Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Jaka prognoza pogody na styczeń 2014?


Doprecyzowanie pytania: prognoza pogody na styczeń 2014
Dodano pytanie: 05-11-2013 19:51
Zapytał:
Użytkownik: Majka Majka (Katarzyna Mróz)
Niedostępny Ostatnio: 27-02-2014 15:04
Użytkownik: Majka
UżytkownikMajka
Imię i Nazwisko:Katarzyna Mróz
Adres: 30-399 Krakow
Wojewódźtwo: małopolskie
Ilość punktów: 7461

Popularność: 502
Kategorie:InnePodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Danusia Danusia
Niedostępny Ostatnio: 02-04-2014 15:22
Użytkownik: Danusia
UżytkownikDanusia
Imię i Nazwisko:Danusia Kowlaska
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 73

 

Prognoza pogody na styczeń 2014

Pogoda w styczniu może nie do końca przekonywać wszystkich wielbicieli zimy, a już na pewno pasjonatów sportów zimowych. Raczej o tej porze bez dośnieżania stoków się chyba nie obędzie.

Po pierwszym ataku śnieżyc i silnych mrozów, które przewidywane są jeszcze pod koniec grudnia, a najdalej na przełomie grudnia i stycznia, przewidywane jest gwałtowne ocieplenie. Według synoptyków  temperatura w styczniu ma sięgnąć nawet 10, aż do 14 stopni Celsjusza. Oczywiście na plusie. Jednak nie będzie to przyjemne ciepło. Ponieważ w tym czasie przewidywane są również opady deszczu, silny wiatr, czyli jednym słowem pogoda, która będzie sprzyjała rozwojowi chorób.

Jak najbardziej można do ostatniej chwili liczyć na to, że w styczniu będzie ciąg dalszy silnych mrozów, a przynajmniej przymrozków. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo spełnienia dokładnie takiej wersji. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na przebieg pogody w poprzednich latach. Często w styczniu już mieliśmy do czynienia z kwitnącymi przebiśniegami lub nawet baziami, które powinny zacząć pojawiać się dopiero z pierwszymi oznakami wiosny.

Synoptycy uspokajają raczej, że do takiej samej śnieżnej zimy jaka w zeszłym roku była, raczej nie dojdzie. Bardziej prawdopodobne jest to, że powtórzy się scenariusz, który mogliśmy obserwować dwa, trzy i cztery lata temu. Wtedy też mrozy zaatakowały dopiero pod koniec stycznia i na początku lutego.

Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::InnePodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jaka prognoza pogody na styczeń 2014?

theSite na Facebook'u