Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

JAK się nazywa fryzjer z książki Akademia pana kleksa?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 12-10-2012 20:03
Popularność: 1380
Kategorie:Literatura i JęzykiPodgrupaKsiążki
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: jolka2018
Niedostępny Ostatnio: 23-11-2013 16:29
Użytkownik: jolka2018
Użytkownikjolka2018
Imię i Nazwisko:Jolanta Labuda
Adres: 84-223 Linia
Wojewódźtwo: pomorskie
Ilość punktów: 155

 

Fryzjerem Pana Kleksabył Filip Golarz. Nienawidzi on Ambrożego Kleksa i jego uczniów. Nie lubi też obcinać ich włosów. Filip Golarz pojawia się w rozdziale „Anatol i Alojzy”, gdzie przyprowadza dwóch swoich synów Anatola i Alojzego. Postać jego pojawia się jeszcze w następujących rozdziałach: „Fabryka dziur i dziurek”, „Anatol i Alojzy” i „Sekrety pana Kleksa”.

Filip jest odpowiedzialny za dostarczanie piegów panu Kleksowi. Ponadto jest tajemniczym mężczyznom, który jest złowrogi i niesympatyczny. Jak okazuje się później Filip Golarz przed laty dał Ambrożemu pieniądze na to, aby mógł otworzyć szkołę. Ponadto z zamiłowania jest konstruktorem – to on stworzył mechaniczną lalkę, którą podstępnie dostarcza do Akademii programując ją w ten sposób, aby był złośliwa i niegrzeczna. To właśnie Filipa Golarza Pan Kleks obawia się najbardziej. Prócz tego fryzjer pana Kleksa w ostateczności przyczyni się do zniszczenia Akademii.

Oprócz tego w Akademii Pana Kleksa jest też wiele innych bohaterów jak np., uczniowie pana Kleksa czy Mateusz Szpak, Adam Niezgódka, Doktor Paj-Chi-Wo, Bogumił Kopeć, Anatol i Alojzy.

Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Literatura i JęzykiPodgrupaKsiążki
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: JAK się nazywa fryzjer z książki Akademia pana kleksa?

theSite na Facebook'u