Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Kiedy wybory samorządowe 2014?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 01-11-2013 07:58
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Kos)
Niedostępny Ostatnio: 03-08-2015 16:11
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Kos
Adres: Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 9295

Popularność: 1096
Kategorie:InnePodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Endes
Niedostępny Ostatnio: 02-04-2014 17:08
Użytkownik: Endes
UżytkownikEndes
Imię i Nazwisko:Jacek Kijowski
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 60

Wybory samorządowe 2014

 

Wybory samorządowe odbywają się w Polsce zawsze co cztery lata. Ostatnie odbyły się dokładnie 21 listopada 2014 roku. I według Kodeksu Wyborczego powinny upłynąć dokładnie 4 lata, żeby móc zorganizować kolejne wybory do samorządu.

Jak się jednak okazuje też, w rozporządzeniu jest jasno określone, że glosować można wyłącznie w dzień wolny od pracy. W naszym kraju takim dniem jest niedziela. Natomiast 21 listopada 2014 roku przypada w poniedziałek. Żeby spełnić wszystkie wymagania, które z góry założył Kodeks Wyborczy, należało przenieść wybory samorządowe o jeden dzień do tyłu, czyli na niedzielę 20 listopada 2014 roku.

Po co są tak naprawdę odbywają się samorządowe wybory. Mianowicie po to, żeby co cztery lata mieszkańcy miast, gmin oraz wsi mieli możliwość zmiany władzy, która pełni funkcję na stanowisku wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Ponadto obsadzane są wtedy takie stanowiska jak radni w gminach, powiatach oraz sejmikach wojewódzkich.

Zanim jednak pójdzie się 20 listopada 2014 roku do urny, żeby oddać swój głos, lepiej jest już wcześniej zastanowić się co konkretne osoby będą miały do zaoferowania. Niedługo bowiem zajmie się czas kampanii wyborczej. Ale wcześniej, zanim zaczną szeroko reklamować swoje obietnice, lepiej jest się przyjrzeć co robią w chwili obecnej dla terytorium, w którym się mieszka. 

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::InnePodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kiedy wybory samorządowe 2014?

theSite na Facebook'u