Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Kiedy przestawiamy czas na letni?


Doprecyzowanie pytania: kiedy przestawiamy czas na letni
Dodano pytanie: 05-11-2013 19:46
Zapytał:
Użytkownik: Majka Majka (Katarzyna Mróz)
Niedostępny Ostatnio: 28-12-2014 14:41
Użytkownik: Majka
UżytkownikMajka
Imię i Nazwisko:Katarzyna Mróz
Adres: 30-399 Krakow
Wojewódźtwo: małopolskie
Ilość punktów: 7465

Popularność: 992
Kategorie:InnePodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Danusia
Niedostępny Ostatnio: 02-04-2014 15:22
Użytkownik: Danusia
UżytkownikDanusia
Imię i Nazwisko:Danusia Kowlaska
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 73

Czas letni

Polska nadal należy do krajów, które muszą zmieniać czas z letniego na zimowy i odwrotnie. Nie jest to za bardzo wygodne, ponieważ trzeba o tym pamiętać, i następnie na nowo przyzwyczajać się do nowej godziny.

Z czasu zimowego na czas letni przechodzimy zawsze w ostatni weekend marca. Dokładniej ma to miejsce z soboty na niedziele, a zegarki przesuwamy o godzinę do przodu. Zatem śpimy o godzinę krócej. Weekend za to jest dłuższy o jedną godzinę, jeśli ponownie przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. W 2014 roku, będziemy zmieniać czas na letni z 29 na 30 marca. Wtedy zegarek z drugiej w nocy przesuwamy na trzecią.  

Zmiany czasu zostały wprowadzone ze względu na oszczędność energii elektrycznej. Teoretycznie wtedy mamy dzień dłuższy, ponieważ o godzinę później widzimy zachodzące słońce. Zatem takimi manipulacjami czasu, dąży się do jak najbardziej efektywnego wykorzystania światła dziennego. Jednak w niektórych krajach powoli zaczęto znosić zmianę czasu, ponieważ uważa się, że niesie to za sobą zbyt dużo komplikacji. Najwięcej problemów jest z komunikacją dla podróżnych. Faktycznie w rozkładach pociągów można mówić o dużym zamieszaniu, szczególnie przy zmianie czasu z letniego na zimowy, kiedy wszystkie pociągi oraz inne środki komunikacji działające według rozkładu jazdy muszą stać godzinę w miejscu.

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::InnePodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kiedy przestawiamy czas na letni?

theSite na Facebook'u