Akcesoria jutowe: wytrzymałość i design

Każde wnętrze można ożywić za pomocą materiałów odpadowych. Jednym z nich jest juta. Z tego trwałego materiału możesz zrobić absolutnie dowolne przedmioty własnymi rękami: od poszewek na poduszki i pokrowców po zasłony perkalowe, od dywanika podłogowego po doniczki, od ozdobnych kokardek po noworoczne buty do kominka. Wystrój z juty wygląda prosto i harmonijnie.

Zalety materiału

Juta to prosta, ale szorstka w dotyku tkanina. Ten materiał jest wykonany z grubej przędzy - włókien kenaf i juty. Z niego powstają ubrania robocze, obrazy na płótnie, filtry, tapicerka. Możesz również użyć juty do dekoracji swojego pokoju. Ten szorstkimateriał dobrze komponuje się z koronkami, cekinami, wstążkami, cyrkoniami, koralikami, koralikami, a nawet łańcuszkami.Prawie każdy wystrój z jutą można stworzyć własnymi rękami.

Tapeta jutowa

Do dekoracji ścian w pokoju używa się dziś wielu różnych materiałów: od zwykłych tapet po tynk dekoracyjny. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak płótno jest używane we wnętrzu pokoju w postaci tapety.

Do dekoracji ścian oprócz samej tkaniny potrzebne będą:

  • deski drewniane;
  • farby i lakiery na bazie wody do drewna;
  • zszywacz;
  • pędzle różnej wielkości;
  • „płynne” i regularne cienkie paznokcie.

Przygotowanie

  • Tapeta techniczna powinna być zakupiony z marżą 5 cm na metr bieżący.
  • Jeden przycięty pasek należy obniżyć o 10 cm do podłogi
  • Konopie należy umyć przed użyciem. Ten materiał nie jest czysty. Paski „skurczą się” zaraz po praniu. Tutaj przyda się zapasowe 10 cm
  • Gdy tkanina jest mokra, wyprasuj ją, ale nie rozciągaj tkaniny żelazkiem.

Proces

Najpierw musisz naprawić tapety za pomocą zszywacza na suficie i ściągnij je w dół. W tym stanie tkaninę należy pozostawić na dwa do trzech dni, aby trochę się rozciągnęła. Po upływie określonego czasu należy przymocować tkaninę od dołu i wzdłuż bocznych części.

Kolejnym krokiem jest pomalowanie tapety. Radzenie sobie z tym zadaniem nie jest tak łatwe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.Nie ma sensu całkowicie pokrywać płótna farbą, ponieważ wtedy tekstura płótna zniknie.

Wskazówka! Możesz pomalować tapetę własnymi rękami w następujący sposób. Weź trochę farby na duży pędzel. Następnie nałóż farbę na płótno lekkimi pociągnięciami.

Nie musisz się martwić o równomierne malowanie tapety. Płótno z siatki powinno prześwitywać. Wynik będzie widoczny następnego dnia, gdy farba wyschnie. Następnie możesz malować wzory mniejszym pędzlem.

Nie nakładaj tapety.Na styku płótna zwykle mocuje się drewniane deski, które następnie pokrywa się jasnym werniksem. Jako element łączący można zastosować gwoździe nierdzewne bez nasadek. W przypadku ściany betonowej można użyć „płynnych gwoździ”. W złącza pod sufitem można wkleić bagietkę lub zwykłą linę. Tapetę można również ozdobić plecionym warkoczem z tej samej tkaniny jutowej. W podobny sposób można obramować połączenia drzwi i okien.

Zasłony z juty

Zasłony można zamienić w unikatową rzecz, udekorując je własnoręcznie płótnem. Miejsce wypoczynku w Twoim mieście: Prostytutki omskie Indywidualne podejście do każdego klienta. Ale musisz dokładnie wiedzieć, jak umieścić kawałek tkaniny technicznej. Możesz zrobić wstążkę z juty własnymi rękami i przyszyć ją za pomocą guzika na zasłonach. Ten pomysł będzie dobrze wyglądał w kuchni lub salonie.

Aby białe zasłony zamieniły się w wyjątkowy mebel, wystarczy przyszyć cienki pasek juty wokół krawędzi.Guziki mogą służyć również jako dodatkowa dekoracja.

Nie mniej popularna jest opcja odwrotna, gdy zasłony jutowe są obrobione z plecionki lub innego elementu dekoracyjnego.

Ważne! Możesz zastąpić płótno warkoczem, jedwabiem, grzywką.

Zasłony można ozdobić wstążkami z juty ułożonymi w formie geometrycznych kształtów. Popularne są również prześcieradła i węzły z tkaniny technicznej.

Zasłony jutowe można zastosować w każdym pomieszczeniu.W tym wykonaniu materiał ma wiele zalet. Po pierwsze, estetyka wizualna. Jasnobrązowe zasłony można pomalować na dowolny kolor. Po drugie, juta to trwały materiał. Będzie służył przez wiele lat. Po trzecie, w warunkach ograniczonego budżetu zasłony jutowe będą kosztować mniej niż zakupione.

Serwetki

Zwolennicy stylu ekologicznego starają się w pełni wykorzystać płótno w wystroju. Na przykład we Francjijutowe serwetki są uważane za obowiązkowy element nakrycia stołu.Im są prostsze, tym piękniejsze. Aby je wykonać, wystarczy wyciąć własnymi rękami prostokąty 40x30 cm i przyciąć wszystkie boki warkoczem, aby materiał się nie posypał. Jako dodatkową dekorację możesz użyć jasnych aplikacji w postaci owoców i warzyw.

Ważne! Obrus ​​wykonany jest z juty w podobnej technologii.

Kwiat dekoracyjny

Do wykonania takiej aplikacji potrzebne są juta, gruba tkanina, sznurek, zszywacz i pistolet z klejem. Najpierw musisz wyciąć cztery środkowe koła i tyle samo dużych. Następnie złóż każdy na pół i zabezpiecz zszywaczem. Płatki powinny być przymocowane do solidnej podstawy. Umieść duże na krawędzi, a małe pośrodku. Możesz również umieścić guzik, koralik w rdzeniu.

Juta w altanie

Produkty jutowe świetnie prezentują się na werandach i podestach. W szczególności wykonane są z niego zasłony do altanek na werandzie. W tej konstrukcji płótno jest mniej odporne na słońce, wiatr i deszcz, jak na przykład. Folia PCV lub akryl. Jednak konopie można wykorzystać do przygotowania altany w przeddzień uroczystości.

Co jeszcze można zrobić z juty (2 filmy)

Opcje dekoracji z juty (42 zdjęcia)

SONY DSC
​​
.