Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Co to jest droga mleczna?


Doprecyzowanie pytania: kiedy gwiazda jest
Dodano pytanie: 02-04-2012 18:11
Popularność: 705
Kategorie:NaukaPodgrupaAstronomia
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: PlePle
Niedostępny Ostatnio: brak danych
Użytkownik: PlePle
UżytkownikPlePle
Imię i Nazwisko:Joanna Szaniawska
Adres: 60-685 Poznań
Wojewódźtwo: wielkopolskie
Ilość punktów: 65

Droga Mleczna to galaktyka, w której znajduje się nasz Układ Słoneczny. Natomiast galaktyka to zbiór: gwiazd, układów gwiezdnych, gazów, pyłów, mgławic i tzw. ciemnej materii. Wszystkie te ciała niebieskie w obrębie galaktyki trzyma grawitacja.

Według ostatnich obliczeń naukowców Droga Mleczna składa się z około 400 miliardów gwiazd. Droga Mleczna zaliczana jest do tzw. galaktyk spiralnych. Dlaczego? Łatwo to zrozumieć, gdy spojrzy się na zdjęcia Drogi Mlecznej (można je wyszukać w wyszukiwarce internetowej, np. Google). Na fotografiach wyraźnie widać, że nasza glaktyka ma kształt spirali z wieloma odnogami. Z Ziemi widzimy fragment Drogi Mlecznej w postaci "smugi gwiazd" na niebie. Aby ją zaobserwować, najlepiej w pogodną noc wybrać się poza miasto (żeby miejskie światła nie przyćmiewały gwiazd).

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::NaukaPodgrupaAstronomia
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Co to jest droga mleczna?

theSite na Facebook'u