Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Kiedy był Chrzest Polski?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 26-01-2013 09:14
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Kos)
Niedostępny Ostatnio: 03-08-2015 16:11
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Kos
Adres: Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 9295

Popularność: 1429
Kategorie:NaukaPodgrupaHistoria
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane

Sprawdź również: Kiedy był Chrzest Polski na sprawdzTu.pl


Użytkownik: jolka2018
Niedostępny Ostatnio: 23-11-2013 16:29
Użytkownik: jolka2018
Użytkownikjolka2018
Imię i Nazwisko:Jolanta Labuda
Adres: 84-223 Linia
Wojewódźtwo: pomorskie
Ilość punktów: 155

 

Chrzest Polski odbył się w 966 r. pod przewodnictwem Mieszka I. Chrzest Polski uważa się za początek wiary chrześcijańskiej w naszym kraju. Chrystianizacja naszego narodu trwała aż do początku XIII, w, choć gdzie nie gdzie możemy się doczytać, że trwała aż do XVII w. Dzięki temu, że Mieszko I przyjął chrzest zrównano państwo gnieźnieńskie z chrześcijańskimi krajami Europy, a to z kolei powiązało Polskę z kręgiem kultury chrześcijańskiej. Także dzięki przyjęciu chrztu przez Mieszka I stał on się równy innym władcom chrześcijańskim, przez co mógł zawierać przymierze i sojusz. Umocniło to też znaczenie władcy w oczach jego poddanych. Dzięki przyjęciu chrztu do naszego kraju zaczęli przybywać duchowni, którzy rozpoczęli naukę religii i służyli dobrą radą ówczesnym władcom. Jako ciekawostkę dodam, że wówczas tylko i wyłącznie potrafili pisać i czytać duchowni. Znali oni łacinę, która służyła im do kontaktów międzynarodowych, a kościoły i klasztory były ostoją dla życia intelektualnego i artystycznego. Ponadto duchowni uczyli uprawy pól poddanych.

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::NaukaPodgrupaHistoria
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Kiedy był Chrzest Polski?

theSite na Facebook'u