Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Kto to był adolf hitler?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 16-07-2012 19:39
Popularność: 1582
Kategorie:Historia i PolitykaPodgrupaHistoria
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: jolka2018
Niedostępny Ostatnio: 23-11-2013 16:29
Użytkownik: jolka2018
Użytkownikjolka2018
Imię i Nazwisko:Jolanta Labuda
Adres: 84-223 Linia
Wojewódźtwo: pomorskie
Ilość punktów: 155

 

Adolf Hitler  urodził się 20 kwietnia 1889 roku w Braunau am Inn, zmarł natomiast 30 kwietnia 1945 roku w Berlinie. Był niemieckim politykiem, kanclerzem Rzeszy od 1933 roku. Był także wodzem i przywódcą Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników, prócz tego ideolog niemieckiej odmiany faszyzmu, która nazwana była hitleryzmem, narodowym socjalizmem lub nazizmem. Był także twórcą i dyrektorem III Rzeszy, zbrodniarzem wojennym, który odpowiadał za zbrodnie przeciw ludzkości.

Adolf Hitlerodpowiadał także za politykę rasową nazistowskich Niemiec, Holocaust i za śmierć wielu milionów ludzi, którzy zostali zabici za czasów jego rządów. Stosował agresywną politykę zagraniczną, która doprowadziła do II wojny światowej, w której efekcie zginęło aż 50 mln ludzi.

Adolf Hitler miał 7 rodzeństwa: Alois Hitler junior, Angela Hitler, Gustav Hitler, Ida Hitler, Otto Hitler, Edmund Hitler i Paula Hitler.

Jakiś czas po narodzinach Adolfa cała rodzina Hitlerów przeniosła się do Leondingu w Górnej Austrii. W tej miejscowości zostali także pochowani. Grób rodzinny zlikwidowano w 2012 r., ponieważ traktowane było jako miejsce kultu. Sczczątki zostały ekshumowane.

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Historia i PolitykaPodgrupaHistoria
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kto to był adolf hitler?

theSite na Facebook'u