Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Jaka zima w Polsce 2014?


Doprecyzowanie pytania: zima w Polsce 2014
Dodano pytanie: 05-11-2013 20:42
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Kos)
Niedostępny Ostatnio: 30-06-2014 15:48
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Kos
Adres: Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 9295

Popularność: 410
Kategorie:InnePodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Danusia Danusia
Niedostępny Ostatnio: 02-04-2014 15:22
Użytkownik: Danusia
UżytkownikDanusia
Imię i Nazwisko:Danusia Kowlaska
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 73

Zima w Polsce 2014

W tej chwili trwają jedynie spekulacje na temat zimy, która będzie w 2014 roku. Według jednych synoptyków, ma być ona dość ciepła, jak na sezon zimowy, a do tego z małą ilością opadów śniegu. Oczywiście, trzeba wziąć poprawkę na to, że są to wyłącznie spekulacje. Ostatnia zimna na przełomie 2012/2013 roku zaskoczyła wszystkich ilością opadów śniegu. Nikt nie spodziewał się sumy opadów, oraz czasu trwania termicznej zimy.

Opady notowano nawet w kwietniu a przymrozki zdarzały się podczas majowych nocy. Teoretycznie teraz przewiduje się więcej odwilży i również duże prędkości wiatru. Inni synoptycy twierdzą, że dość wysokie temperatury będą miały swój kres w grudniu 2013 roku. Zaraz potem  w styczniu teoretycznie ma przyjść nagłe ochłodzenie. Zima najbardziej odczuwalna ma być w lutym. Należy jednak zwrócić swoją uwagę, że są to wyłącznie spekulacje, żaden synoptyk nie jest w stanie przewidzieć długoterminowej pogody, która sprawdzi się w stu procentach.

Prognozy opierają się przede wszystkim na aktualnej sytuacji meteorologicznej, a także na bazie wykresów z poprzednich lat. Na pewno w poprzednich latach, zima była dość sprzyjającą porą roku przynajmniej do połowy stycznia. Później jak wszyscy pamiętamy, zaczynały się pierwsze poważne mrozy, sięgające nawet minus 20 stopni Celsjusza. Czy prognozy się sprawdzą? Przekonamy się o tym niebawem.

Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::InnePodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka zima w Polsce 2014?

theSite na Facebook'u