10 opcji wyposażenia spiżarni

Niezależnie od wybranego projektu spiżarni jest to ważne pamiętać, że racjonalizacja jego przestrzeni jest niemożliwa bez pozbycia się niepotrzebnych rzeczy.

Rozwiązanie problemu

Typowy układ budynków mieszkalnych nieracjonalnie wykorzystuje i tak małą przestrzeń życiową. Jest to szczególnie odczuwalne w Chruszczowie. Wąski korytarz łączy małe przestrzenie mieszkalne i kończy się na 1 m2. m. spiżarnia. Łazienki są za małe nawet na nowoczesną pralkę, a miniaturowe kuchnie rzadko pozwalają postawić „większą” lodówkę i po prostu tęsknić za dwójką dorosłych.

W tak dotkliwym braku miejsca przedmioty nieistotne szybko wypełniają formalną spiżarnię Chruszczowa. Potem balkon i piwnica są już wypełnione rzeczami. Zmniejsza to światło w pomieszczeniach, utrudnia dostęp do balkonu lub przechowywanie ziemniaków, jeśli w piwnicy gromadzą się rzeczy. Aby rozprowadzić rzeczy i zwolnić miejsce, pomoże dobrze dobrany projekt spiżarni. Aby go stworzyć, musisz określić, co potrzebuje więcej miejsca w mieszkaniu.

Lokalizacja i efektywność

Lokalizacja komórki lokatorskiej w mieszkaniu również wpływa na jej efektywność.Jeśli spiżarnia jest blisko kuchni, to można tam składać naczynia nawet do codziennego gotowania, a jeśli jest blisko łazienki, łatwiej jest wyprać w pralce,choć w przeciwnym razie można dostarczyć wodę i opróżniane po prostu za pomocą węży. Możesz dać tak użyteczną przestrzeń na biuro, jeśli jesteś bardzo schludną osobą, która potrafi odmówić miejsca, w którym możesz umieścić tak wiele różnych przedmiotów. Te pomysły zostaną omówione bardziej szczegółowo poniżej.

Pranie ze spiżarni

Mała łazienka to powód do zorganizowania pranie bezpośrednio w spiżarni, jeśli nie jest zbyt daleko od ujścia wody. Równieżpojawią się małe kosze do przechowywania czystej bielizny oraz pojemniki do przechowywania brudnej odzieży. Drzwiczki spiżarni można wyposażyć w wieszak na ręczniki, a proszki i odżywki doskonale zmieszczą się na dodatkowych półkach. Ta opcja projektowania pozwoli zaoszczędzić dodatkowe metry w mieszkaniu.

Gdzie przechowywać odkurzacz i ścinki?

Postawienie odkurzacza lub mopa w rogu pokoju po sprzątaniu mieszkania zdecydowanie nie jest lepszym rozwiązaniem dla Chruszczowa iz punktu widzenia estetyki. Spiżarnia świetnie nadaje się do przechowywania detergentów, zakurzonych szczotek i nieporęcznych odkurzaczy.Zawieś na ścianie parę haczyków do zabezpieczenia ściągaczki, a na drzwiach toalety znajdują się materiałowe kieszenie do przechowywania rękawic, szczotek i wycieraczek. Tak więc za 2 mkw. m. w Chruszczowie możesz umieścić wszystkie narzędzia domowe.

Pomieszczenie biurowe i gospodarcze

Jeśli w Chruszczowie nie ma miejsca do pracy, stwórz je w szafie. Jasna kolorystyka i minimalistyczny design będą doskonałym rozwiązaniem przy tworzeniu biura na zapleczu. Oświetlenie jest ważne w pracy. Musi być zawiedziony. Wygodniej jest wyposażyć spiżarnię o powierzchni 2 m2. Zawieś kilka półek na dokumenty, plastikową tablicę na wykresy i stojak z korka, aby przykleić naklejki z terminem i uzasadnić wysoką rangę biura w Chruszczowie.

Szafa nie jest potrzebna

Sypialnia to świetne miejsce do spania, a nie na szafę z futrem i butami. Spiżarnia, nawet o powierzchni 2m2, jest bardziej przestronna niż większość szaf, co czyni ją doskonałą garderobą.Projekt spiżarni powinien być kształtowany na podstawie ilości odzieży.Najlepszym rozwiązaniem byłyby dwa lub trzy pręty (rury), ułożone od ściany do ściany, z zawieszonymi na nich wieszakami. Do czapek potrzebna jest specjalna półka, w przeciwnym razie mogą się marszczyć, a nawet po prostu spaść na podłogę. Przydatne stojaki, na których można złożyć pościel. Przyda się też oświetlenie. Aby sama garderoba zajmowała mniej miejsca, jej drzwi można wykonać przesuwne, a same drzwi można wykonać w formie solidnej tafli lustra. Rezultatem jest szafa wnękowa w mieszkaniu.

Gdzie przechowywać zabawki?

Jeśli dzieci pojawiają się w mieszkaniu, ich zabawki pojawiają się wszędzie. Im starsze dziecko, tym więcej ma zabawek, które trzeba gdzieś przechowywać. Najlepszym miejscem do tego byłaby przerobiona spiżarnia.

Pudełka na zabawki, półki, tapety, które wybiera dziecko, drążki na ubranka dla dzieci racjonalizują 1-2 m2 spiżarni w Chruszczowie.

Jak zrobić miejsce na kuchnię?

Kuchnia to środowisko pełne akcji. I miejsce spotkań. Aby otoczenie było jeszcze bardziej nieformalne i było więcej miejsca do gotowania, musisz usunąć ze spiżarni niektóre wstydliwe czynniki.Możesz zwolnić dodatkową przestrzeń w kuchni, przenosząc nieporęczne szafki kuchenne do spiżarni.Przechowywane w nich sypkie zboża należy przesypywać do podpisanych pojemników, ale lepiej umieścić konserwę na dnie spiżarni – im bliżej podłogi tym zimniej. Może się tam również udać robot kuchenny. Do spiżarni w mieszkaniu można również przenieść stojaki z przyborami kuchennymi, takimi jak garnki i patelnie.

Rozwiązania uniwersalne

Niektóre rozwiązania dla różnych typów spiżarni są w rzeczywistości dobre dla każdej z nich. Na przykładprzesuwne drzwi przedziałowe lub drzwi harmonijkowe będą równie rozsądne dla każdego projektu spiżarni w Chruszczow,, ponieważ zwalniają dużo miejsca i są bardziej funkcjonalne niż zwykłe drzwi. Postrzegaj 2 kw. m. pomieszczenie magazynowe jako część przestrzeni życiowej i uczynić go przestronnym stylowym pomieszczeniem, a nie pomieszczeniem technicznym. Mieszkanie w zwykłym Chruszczowie stanie się przestronne, jeśli nie boisz się użyć kilku metrów kwadratowych. liczniki do przechowywania większości rzeczy.

Jak tego nie robić

Lepiej nie podejmować żadnych decyzji. Odkurzacze lub narzędzia budowlane będą zbędne w biurze, a produktów spożywczych nie należy umieszczać z proszkami i futrami z zabawkami dla dzieci. Czasami ograniczenia są najwierniejszym pomocnikiem.

Nie szukaj gotowych rozwiązań

Półki mogą mieć różne rozmiary, nie ma sensu wieszać wyjątkowo dużych, bo to zajmie dużo przestrzeni.Jeśli korytarz jest zbyt mały, pomieszczenie ma 1-1,5 m2. m. mieszkanie może być narożnikiem, aby zaoszczędzić miejsce.Łazienkę można rozbudować o wnękę w ścianie z wbudowanymi półkami. Jeśli ma przechowywać ciężką odzież wierzchnią, lepiej zadbać o niezawodność mocowań drążka. Czasami rozwiązania dla różnych pomieszczeń magazynowych w mieszkaniu można łączyć, jeśli wcześniej określisz miejsce i półkę dla każdego przedmiotu. Tak więc całkiem możliwe jest przechowywanie odzieży wierzchniej za pomocą mopów.

Styl wizualny

Ponieważ spiżarnia to pomieszczenie o powierzchni 1-2 metry kwadratowe. m. w mieszkaniu lepiej jest stosować jasną kolorystykę w aranżacji wnętrz, bez przeciążania ciężkimi elementami wizualnymi. Poza lustrzanym wykończeniem drzwi mogą być wykonane z malowanej tkaniny lub półprzezroczystego szkła. Jeśli pomieszczenie nadal okazuje się małe, funkcjonalność można osiągnąć dzięki składanym półkom lub haczykom. Mogą służyć do wieszania narzędzi lub małych zestawów naprawczych.

Ze względu na specyfikę układu niektóre pomieszczenia gospodarcze w mieszkaniu są bardzo głębokie. To sprawia, że ​​są trudniejsze w użyciu. W takich niszach można zamontować szuflady wolumetryczne, każda na inny rodzaj rzeczy. Zmieszczą się w prawie każdym sprzęcie domowym, co jest wygodne.

Układy niestandardowe

W niektórych domach pomieszczenia gospodarcze są bardzo głębokie, co znacznie ogranicza ich funkcjonalność. Możesz naprawić tę sytuację, dzieląc spiżarnię na kilka mobilnych wysuwanych modułów i wypełniając każdy z nich rzeczami o określonej tematyce.

Zaprojektowanie małej spiżarni w Chruszczowie jest znacznie trudniejsze niż dużej i przestronnej. Tutaj lepiej sporządzić plan spiżarni, spis rzeczy, które zostaną w niej umieszczone. Ale bez względu na to, jak duża jest spiżarnia, nie powinna być wypełniona zepsutymi, niepotrzebnymi rzeczami. Czasami wystarczy je wyrzucić, a na wszystko inne jest spiżarnia.

Jak wyposażyć spiżarnię i wszystko o garderobie (2 filmy)

Różnorodność konstrukcji spiżarni (40 zdjęć)

[21 7]
.