Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Kim są osoby niesłyszące i słabo słyszące?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 15-07-2013 22:44
Zapytał:
Użytkownik: fruzia06 fruzia06 (Michalina Nowak)
Niedostępny Ostatnio: 18-09-2013 20:47
Użytkownik: fruzia06
Użytkownikfruzia06
Imię i Nazwisko:Michalina Nowak
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 0

Popularność: 794
Kategorie:ZdrowiePodgrupaTerminologia medyczna
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Igielka1986
Niedostępny Ostatnio: 18-11-2013 12:53
Użytkownik: Igielka1986
UżytkownikIgielka1986
Imię i Nazwisko:Iga Wawrzyniak
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 221

 

 

Osoby niesłyszące nazywane są inaczej osobami praktycznie lub społecznie głuchymi. Są to jednostki pozbawione słuchu, a więc wszystkich treści dźwiękowych płynących ze świata, wskutek czego znajdują się w gorszej sytuacji niż jednostki słyszące, jeżeli chodzi o poznawanie zewnętrznego świata i przygotowanie do życia społecznego. O niesłyszących można powiedzieć, iż są oni pogrążeni w wieczystej ciszy, a z silniejszych sygnałów dźwiękowych dochodzą do nich jedynie wrażenia wibracyjne.Posiadają oni tak znaczny ubytek słuchu, że nawet zastosowanie aparatu słuchowego nie przynosi w ich przypadku żadnych rezultatów. Dlatego też niesłyszący odbierają płynące do nich informacje za pomocą szerokiej gamy znaków i symboli.Nie trudno jest się zatem zorientować, iż odbieranie świata w taki sposób daje często zupełnie inny obraz, niż ten w rzeczywistości.

O osobach słabo słyszących można powiedzieć także, iż żyją one pomiędzy dwoma światami: światem ludzi słyszących i światem ludzi niesłyszących. Ich słuch nie jest jednak do końca uszkodzony, dlatego też w komunikacji posługują się jego resztkami. Mogą także korzystać z aparatów słuchowych, które okazują się bardzo pomocne w codziennym życiu.

Osoby zarówno głuche, jak i niedosłyszące trudno rozpoznać w tłumie, gdyż nie posiadają cech zewnętrznych, które odróżniałyby je od innych. O tym, iż ktoś ma problemy ze słuchem możemy przekonać się dopiero wówczas, kiedy podejmiemy próbę nawiązania bliższego kontaktu z taką właśnie jednostką. Pierwszym sygnałem świadczącym o problemie jest brak jakiekolwiek reakcji na zdarzenia dźwiękowe, w tym także mowę. Osoby u których wystąpił problem ze słuchem znacznie częściej posługują się językiem gestów, w związku z czym ich mowa jest bardzo słabo rozwinięta.

 

Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::ZdrowiePodgrupaTerminologia medyczna
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kim są osoby niesłyszące i słabo słyszące?

theSite na Facebook'u