Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Co to jest zawód?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 16-07-2013 00:08
Zapytał:
Użytkownik: fruzia06 fruzia06 (Michalina Nowak)
Niedostępny Ostatnio: 18-09-2013 20:47
Użytkownik: fruzia06
Użytkownikfruzia06
Imię i Nazwisko:Michalina Nowak
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 0

Popularność: 640
Kategorie:Praca i EdukacjaPodgrupaPraca
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Igielka1986
Niedostępny Ostatnio: 18-11-2013 12:53
Użytkownik: Igielka1986
UżytkownikIgielka1986
Imię i Nazwisko:Iga Wawrzyniak
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 221

 

 

Zawód jest podstawową drogą do osiągnięcia wymarzonego celu. Wybór odpowiedniego zawodu ukierunkowuje naszą ścieżkę kariery. Decyzja o jego wyborze nie jest jednak taka łatwa jak się to wydaje na pierwszy rzut oka. Od podjęcia tej decyzji zależy bowiem całe nasze przyszłe życie zawodowe. Pierwszą z nich musimy podjąć zaraz po szkole gimnazjalnej, gdzie stajemy przed pierwszym poważnym problemem: iść do liceum czy wybrać technikum.

Wybierając liceum nie jesteśmy przyuczani do zawodu, przyswajamy natomiast jedynie wiedzę ogólną. Najczęściej więc liceum wybierają te jednostki, które chcą być w przyszłości np., polonistami, matematykami, prawnikami, sędziami itp. Profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów także na poziomie rozszerzonym. Istnieją także klasy dwujęzyczne, w których niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Wybierając zatem odpowiedni profil liceum w pewnym stopniu kształtujemy się na odpowiedni kierunek, lecz kończąc tę placówkę nie mamy wyuczonego zawodu, dlatego też należy zdobyć wykształcenie wyższe, by pozyskać wymarzony zawód i móc się w nim realizować.

W technikum jesteśmy ukierunkowani natomiast na wyuczenie odpowiedniego zawodu. Obecnie kończenie czteroletniego technikum umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu właściwego egzaminu, oraz uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. 

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Praca i EdukacjaPodgrupaPraca
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Co to jest zawód?

theSite na Facebook'u