Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Jak walczyć ze ślimakami?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 01-08-2013 21:42
Zapytał:
Użytkownik: fruzia06 fruzia06 (Michalina Nowak)
Niedostępny Ostatnio: 18-09-2013 20:47
Użytkownik: fruzia06
Użytkownikfruzia06
Imię i Nazwisko:Michalina Nowak
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 0

Popularność: 809
Kategorie:Dom i OgródPodgrupaOgród
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Igielka1986
Niedostępny Ostatnio: 18-11-2013 12:53
Użytkownik: Igielka1986
UżytkownikIgielka1986
Imię i Nazwisko:Iga Wawrzyniak
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 221

 

 

Ślimaki potrafią wyrządzić wiele poważnych szkód w naszym ogrodzie mimo, iż ich niepozorny wygląd oraz tempo, z jakim się poruszają wcale na to nie wskazuje.  Zwierzęta te atakują najczęściej rośliny warzywne i cebulowe oraz siewki drzew i krzewów. Pasożytują one również na liściach i łodygach i wygryzają w nich pokaźne dziury.

W zwalczaniu ślimaków znacząca role odgrywa regularna uprawa roli, w czasie której ich jajeczka wydobywa się na powierzchnię gruntu podczas wielu prac ogrodowych. Napływ ślimaków spoza naszej działki możemy ograniczyć za pomocą miniaturowego ogrodzenia, przez które nie będą się one w stanie się przedostać. Dodatkowo można umieścić wzdłuż płotu pojemniki z wodą zakopane w ziemi, które spełnia role pułapki. Ich ścianki zazwyczaj smaruje się preparatami, które są śliskie i uniemożliwiają ślimakom wydostanie się na powierzchnię. Zbiorniczka należy bardzo często kontrolować i opróżniać w miarę potrzeby.

Skutecznym sposobem walki ze ślimakami są również małe nasypy wykonane z sieczki korowej, których nie są one w stanie pokonać. Korę należy jednak wymieniać co roku, bowiem mogą znajdować się w niej złożone jajeczka.

W walce ze ślimakami pomocne są także nicienie, które pasożytują w ciałach wielu zwierząt. Nie można ich jednak rozmieszczać w pobliżu rabatek na których rosną warzywa i inne rośliny jadalne.

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Dom i OgródPodgrupaOgród
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jak walczyć ze ślimakami?

theSite na Facebook'u