Akwarium we wnętrzu domu: wariacje na temat morskiej egzotyki

Akwarium to piękno oceanu w naszym domu, niepowtarzalna okazja do obserwowania podwodnych głębin i ich kolorowych mieszkańców bez opuszczania ścian naszych domów. "Kawałek" morza w mieszkaniu miejskim - co może być lepszego? Akwarium we wnętrzu nie tylko wygląda spektakularnie, ale również służy jako siedlisko dla podwodnych mieszkańców i nawilża powietrze.

Ruch ryb wśród zielenic, kamieni, miarowy szmer wody to doskonały sposób na złagodzenie stresu. Spojrzenie odpoczywa, ciesząc się malowniczymi widokami, chłonąc pozytywne wibracje żywiołu wody, nastrój zmienia się na lepsze.To nie przypadek, że w przypadku chorób układu nerwowego i nadciśnienia lekarze zalecają codzienne obserwowanie pływających ryb przez dziesięć minut.

Wybierz swoje "morze"

Kup akwarium elektroniczne lub suche wwnętrzesalonu, będzie wyglądało bardzo „bogato” i modnie. Bez obaw, tylko plusy. pięknie oświetlony „obraz” zawsze będzie przed Twoimi oczami. Piękny morski wystrój, zieleń roślin, kamienie, muszle, niebieskie światło, zadowolone ryby cieszące się życiem igrają w wodzie... Obraz uspokajający!

Akwaria mogą być okrągłe, kanciaste, łukowe, sześciokątne, wolumetryczne i małe.

Na dużym akwenie można stworzyć rozległą kompozycję z roślinnością, efektownym drewnem, grotami kamiennymi, płaskorzeźbami skalnymi, pięknymi pejzażami morskimi, by stworzyć idealną siedzibę dla podwodnych mieszkańców.

Takie akwarium we wnętrzu mieszkania wygląda niesamowicie, wydaje się, że za szybą jest prawdziwy ocean. To piękna naturalna oaza, która promieniuje morzem spokoju i jest podobna do tego morza.Najmniejszy kawałek oceanu może wnieść do Twojego domu ciepło, komfort i harmonię.A jak pięknie taki wystrój wygląda we wnętrzu!

Miejsce na miniatury wodne

zastanawiamy się jak umieścić aby czerpać maksymalną przyjemność z kontemplowania podwodnych piękności. Jesteśmy kreatywni. Akwarium możesz urządzić w salonie, jadalni, kuchni (tylko nie zjedz przypadkowo ryb).

Proste obiekty wyglądają korzystnie, jeśli w pobliżu znajduje się zakątek morski. Zwykły pojemnik z wodą w dobrym designie zamienia się w prawdziwe arcydzieło.

Jest w domu. A w biurze? Dobry pomysł. Dziś często można zobaczyć pięknie zaprojektowane konstrukcje wodne we foyer, salach instytucji, biurach menedżerów. Takie sąsiedztwo pomaga zachować spokój i spokojny nastrój w każdej sytuacji, rozmowy, negocjacje są łatwe, transakcje zawierane są szybko, w duszy panuje spokój.

A w sklepie, restauracji, kawiarni, centrum handlowym, hotelu, salonie mody - zabawi gości, odciąży nudne oczekiwanie. Ryby nie pędzą w nieładzie, ale spokojnie pozują do zdjęcia i zajmują się swoimi sprawami: żują jedzenie, radośnie nurkują w dżunglę glonów, zaczepiają się, sygnalizują: wszystko jest w porządku, możesz żyć i cieszyć się życiem.

Home Water Area

Umieść piękne akwarium w salonie swojego domu, zawsze przyciągnie Twoją uwagę i przyciągnie oczy gości.Eksperci Feng Shui radzą, aby ten symbol żywiołu wody umieścić w hali.Obiecują za to dużo pieniędzy i poprawę dobrobytu. Jeśli chodzi o pieniądze, nie wiemy, ale szczęście na pewno będzie wam gwarantowane. Jak inaczej! Taki relaks w pobliżu, w ulubionym salonie!

Jeśli nie stosujesz się do zaleceń wschodnich mędrców, śmiało udaj się do miejsca, w którym śpisz.Pod przyćmionym światłem i miarowym szmerem wody tak dobrze zasypia.Koniecznie zainstaluj go w przedszkolu - aby przyciągnąć uwagę niemowląt, środek uspokajający na wiercenie, do celów edukacyjnych.

Czy masz mieszkanie Eurostyle? Oddziel kuchnię od salonu dużym zbiornikiem żywych ryb z Morza Czerwonego, koralowcem, widok perspektywiczny w obie strony! Podziel pomieszczenie na kilka oddzielnych stref, osadzając w przegrodzie strukturę wodną (lub sama będzie przegrodą). Jest to wygodne, ograniczające przestrzeń, pozostawia ją częściowo otwartą do oglądania i oglądania.

Duże akwarium skutecznie strefuje przestrzeń i nie obciąża wnętrza.

Aqua wnętrze

„Kawałek morza” można zaprojektować w formie kolby, kuli, wieża, kolumna, umieszczona w regale pod schodami. Wystrój z wariacjami: na kredensie lub w formie kredensu, kredensu, komody (bardzo wygodnie jest ukryć dodatkowe akcesoria).Optymalna wysokość akwarium to mniej niż metr, długość zależy od wielkości mebli.Wbudowany w ścianę salonu, ten nautyczny statek jest przygotowywany na wczesnym etapie projektowania lub budowy. Przygotowano dla niego specjalnie głęboką niszę z możliwością wygodnego umieszczenia całej komunikacji, która będzie ukryta.

Wtedy zaraz za ścianą pojawia się ożywiona fotografia, kolorowakompozycja, na której można zamyślić, a jeszcze lepiej postawić fotel lub tu kanapa i powoli, popijając kawę lub bourbon, obserwuj wszystko, co dzieje się w wyjątkowym zakątku natury.

Akwarium można ustawić na dowolnej wysokości od podłogi, na wysokości oczu lub poniżej dla wygody i komfortu „oglądania”.

Takie aqualagony mogą być bardzo duże, no cóż, nie jak w Dubai Mall, ale też bardzo imponujące objętości. A jeśli wyposażysz otwór w ścianie w formie iluminatora, będzie iluzja nurkowania pod wodą w batyskafie, za szybą którego dno morskie z koralowcami i barwnymi rybami.

Morski smak w mieszkaniu

Podwieszany zbiornik w salonie to oszczędność miejsca, ale widać, że taka konstrukcja nie może być duży, ale wygląda ciekawie i nietypowo, nadaje się do bardzo małych pomieszczeń.

Wystrój zdjęcia akwarium jest bardzo ciekawy.Nie od razu zgadniesz, że to nie telewizor czy zdjęcie w ramce, ale płótno artystyczne w przedstawieniu na żywo, wszystko jest prawdziwe, bez oszustwa: płaski profil, bagietka i kolorowe arcydzieło w środku, autorem jest sama natura, więc fabuła zawsze będzie się zmieniać, zachwycając Ciebie, Twoich bliskich i zaskakujących gości.

Spróbuj osadzić „podwodny świat” w stoliku kawowym.To już nie tylko ekskluzywna dekoracja, ale funkcjonalny mebel. Piękny wystrój ze wszystkimi udogodnieniami na wyciągnięcie ręki - kawa, gazety, czasopisma i podwodny świat na Twoich oczach. Jeśli chcesz czytać, jeśli chcesz popatrzeć, jeśli chcesz napić się kawy - wszystko jest w porządku! Ktoś stawia naczynie na wodę w szafkach, zestawach meblowych. A skoro meble zaskakują teraz formą i ekskluzywnym designem, można przypuszczać, że takie akwarium będzie wyglądało bardzo efektownie we wnętrzu.

Wybierz dyskretny kolor mebli do wbudowanego akwarium, aby nie odwracać uwagi od wodnego świata za szybą.

Aranżacja zewnętrzna - z MDF, tworzywa sztucznego, płyty wiórowej, laminatu, styropianu, litego drewna, czasami z uwzględnieniem cennych gatunków itp. Rozwiązania kolorystyczne, dekoracje - na twój gust, otaczające tło może być jasne lub ciemne, w tym przypadku oświetlone akwarium będzie wyglądało bardzo efektownie, jakbyś włączyła latarnię w głębinach morza. Ciesz się widokami!

Wskazówki dotyczące wyboru i ustawienia akwarium (3 zdjęcia)

Rodzaje akwariów (43 zdjęcia)

​​
.