5 stylowych pomysłów na zdalną dekorację pulpitu

W ostatnim czasie wielu pracowników biurowych przeszło na tryb pracy zdalnej z domu. Nikt jednak nie odwołał spotkań i decyzji o pracy. W tym celu wykorzystywane są różne metody komunikacji, w tym czat wideo. I właśnie na to wielu nie było gotowych. Oczywiście kamera internetowa nie zagarnia ogromnej przestrzeni, a mimo to nie każdy ma miejsce do pracy gotowe na wścibskie oczy. Jak sprawić, by Twoje miejsce pracy w domu wyglądało stylowo, reprezentacyjnie, a jednocześnie było wygodne i przytulne? Porozmawiajmy o tym w naszym artykule.

Pomysł 1. Tło

Tło domowe jest zwykle dalekie od stylu biurowego. Oczywiście, chyba że masz pod ręką solidne biuro akademickie. Z reguły wszystko może się zdarzyć za plecami: mogą przejść domownicy w domowych ubraniach, zapomnisz odłożyć rzeczy lub brudnych naczyń, aparat uwieczni inne codzienne sceny. Możemy nawet nie zwracać na to uwagi, bo dla nas jest to wspólne życie, ale Twoi rozmówcy zapewne to wszystko zauważą. Jak stworzyć akceptowalne tło wideo?

Najłatwiejszą opcją jest odwrócenie stołu tak, aby stał tyłem do ściany. Możesz także postawić zwykły ekran. Możesz to zrobić sam lub kupić. Innym sposobem na stworzenie akceptowalnego tła jest umieszczenie go z tyłu regału.

Pomysł 2. Stojaki na gadżety

Telefon, słuchawki, tablet, ładowarki – to wszystko często leży na stole. Po pierwsze, jest to niewygodne dla Ciebie, ponieważ zaśmieca miejsce pracy. Po drugie, nie stwarza to najlepszego wrażenia podczas rozmowy wideo.

Zaopatrz się w wygodne podkładki pod ekwipunek i pozbędziesz się bałaganu na biurku. W przypadku słuchawek i ładowarek wygodne jest wieszanie małych haczyków na ścianie – to lepsze niż ciągłe grzebanie w szufladach w poszukiwaniu tego, czego potrzebujesz. Dobrym pomysłem jest również posiadanie na biurku tabletu z kartką i długopisem. Pomoże też zwykły pamiętnik. Aby zapobiec zgubieniu długopisów, kup szklany stojak.

Do biurka można dokupić specjalny zestaw, który posiada uchwyt na przybory do pisania oraz klips na kartki lub notes. Jest to wygodne, ponieważ przydaje się do szybkich notatek podczas konferencji z szefami lub rozwiązywania chwil pracy ze współpracownikami.

Pomysł 3. Przytulna lampa stołowa

Bardzo przydatna i jednocześnie tworząca nastrojowy mebel. Jest ich ogromna ilość, o szerokiej gamie kształtów, kolorów i wzorów, więc nie powinno być problemów z wyborem. Poza oczywistymi korzyściami taka lampa doda osobowości Twojemu miejscu pracy, odciąży oczy wieczorem, gdy światło z monitora nie wystarcza do pracy.

Pomysł 4. Tablica ścienna na notatki

Tablica na magnesach lub innych zaczepach spełnia jednocześnie kilka zadań:

  • uzupełnia tło pracy za plecami;
  • pomaga nie pamiętać o codziennych zadaniach i małych niuansach;
  • to bardzo stylowy dodatek do pracy.

Tania, wygodna i funkcjonalna deska to doskonały zakup dla każdego, kto pracuje w domu.

Idea 5. Antypoślizgowa podkładka na stół

Wygląda jak ogromna podkładka pod mysz. W rzeczywistości to jest to - podszewka może być używana w tym charakterze. Ponieważ zajmuje większość powierzchni biurka, możesz postawić na nim kubki z gorącą kawą lub herbatą, możesz zmieniać atrament, jeśli piszesz piórem wiecznym, bez ryzyka uszkodzenia powierzchni. Projekt takich podszewek może być bardzo różnorodny - od minimalistycznych po ulubione postacie z gier lub postaci z komiksów. Posiadanie czegoś takiego jest bardzo wygodne - jednocześnie tworzy indywidualny projekt powierzchni stołu, eliminuje potrzebę podkładki pod mysz i chroni powierzchnię przed zarysowaniami i plamami. Co więcej, taka podszewka będzie Cię kosztować bardzo skromną kwotę.

.