia, życie żołnierza. Cywile też to robią, ale rzadziej.

Najcenniejszy jest produkt, którego żołnierz, a raczej przyszła demobilizacja, nawet nie dotknął.Utalentowani koledzy są zwykle proszeni o pomoc. Gdy usługa dobiegnie końca, zostanie po prostu zaprezentowana. A w nagrodę przyjaciele służącej mają czasami okazję nie nosić strojów i dłużej spać.

Najbardziej podstawowe

Należy pamiętać, że nie ma dokładnych zasad w projektowaniu takiego album. Wszystko, czego potrzebujesz na początek, to dobra wyobraźnia. Trzeba też zdecydować, jaki temat poświęcić produktowi, w jakich oddziałach służy żołnierz. Album może opowiedzieć, jak rozpoczęła się nabożeństwo, jak się zakończyła, a najbardziej pamiętne chwile można opisać.

Ten notatnik może być nawet pamiętnikiem żołnierza, który marzy o jak najszybszym powrocie do cywilnego życia. Co będzie w albumie, każdy wybiera samodzielnie.

Design

Teraz oferują gotowe rozwiązania, które można kupić i wkleić do nich zdjęcia, pisać ciekawe historie lub opisz Feel. Ale to nudne i naprawdę chcesz czegoś oryginalnego. Dlatego lepiej pracować własnymi rękami.Takie produkty są najczęściej wykonane z tektury - kartki albumu muszą być bardzo mocne i dobrze trzymać to, co na nich naklejone.

Wcześniej kartki były lakierowane, a pomiędzy arkusze tektury umieszczana jest specjalna kalka kreślarska. Rysowanie na lakierze jest dość trudne, dlatego używa się szczoteczek do zębów i igieł do natryskiwania farby. W dzisiejszych czasach strony rzadko są lakierowane, ale projektowanie to długa i żmudna praca. Strony mogą być również pokryte wstążką z naturalnego jedwabiu.

Okładki pokrywane są tkaniną, następnie napisy nanoszone są poprzez tłoczenie. Całość mocowana jest za pomocą dużych pierścieni lub śrub.

Co powinno znaleźć się w albumie

Przede wszystkim - zdjęcie. To za pomocą zdjęć najlepiej opowiedzieć o wszystkich trudach służby we współczesnej armii. Fotografie należy wykorzystywać w jasnym porządku chronologicznym. W ten sposób cała droga żołnierza jest przekazywana od pierwszego dnia do DMB.

Należy zauważyć, że w procesie pozyskiwania fotografii w służbie żołnierz może natrafić na problemy. Oprócz przyjaciół zdjęcia mogą zawierać tajne przedmioty - łatwo jest podać lokalizację tej lub innej części. Często z tego powodu wyżsi urzędnicy przeprowadzają przeszukania, aby liczba takich zdjęć była coraz mniejsza.

Na pierwszych kilku stronach rejestracji składają rozkaz poboru.Rozkaz dotyczący DMB jest zamieszczony na ostatniej stronie. Wszystkim tym mogą towarzyszyć piękne i zabawne rysunki.

O służbie wojskowej powinny opowiadać obrazy, często komiksy. Kronikę życia żołnierza można uzupełnić pieśniami i wierszami.

Na wideo:jak zrobić blankiet na wojskowy album.

DIY Dembel Album (Master Class)

Jeśli chcesz zrobić najlepszy album wojskowy własnymi rękami, poniższe instrukcje pomogą Ci. Ten niezapomniany produkt wykonamy popularną techniką scrapbookingu. Najważniejsze, żeby nie uzupełniać takiego albumu zbyt dużą ilością kolorowych dekoracji i detali – wszystko powinno być z umiarem, zgodnie z tematem.

Czego potrzebujesz do pracy

Wymagane materiały i narzędzia:

  • gotowa oprawa rozmiar 20×30 cm;
  • papier do scrapbookingu, papier kraft, karton;
  • obrazy do produkcji elementów dekoracyjnych;
  • rzeźby, galanteria metalowa z militariów;
  • sztyfty, kotwy, oczka, sprzęt do mocowania oczek;
  • farby akrylowe, sznurek;
  • nożyczki, nóż, linijka, dziurkacz;
  • maszyna do szycia.

Instrukcje krok po kroku

Rozważmy krok po kroku krok jak zrobić album dla żołnierza na pamiątkę lub jako prezent:

1. Najpierw tniemy kartki papieru. Tekturę, która posłuży jako podłoże, wycinamy według własnego uznania. Na podłożach wyginaj i ścinaj rogi. Album wypełniamy do połowy, a do pozostałych podłoży dokładamy papier.

2. Następnie na tekturowe wykroje należy nakleić fotografie, a po ich naklejeniu uzupełnić szwem na maszynie do pisania. Na tym samym etapie wykonujemy layout. Krok po kroku przyklejamy i szyjemy na każdym z elementów. Jeśli nałożysz element dekoracyjny na podłoże bez zdjęcia, należy go wcześniej zszyć i skleić.

3. Następnie przymocuj części składane. Należy wykonać nacięcie na stronie i włożyć w nią wcześniej zagiętą krawędź podkładu. W nacięcie nawleczony jest sznurek, zdjęcie jest sklejone, zszyte z przodu. Uchwyt na zdjęcie może być wyciętym z kartonu kółkiem, które mocuje się za pomocą oczka. Następnie wklejamy zdjęcia na kolejną stronę według tej samej zasady co w poprzednim kroku.

4. Jeden z elementów składanych wyszedł bardziej niż pozostałe, dlatego uzupełniamy go obrazkami i różnymi napisami.

5. Jeżeli element składany jest duży, to jest mocowany z tyłu, a następnie przyszywany do strony. Po drugiej stronie rozkładówki będzie dużo miejsca na zdjęcia, które możesz publikować w dowolny sposób. Przyklejamy podłoże z różnych papierów i dziurkujemy rogi dziurkaczem.

6. Następnie ułóż zdjęcia w dogodnej kolejności i napraw je. Niektóre rozkładówki będą zawierać więcej dekoracji (koła zębate) - będą one ukryte pod górnymi zdjęciami. Jako elementy dekoracyjne dobrze sprawdza się taśma naszyta na pasek tektury - można ją łatwo przyszyć w dowolne miejsce.

7. Instrukcja sugeruje dodanie twista - jest to koperta na listy i zdjęcia o tym, jak dziewczyna czekała na żołnierza. Jako blankiet używamy papieru kraft. Otrzymasz kopertę - z przodu blank nie jest klejony, ale zszywany nitkami.

8. Przyklej zdjęcia do składanej struktury papieru i zszyj je. Następnie przyklejamy muszelkę do koperty i zszywamy środkowe zdjęcia. Pozostaje tylko przykleić kopertę do podstawy i dodać ostatnie zdjęcia.

9. Jedno z obrazów żołnierskich na pewno będzie zbiorowe, co nie jest wskazane, aby nakładać się na dekoracje i obrazy. W takim przypadku możesz zrobić pewną kieszeń bezpośrednio za zdjęciem. Zszywamy obrazek na górnej krawędzi, a następnie przyklejamy go w rogach. Wszystkie pozostałe boki również muszą być zszyte. W powstałej kieszeni możesz umieścić kartkę z nazwiskami kolegów.

10. Ostatni rozkładówka jest zwykle poświęcona nawet nie rozkazowi o DMB, ale o spotkaniu z krewnymi. Listwa ozdobna musi być w pełni dopasowana. Kleimy i szyjemy elementy dekoracyjne. Następnie wszystko to jest przyklejane wzdłuż krawędzi, a następnie ponownie zszywane.

11. Na koniec, zgodnie z instrukcją należy wkleić wszystkie otrzymane strony do bazy. Możesz ozdobić okładkę według własnego uznania, najważniejsze jest to, że album okazuje się prawdziwym żołnierzem.

W ten sposób, korzystając z materiałów, które łatwo znaleźć w każdym sklepie, możesz zrobić dobry prezent dla tego, który otrzymał zamówienie na DMB. Z pomocą tego albumu zapamięta ten dzień na bardzo długo. Żołnierzowi na pewno spodoba się to, co się w końcu wydarzyło. Jak nagralibyście taki album? Czekamy na komentarze, więcej zdjęć pięknej okładki, pierwszą rozkładówkę, ogólnie udostępnij link do swojej pracy i artykułów.

Przegląd albumów demob (3 filmy)

Udane przykłady (48 zdjęć)

)
.