7 opcji ozdabiania i ozdabiania zasłon własnymi rękami

Wystrój zasłon zależy od stylu pomieszczenia. Minimalizm mebli i gładkich tapet nie łączy się z kwiatowymi zasłonami, a Prowansja i wieś - z zasłonami.

Dekoracja zasłon w sypialni

Teksturowane tapety z frędzlami, frędzlami i dekoracjami są używane do barokowej sypialni. Surowe i sezonowane zasłony dopełnią całości. Ozdabianie ich dodatkowymi elementami nie jest tego warte. W pokoju w nowoczesnym stylu surowe zasłony będą w harmonii.

Pop Art

Pop art pokazuje wnętrze wulgarnego wieku Anglia. Ta sama zasada leży u podstaw wystroju zasłon. W takim pomieszczeniu dobrze będą wyglądać jasne płótna z organzy lub wersja kombinowana, łącząca paski grubej tkaniny w 2-3 kolorach. Podobne opcje dekoracji można zastosować w poduszkach i narzutach.

Art Deco

Elegancki eklektyzm łączy w sobie drogie elementy wykonane z naturalnych materiałów. Wystrój zasłon w takiej sypialni wyróżnia się przewagą linii prostych, abstrakcyjnych kompozycji. Zasłony powinny być wykonane ze szlachetnych materiałów, złotego brązu lub kości słoniowej. Zachęca się do powtórzenia wzoru w innych elementach dekoracyjnych.

High-tech

Zasłony do takiej sypialni powinny być prostokątne w neutralnych kolorach zimnych tonacji: srebrnym, niebieskim lub białym. Tkanina powinna być bez wzoru lub z lakonicznym nadrukiem.

Minimalizm

W minimalistycznym pomieszczeniu zasłony okienne nie powinny przyciągać uwagi. Mile widziane są lekkie tkaniny o delikatnej palecie kolorów z kontrastowymi plamami szarości lub bieli. Tworzone są za pomocą elementów dekoracyjnych.

Dekorujemy zasłony

Do zdobienia zasłon można użyć dowolnych dostępnych materiałów: pędzle, sznurki, frędzle, warkocz, wełna, len, brokat.Wszystkie rodzaje wykończeń są umownie podzielone na dwie kategorie: wszyte i wszyte.Pierwszy charakteryzuje się gładką krawędzią, a drugi jest dekoracyjny, co jest specjalnie eksponowane. Przyjrzyjmy się bliżej, jak przeprowadzany jest wystrój kurtyny „zrób to sam”.

Wstążki i kokardki

Wstążek i kokardek można użyć do ozdabiania zasłon w sypialni. Nie powinieneś nadużywać dużych elementów na ścisłych oknach. Lepiej połączyć cechy etniczne z praktycznością.Albo udekoruj powierzchnie zasłon wstążką, albo zrób puszystą kokardę.Do pierwszego wykończenia użyj tego samego materiału co zasłony, a do drugiego użyj puszystych wstążek.

Wiązanie

Wiązanie zasłon w sypialni doda komfortu wnętrzu. Do jego dekoracji można użyć klipsów, haczyków i uchwytów. Zasłony zrób to sam w przedszkolu można ozdobić miękkimi zabawkami.

Magnetyczny klips jest dostępny w sklepie. Udekoruj go domowymi kwiatami. Niepotrzebna biżuteria, koraliki lub guziki.

Warkocz, sznurek lub frędzle z chwostem dobrze prezentują się jako pick-up.

Patchworkowe, dzianinowe, plecione elementy można ozdobić broszką i zawieszkami, a także wykorzystać do podniesienia zasłon.

Gimp

Skręcona wiskoza i frędzle zawierają krawędź. Możesz wszyć do niego szew o dowolnej długości i w ten sposób ozdobić zasłonę.

Lambrekiny

Te elementy dekoracyjne służą do dekoracji sypialni w dowolnym stylu. Wystarczy wybrać materiał do kształtu produktu.

Plecionka

Ten rodzaj zdobienia był bardzo popularny w ostatnim stuleciu. Dziś nadaje pomieszczeniu staroświecki charakter.Dekorowanie zasłon sypialni frędzlami i pomponami może uzupełnić każdy styl.

Prążkowane wykończenia na brzegach podkreślą kolor zasłon.Do dekoracji można użyć tej samej tkaniny co do zasłon lub zakupić harmonijną lub kontrastową taśmę. Niektóre produkty mają już zdobioną przednią część. Są po prostu przyszyte na zasłonach. Zygzakowaty warkocz wygląda zabawnie. Z niego wykonane są pętle na zasłony.

Sznurek, koronka i ściągacz

Sznurek skręcony jest wykonany z przędzy skręconej z brzegiem lub bez. Kolor i średnica produktu mogą się różnić.Sznurek z krawędzią służy do ozdobienia krawędzi firany, a bez niej do podtrzymywania i podwiązek.

Rant to obszyty sznurek z wykończeniem z tkaniny. Jest również używany jako sznurek śrubowy. Aby go odtworzyć, wystarczy przewlec sznurek przez sznurek.

Koronka, przyszyta do krawędzi lub używana jako wiązanie z tyłu, nadaje romantyczny akcent najprostszym zasłonom.

Inne elementy dekoracyjne

Możliwe jest ozdabianie zasłon okiennych sypialni za pomocą improwizowanych środków szeroka gama...

  • Krawędź kierunkowskazów można obszyć skórą i przyszyć do niej pętle.Lub użyj skórzanych klapek do chwytania.
  • Koraliki i pióra można wykorzystać do ozdabianiaprzedmiotów dekoracyjnych, takich jak zasłony. Doświadczenie może wahać się od zabawnego do eleganckiego.
  • Pędzle mogą uwydatnić piękno guzików lub uchwytów.Można je również wykorzystać do stworzenia głównego akcentu w dekoracji.
  • Żabot to fałdy w kształcie męskiego krawata.Stworzą wyrafinowany projekt okna w każdej przestrzeni.

Typowe wykończenia

Solidne zasłony do sypialni można ozdobić tkaninami w paski lub w kratę.Pas materiału powinien być obszyty z każdej strony. Zbierz fałdy i użyj ich do podniesienia krawędzi zasłony. Oznacza to, że musisz wybrać materiał dłuższy niż główna kurtyna.

Jasny półprzezroczysty szyfon lub organza o podobnym lub kontrastowym kolorze nadaje się do dekoracji grubych tkanin.Tkaninę należy oszlifować na brzegach, zebrać nitką i przymocować do dolnej krawędzi zasłony. Drugą opcją dekoracji gęstej tkaniny są górne lub dolne oczka ze sznurkiem lub wstążką.

Zasłony z organzy można ozdobić ręcznie robionymi kwiatami z tego samego lub kontrastującego materiału. Krótkie zasłony można zaktualizować za pomocą tej samej teksturowanej tkaniny w innym kolorze. Aby to zrobić, należy uszyć prostokątny element z pętelkami z nowej tkaniny. Wtedy główna kurtyna będzie się do niego przyczepić.

Najłatwiej ozdobić płótna haczykami za pomocą koralików lub jedwabnej chusty.

Nowa zasłona

Do zmiany wyglądu sypialni nie jest konieczne kupowanie nowej zasłony. Starą zasłonę można po prostu ozdobić w oryginalny sposób.

Wymaga to kawałka drewna, żyłki i koralików. Deska powinna być o jeden metr szersza niż okno. Wcześniej musi być pomalowany złotą farbą. Co kilka centymetrów trzeba na niej wywiercić otwory, a z tyłu zapiąć pętle mocujące. Następnie zrób znacznik nad oknem. Do niego zostanie przymocowany nowy gzyms za pomocą wkrętów samogwintujących. W każdym otworze na pasku przymocowana jest żyłka wędkarska, na której nawleczone są koraliki i formowane węzły. Wszystkie cięcia z żyłką muszą być takie same lub asymetryczne. Stworzona zasłona z przędzy może być używana samodzielnie lub jako uzupełnienie zwykłego tiulu.

​​

Ozdoby (lambrekiny) na zasłony własnymi rękami (2 filmy)

Różne pomysły na dekorowanie zasłon (41 zdjęć)

.