16 pomysłów na wystrój mieszkania na Nowy Rok 2019 (+43 zdjęcia)

Do święta należy przygotować się wcześniej. Tym bardziej na takie wydarzenie jak Nowy Rok. W pośpiechu możesz zapomnieć o przygotowaniu prezentów. Początek grudnia to najlepszy czas na rozpoczęcie wyboru wystroju na Nowy Rok.

Nacisk na drobiazgi

Nowy Rok Ognistego Koguta 2019 najlepiej celebrować w kolorze czerwonym lub złotym. Te kolory, a także brąz, biel, żółć, powinny dominować nie tylko w ubraniach, ale także w wystroju pomieszczenia.

Aby stworzyć komfort w mieszkaniu, wystarczy zaaranżować nie rzucające się w oczy drobiazgi, takie jak świece czy domowej roboty pudełka na prezenty, aby pokój ożył. Pomysły mogą być bardzo różnorodne. Drukowane poduszki, szyszki, gałęzie rozrzucone obok doniczek – to elementy, które wprowadzą do domu noworoczny nastrój.

Tradycyjne skarpetki

Ten element dekoracyjny pochodzi z Europy. Dzieci wieszają skarpetki ze swoimi imionami nad kominkiem, aby ułatwić Mikołajowi pracę. Mieszkańcy miniaturowego pokoju, w którym nie ma kominka, mogą powiesić skarpetki przy choince na przygotowanym sznurze do bielizny, zabezpieczyć je spinaczami do bielizny.Skarpetki można również przymocować do parapetu, krawędzi stołu, krzesła, wieszaka lub gdziekolwiek indziej. Najważniejsze, że są dalej od właściciela.

Wskazówka! Trudno włożyć prezent do małej skarpetki. Dlatego lepiej jest wcześniej uszyć dużą skarpetę własnymi rękami.

Drzewo noworoczne

Jaki może być Nowy Rok bez drzewa! Ale dekorowanie drzewa wymaga starannego przygotowania: im większe jest drzewo, tym trudniej jest stworzyć harmonijny projekt.

Pomysły na ułożenie zabawek na drzewie:

 • W spiralę.W takim przypadku dekorowanie choinki na Nowy Rok należy rozpocząć od girlandy, a następnie zawiesić kulki zgodnie z kierunkiem jej ruchu.
 • Pionowo.Ten dekor przypadnie do gustu miłośnikom surowego designu.
 • Najczęściej zabawki i girlandę wiesza się w dowolnym kierunku.W tym przypadku ważne jest, aby nie przesadzić z ilością materiałów dekoracyjnych.

Na Nowy Rok choinkę można zastąpić dekorowanymi gałęziami. Wystarczy pomalować gałązki złotą lub srebrną farbą i umieścić je w zdobionym drewnianym kaszlu. Kompozycję można uzupełnić kokardkami, żarówkami i „deszczem” o odpowiednim odcieniu.

Rada! Malowanie oddziałów powinno odbywać się na zewnątrz. W ograniczonej przestrzeni zapach farby nitro przyprawia o ból głowy.

Bombki choinkowe

Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie starych zabawek pod kątem ich przydatności.Nie spiesz się, aby rzucać niepotrzebnymi piłkami. Można je zmiażdżyć i wykorzystać jako proszek do domowej biżuterii.

Własnymi rękami możesz zrobić nowe bombki ze starego ozdób choinkowych. Pomysły mogą być bardzo różne. Na przykład możesz narysować na nich zaspę śnieżną i przykleić do nich brokat. Lub po prostu polakieruj i posyp kaszą manną. Następnie poczekaj, aż piłka wyschnie i zawieś ją na drzewie.

Girlandy

Nie zapomnij o wystroju pokoju za pomocą świetlistej girlandy. Możesz zrobić to sam z dowolnych materiałów: kolorowego filcu, papieru, kulek, wstążek, koralików, kryształków. Taki noworoczny wystrój można stworzyć nie tylko dla pokoju, ale także dla dziedzińca prywatnego domu. Pomysły mogą być różne. Na przykład możesz powiesić czerwone kulki na zwykłym drzewie na swoim podwórku lub zrobić girlandę z żelków o różnych kolorach i kształtach.

Obsługa

Cała rodzina zgromadzi się przy stole na Nowy Rok. Ustawienie stołu musi być wcześniej przemyślane, aby każdy szczegół dopełniał bajeczny wystrój.

Obrus ​​. Kolacja sylwestrowa to ważne wydarzenie. Dlatego nie należy używać plastikowych obrusów do dekoracji stołu. Lepiej będzie to stara koronka, pozostałość po babci, ale prawdziwy obrus. Dobrze, jeśli masz na stanie materiał z nadrukiem noworocznym. A jeśli nie, możesz ozdobić każdą sprawę własnymi rękami. Pomysły mogą być bardzo różne. Niektórzy wolą ozdobić materiał koralikami, iskierkami, warkoczami. Inni wolą zrobić obrus własnymi rękami ze szmat z różnych tkanin.

Lód figurowyw postaci gwiazdek nadaje się nie tylko do chłodzenia szampana, ale może również stać się ozdobą stołu, jeśli położysz czerwony jagody w ceramicznym wazonie...

Centralną kompozycją świątecznego stołu są kryształy.Wymieszaj resztki kryształowego żyrandola z wisiorkami i stożkami, ułóż kompozycję starannie na płaskim naczyniu i uzyskaj oryginalny wystrój na noworocznym stole.

Dziurkacz. Zrób to sam Noworoczny poncz w dużej misce. I po prostu dodaj naczynia ze świerkowymi łapami i ogromną kokardą. Naczynie i wystrój będą doskonałym dodatkiem do świątecznego stołu.

Zdobione krzesła

Oprócz wystroju stołu na Nowy Rok warto zadbać o udekorowanie siedzisk własnymi rękami. Pomysły na dekorowanie mogą się różnić. Nadmuchiwane piłki, wstążki, skrawki materiału - przydadzą się dowolne przedmioty, które można przymocować do oparcia krzesła lub poręczy krzesła.

Wianek bożonarodzeniowy

Kolejnym europejskim elementem dekoracyjnym jest wieniec bożonarodzeniowy. Pomysły mogą być bardzo różne. Jak pokazała praktyka, można go wykonać własnymi rękami z dowolnych materiałów: od spinaczy do bielizny i starych gazet po suszone plasterki cytrusów, od słomy i szyszek po korki.

Świece

Oświetlenie sali na Nowy Rok należy wcześniej przemyśleć. I to nie tylko ze zdobionymi lampami, ale także świecami. Ten element wystroju może zmienić wygląd pomieszczenia nie do poznania. Pomysły mogą być bardzo różnorodne. Najważniejsze jest połączenie wyobraźni.

Do dekoracji możesz użyć:

 • cynamon;
 • Gałęzie choinkowe;
 • wstrząsy;
 • papier;
 • pocztówki;
 • kulki;
 • Styropian;
 • okulary itp.

Kompozycje kwiatowe

Ze zwykłych kieliszków, świec parafinowych i trzech kwiatów możesz zrobić własnymi rękami niezwykłą kompozycję. Trzeba wlać parafinę do szklanki, naprawić świecę, zalać wodą i włożyć kwiatek. Co najmniej trzy podobne kompozycje sprawią, że wystrój będzie dynamiczny i kompletny.

Wskazówka! Dopełnieniem obrazu będzie lniana serwetka z haftowanymi kulkami.

Inny wystrój

Poniższe pomysły można wykorzystać zarówno do dekoracji całego pomieszczenia, jak i stołu noworocznego.

Świecąca taca. Umieść wszystkie świece na metalowej tacy. Płomienie z jego powierzchni będą się pięknie odbijać. Wlej orzechy i zabawki między świece. Świece i przedmioty dekoracyjne powinny się uzupełniać organicznie.

Zabawki w świecznikach.Kup pięć dobrych szklanych świeczników i umieść w nich zabawki noworoczne. Połóż kompozycję w rzędzie na stole lub komodzie. Szkło w świetlistym pomieszczeniu będzie wyglądało bardzo elegancko.

Płatki śniegu. Papierowe płatki śniegu nie straciły na aktualności. Jeśli podejdziesz do pracy z wyobraźnią i zaangażujesz najmniejszych członków rodziny, to cały noworoczny wystrój będzie wyjątkowy.

Piernik. Choinkę i świece możesz ozdobić pięknym piernikiem. Lub włóż go do wazonu i połóż na stole noworocznym, aby goście, wychodząc z domu, zabrali ze sobą mały prezent.

Rada! Doskonałym wystrojem na Nowy Rok będzie żyrandol ozdobiony drogimi szklanymi ozdobami choinkowymi.

Wystrój noworoczny w stylu skandynawskim (2 filmy)

Różne elementy wystroju sylwestrowego (43 zdjęcia)

Martwa natura dekoracji
.