Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Kiedy zima 2014?


Doprecyzowanie pytania: Kiedy zima 2014
Dodano pytanie: 19-09-2013 19:31
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Kos)
Niedostępny Ostatnio: 07-02-2015 15:43
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Kos
Adres: Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 9295

Popularność: 727
Kategorie:Rozrywka i SztukaPodgrupaWydarzenia
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Danusia
Niedostępny Ostatnio: 02-04-2014 15:22
Użytkownik: Danusia
UżytkownikDanusia
Imię i Nazwisko:Danusia Kowlaska
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 73

 

Zima 2014

 

Kalendarzowa zima zawsze przypada na 22 grudnia. Astronomiczna, może przypaść na 21 grudnia. Natomiast według meteorologów, prawdziwa zima rozpoczyna się kiedy temperatura zaczyna spadać poniżej zera. Zatem według naszego klimatu, często jest to już początek listopada.

Jeśli chodzi o prognozę pogody, jaka jest przewidywana na rok 2014, a szczególnie na zimę, to według sporej grupy synoptyków, przewidywana jest zima stulecia. Mają przyjść bardzo wysokie mrozy, wysokie opady śniegu. Zima ma według nich trwać bardzo długo. Jest to oczywiście jedna wersja, która nie bardzo pokrywa się z prognozami innych meteorologów.

Bardziej prawdopodobne jest to, że Polska w czasie zimy kalendarzowej, będzie usilnie atakowana przez wyże nadchodzące znad Atlantyku. A chyba wszyscy wiedzą, co to oznacza. Będziemy mogli obserwować liczne odwilże, opady deszczu, silne wiatry, oraz temperaturę na plusie.

Może nawet powtórzy się historia jak we wcześniejszych latach, że w styczniu lub lutym, zamiast śniegu będziemy obserwować jak wszystko budzi się do życia i zaczyna powoli kiełkować. Takie pomieszanie niestety obserwuje się już od pewnego czasu. Nie jest to ani zdrowe ani przyjemne, jednak nie mamy żadnego wpływu na pogodę. Możemy jedynie zmienić wtedy otoczenie, wyjeżdżając za granicę, wybierając południowe zakątki naszego kontynentu. Ale wiadomo jest, że na taką diametralną zmianę klimatu mogą pozwolić sobie tylko nieliczni.

Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Rozrywka i SztukaPodgrupaWydarzenia
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kiedy zima 2014?

theSite na Facebook'u