8 opcji wystroju z gałęziami do domu

Wyobraźnia projektantów często wydaje się nieograniczona. Do tworzenia elementów dekoracyjnych wykorzystywane są wszystkie materiały poręczy: sztuczne kamienie, muszle, butelki, a nawet gałęzie drzew. Z ich pomocą wykonasz wieniec wielkanocny do swojego domu, panele, sztuczne bukiety, ramkę, gniazdo itp. Przyjrzyjmy się bliżej procesowi tworzenia dekoracji z gałęzi.

Zastosowanie

Elementy dekoracyjne wykonane z suchych gałązek nadają się do wnętrz każdego pomieszczenia: salonu, sypialni, łazienki, przedpokoju, kuchni.Taki wystrój nadaje pomieszczeniu indywidualności, ekskluzywności, ożywia pomieszczenie i bawi się nim w naturalnym stylu. Z gałęzi zebranych w lesie możesz wykonać elementy dekoracyjne, czy to ramka, panel, bukiet, gniazdo, gałąź sakury czy wieniec wielkanocny. Można oczywiście odciąć świeże gałęzie, odciąć z nich liście jarzębiny, a potem je wysuszyć, ale po co jeszcze raz męczyć naturę?

Przygotowanie

Przed stworzeniem jakichkolwiek sztucznych elementów, czy to panel, gniazdo, gałązka sakury, bukiet suszu kwiaty, Rama lub dekoracyjny żyrandol do domu, musisz przeprowadzić prace przygotowawcze.Materiały robocze należy oczyścić z brudu, liści, potraktować specjalnym środkiem ochronnym, a następnie pomalować lakierem, farbą lub bejcą.

Do udekorowania mieszkania lub terytorium prywatnego domu można użyć dowolnej z poniższych opcji aranżacji wnętrz z gałęziami. Przyjrzyjmy się bliżej, jak możesz własnymi rękami tworzyć panele i rzemiosło z gałęzi.

Wianek

Ręcznie robiony wieniec wielkanocny do domu wygląda oryginalnie.

Do wykonania takiego elementu dekoracyjnego potrzebne będą:

  • drut o dowolnej grubości lub mokre gałęzie, na których nie ma liści;
  • brązowa taśma;
  • pianiran;
  • pręciki żółte;
  • pastel.

Wieniec wielkanocny, który można wykorzystać do dekoracji wnętrz, wykonuje się w następującej kolejności.

Kawałki brązowej taśmy owinięte są wokół 14 drutów. W zależności od średnicy potrzebnej do wykonania wielkanocnego wieńca najpierw skręca się jeden (dwa lub trzy) druty, a następnie tworzy się jedno koło. Wszystkie kolejne druty owijają okrąg, tworząc pożądaną szerokość. Końce są połączone wstążką lub ukryte w "gałęziach". Po przygotowaniu wieńca wielkanocnego trzeba go udekorować. W tym celu stosuje się ozdobne kwiaty lub liście.

Panele

Z gałęzi jarzębiny można stworzyć nie tylko bukiet, ale również doskonały panel do domu. Do tych celów stosuje się drewniane pręty o różnych długościach i grubościach, na których mocowane są suche liście i kwiaty. Powstała kompozycja jest utrwalana za pomocą pistoletu termicznego. Taki panel doskonale ozdobi salon, kuchnię czy sypialnię.

Kadrowanie

Z gałązek jarzębiny wykonano również ramę na zdjęcia i lustra.Algorytm pracy jest następujący. Plastikowa wkładka ramy lub lustra pokryta jest folią lub papierem. Następnie rama pokryta jest gałązkami jarzębiny lub sakury. Elementy te są połączone klejem lub drutem. Kamienie, muszle i koraliki mogą być używane jako dodatek do dekoracji gałązek. Tak powstaje ramka z gałązek jarzębiny lub sakury.

Wazon

Wazon z ulubionymi kwiatami splecionymi z gałęziami uroczo prezentuje się na parapecie domu. Taka kompozycja łączy się z naturą. Gałązki, z których wcześniej usunięto brud i liście, należy przymocować do pojemnika za pomocą kleju lub taśmy. Najważniejsze, aby nie zapomnieć o przymocowaniu splecionych sztucznych materiałów lakierem.

Wskazówka! Przeplatające się gałązki z różami i jasnymi łodygami wyglądają oryginalnie.

Kilka gałązek jarzębiny można włożyć bezpośrednio do wazonu. Taki sztuczny bukiet będzie wspaniałym dodatkiem do każdego wnętrza.

Gniazdo

Do utkania gniazda potrzebne są gałązki dobrze ugiętego drzewa. Na przykład brzozy. Gałęzie powinny być wilgotne i nie powinny pękać przy zginaniu. Przed rozpoczęciem pracy musisz usunąć z nich brud ze starych liści.

Aby zrobić gniazdo dla ptaka należy wziąć jeden drążek i zagiąć go w okrąg. Wokół powstałego środka będą już formować się kolejne motki. Pośrodku powinien znajdować się również sweter, do którego zostaną przymocowane żebra gniazda.

Musi być ich nieparzysta liczba. Następnie możesz tkać gałęzie jedna na drugiej. Aby zapobiec pękaniu prętów, należy je przymocować drutem. Jeśli za pierwszym razem gniazdo okaże się pełne dziur, to błąd można skorygować wplatając w te dziury gałązki.

Parawan

Gałązki można wykorzystać do stworzenia nie tylko bukietu, ale również wewnętrznych oryginalnych przegród.Ekran podzieli przestrzeń na strefy i ukryje ubytki we wnętrzu domu. Aby to zrobić, będziesz potrzebować sekatora, który wykona wszystkie gałęzie o równej długości i liny, która posłuży jako element łączący. Podstawą pod ekran powinien być drewniany stojak. Zamontowane zostaną na nim pręty, a następnie spięte liną lub drutem.

Świecznik

Biały świecznik ozdobiony jest również różnokolorowymi gałęziami drzew, które wchodzą w skład sztucznego bukietu. Wszystkie elementy możesz przymocować do szklanki lub zanurzyć w wodzie i uzupełnić pływającymi świeczkami.

Lampa

Oprawy oświetleniowe i żyrandol zdobią gałązki drewna. Ten wystrój wnętrza będzie wyglądał oryginalnie w sypialni. Podstawę lampek nocnych, lampy podłogowej lub żyrandola tworzą pręty. Proces dekorowania jest standardem.Gałązki są przymocowane do lampy podłogowej za pomocą kleju lub drutu.

Jesienna dekoracja wianka i butelki z gałęzi (2 filmy)

Galeria dekoracji pokoju z oddziałów (41 zdjęć)

.