4 możliwości łączenia pokoju z balkonem

Stylowy wygląd ma wiele możliwości, aw wielu przypadkach nie można obejść się bez przebudowy lokalu. Aby samemu zrozumieć, która z opcji jest bliższa, rozważ projekt pokoju z balkonem w różnych opcjach.

Przygotowanie

Rozpoczynając przebudowę mieszkania należy skorzystać z pomocy profesjonalnego architekta. Pomoże Ci poprawnie zdefiniować granice, aby nie dotykać ścian nośnych. Jak tylko problem przebudowy zostanie rozwiązany, należy przystąpić do izolacji balkonu połączonego z prostokątnym pokojem.

Opcja pierwsza: pefonol

Izolacja nowej „generacji” wykonana z folii aluminiowej i pianki polietylenowej. Penofol jest nie tylko doskonałym środkiem do izolacji termicznej, ale także doskonałym izolatorem wodnym i akustycznym. Penofol produkowany jest w rolkach o grubości 3-10 mm. Jego główną zaletą jest oszczędność miejsca. Do sklejenia elementów używana jest taśma aluminiowa.

Wariant drugi: pianka

Ten rodzaj izolacji stosowany jest w budownictwie od bardzo dawna. Do dziś jest popularny, przede wszystkim ze względu na niską cenę. Pianka jest produkowana w arkuszach o grubości 2-9 cm Zasada działania jest następująca: kawałki pianki umieszcza się między kłodami, pęknięcia są spieniane, a następnie kładzie się warstwę wykończeniową.

Wariant trzeci: penoplex

Pianka polistyrenowa ma właściwości termoizolacyjne. Do jego głównych zalet należą niska paroprzepuszczalność, obojętność chemiczna, łatwość i łatwość użytkowania. Ten materiał jest droższy niż wszystkie inne i jest produkowany w arkuszach o grubości 2-5 cm.

Wariant czwarty: wełna mineralna

Materiał porowaty otrzymywany jest z włókna szklanego, po jego stopieniu, wyciągnięciu, schłodzeniu i kruszeniu. Wełna mineralna nie boi się wilgoci i dobrze zatrzymuje ciepło. Główna wada materiału objawia się podczas montażu - nakłuwa się bawełna. Ale w przeciwieństwie do innych grzejników jest w stanie wniknąć w każdą szczelinę.

Przebudowa pokoju z zamkniętą loggią

Połączenie prostokątnego pokoju z zamkniętą loggią to najlepsze rozwiązanie dla dużej rodziny. Dodatkowe liczniki można wykorzystać jako pokój zabaw, biuro lub mini-studio. Magazyn lub pomieszczenie do przechowywania na balkonie nie ma już znaczenia. Projektanci proponują bardziej funkcjonalne rozwiązania. Na przykład umieść ogród zimowy lub małą siłownię na dodatkowych metrach. Styl pokoju może być dowolny.

Sposoby łączenia pomieszczeń w domu z paneli:

  • Demontaż tylko ramy balkonu;
  • demontaż ościeżnicy i ściany.

Najczęściej w domu z paneli wykonuje się tylko demontaż ramy, a budowniczowie dekorują pozostałą ceglaną półkę pod blatem barowym, przegrodę z półkami lub wyposażają akwarium na półce. Nie tylko dzieli lokal na strefy funkcjonalne, ale także cieszy właścicieli i gości.

Jeśli pomieszczenie w domu jest bardzo małe, to możesz zwiększyć jego powierzchnię poprzez całkowity demontaż sąsiedniej ściany. W miejsce przegrody można tworzyć konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych, na przykład ozdobne półki. W zagłębionych niszach można umieścić lustro i oświetlenie, aby wizualnie rozsunąć ściany.

Niuanse

Łącząc sypialnię z loggią należy pamiętać, że:

  • okna z podwójnymi szybami muszą być co najmniej 3-komorowe (okna wysokiej jakości zapewniają dobrą odporność na ciepło, izolację akustyczną);
  • demontaż ścian przeprowadza się dopiero po analizie budynku;
  • wskazane jest ocieplenie ścian od zewnątrz arkuszami piankowego tworzywa sztucznego.

Dekoracja

Nie wystarczy połączyć dwie przestrzenie, trzeba też przemyśleć projekt salon z loggią w domu z paneli. Prostokątny kształt pomieszczenia nie jest zbyt wygodny do łączenia. Gdy ma nie więcej niż 2,5 metra szerokości i więcej niż 5 metrów długości, wyrównanie z balkonem doprowadzi do poważnych błędów architektonicznych. W długim, ale wąskim pokoju człowiek nie będzie czuł się komfortowo. Lustro na wysokości ściany pomoże poprawić sytuację. Musisz przymocować dwa płótna na równoległych ścianach, ale nie naprzeciw siebie. Im szersze lustro, tym dłuższy będzie pokój. Aby goście nie uszkodzili go przypadkowo, należy zainstalować wazon podłogowy z kwiatami lub meblami.

Inne możliwości przebudowy

Połączenie balkonu z dwoma pokojami np. pokój dzienny i kuchnia, to ciekawe rozwiązanie. W takim przypadku znajdzie się miejsce na jadalnię. Połączenie balkonu z innymi pokojami jest funkcjonalne i wygodne, ponieważ możliwe staje się przenoszenie się z jednego pokoju do drugiego.

Można urządzić balkon francuski. Pomoże nie tylko zwiększyć przestrzeń sypialni, salonu, ale także doda więcej naturalnego światła. Ramy okienne od podłogi do sufitu wizualnie podnoszą sufit, więc ta technika sprawdza się w mieszkaniu z niskimi sufitami.

Aby wzmocnić efekt wysokości, rozciągnij błyszczącą folię o jasnym lub ciemnym odcieniu, aby okno było w niej w pełni odbite. Wszelkie elementy, które mogą odbijać, jeśli są odpowiednio rozmieszczone, stworzą przytulność i wygodę w małym mieszkaniu.

Przebudowa to nie jedyny sposób na zmianę ogólnego wyglądu prostokątnego pokoju z balkonem. Odpowiednie dodatki i połączenie materiałów wykończeniowych (tapety, tynki dekoracyjne) mogą również odmienić pomieszczenie.

Materiały dekoracyjne

Do dekoracji prostokątnego pomieszczenia połączonego z loggią można użyć różnych materiałów.

  • Na preizolowanej podłodze balkonu można układać płytki.Będzie służyć jako ubezpieczenie podczas mroźnej zimy oraz w okresie, gdy ogrzewanie jest wyłączone. W pokoju podłoga może być laminowana lub linoleum. Ale możesz również użyć płytek podłogowych. Po pierwsze, pod nią można zainstalować ciepłą podłogę, a po drugie, taka powłoka nadaje się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu.

  • Fototapety nowej generacji pomogą poradzić sobie z zadaniem zmiany postrzegania prostokątnego salonu w domu z paneli.Warto wybrać płótna przedstawiające trójwymiarowe postacie w formacie 3D, panoramiczne obrazy czy perspektywy. Prawidłowo dobrana tapeta nie tylko wizualnie rozsunie ściany, ale będzie również atrakcją całego mieszkania. Goście docenią niestandardowe podejście do projektu lokalu.

  • Płynna tapeta.Mogą być używane w każdym pomieszczeniu. Są łatwe w aplikacji, nietoksyczne, nie wywołują alergii, a w przypadku zamoczenia nie spływają ze ściany. Mają dobrą przepuszczalność powietrza, jednocześnie zatrzymując ciepłe powietrze w pomieszczeniach. Dzięki temu można je bezpiecznie stosować w loggiach.

Kolorystyka

Aby optycznie powiększyć przestrzeń, zastosuj ciepłe kolory w dekoracjiwnętrza...Przejście z pokoju na loggię nie powinno być utrudnione ani zastawione.Prawidłowe rozmieszczenie elementów wyposażenia wnętrza pomoże rozwiązać problem. Pojemna szafa i meble tapicerowane powinny znajdować się dalej od nawy. Opracowując projekt, powinieneś stworzyć centrum kompozycyjne z telewizorem. W pomieszczeniu prostokątnym wszystkie meble tapicerowane powinny znajdować się przy jednej ze ścian.

Wniosek

Można pięknie i wygodnie urządzić pomieszczenia w domu za dowolną kwotę. Główną zasadą każdej renowacji jest konieczność przestrzegania jednego stylu, wtedy całe pomieszczenie będzie wyglądało harmonijnie. Nowoczesna renowacja nie będzie tak trudna, jeśli w jej realizację zaangażują się specjaliści budowlani.

Jak pięknie połączyć pokój i loggię (3 filmy)

Co czy połączony pokój wygląda jak balkon (41 zdjęć)

.