Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Co to jest sprawozdanie?


Doprecyzowanie pytania: Co to jest sprawozdanie?
Dodano pytanie: 25-02-2012 23:03
Popularność: 2811
Kategorie:Literatura i JęzykiPodgrupaNauka języka
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Orzeszek
Niedostępny Ostatnio: 27-11-2014 20:07
Użytkownik: Orzeszek
UżytkownikOrzeszek
Imię i Nazwisko:Patryk P
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 54

Sprawozdanie to gatunek dziennikarski, w którym autor daje relację ze zdarzenia, w którym najczęściej sam uczestniczy. Może to być sprawozdanie z koncertu, spotkania, wystawy itp. 

W każdym sprawozdaniu powinno znaleźć się kilka podstawowych elementów.  Aby dokładnie poinformować czytelnika, należy odpowiedzieć w sprawozdaniu na kilka pytań:

Kto? – Czyli opisać uczestników wydarzenia. Nie musi być to pełny opis wraz z wygładem i życiorysem. Wystarczy jedynie krótka informacja np.: Na spotkaniu pojawił prezydent Igrekowski

Co? – Czyli krótka informacja, co się wydarzyło, bądź co jest przedmiotem sprawozdania, np.: W swoim sprawozdaniu pragnę opisać premierę przedstawienia „Kopciuszek” w Teatrze Miejskim.

Gdzie? – Czyli gdzie miało miejsce wydarzenie, o którym mówimy. Warto być dość dokładnym, np.: informacja, iż jasełka odbyły się w szkole, może być nie wystarczająca, jeżeli sprawozdanie ma ukazać się w miejskiej gazecie. Wtedy należy uściślić miejsce.

Kiedy? – W sprawozdaniu należy podać przybliżony czas, bądź datę danego wydarzenia, np.: w piątek 15 lutego nasza klasa pojechała na wycieczkę do Zakopanego

Jak? – W jaki sposób przebiegało wydarzenie, które opisujemy, jak do niego doszło, np.: Z inicjatywy nauczycielki plastyki, pani Ireny Malarz, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Twarze wiosny”

Dlaczego?- Czyli co sprawiło, że doszło do danego wydarzenia, co było jego przyczyną? Np.: Wczoraj na pasach kierowca potrącił pieszego. Przyczyną była nadmierna prędkość.

korespondent wojenny, news, materiał reporterski

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Literatura i JęzykiPodgrupaNauka języka
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Co to jest sprawozdanie?

theSite na Facebook'u