Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Co to jest Embargo?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 26-08-2013 11:24
Zapytał:
Użytkownik: DawidW DawidW (Dawid W)
Niedostępny Ostatnio: 26-08-2013 14:35
Użytkownik: DawidW
UżytkownikDawidW
Imię i Nazwisko:Dawid W
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 9

Popularność: 972
Kategorie:NaukaPodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Krzysiek
Niedostępny Ostatnio: 18-11-2013 14:03
Użytkownik: Krzysiek
UżytkownikKrzysiek
Imię i Nazwisko:Krzysiek Janik
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 207

Embargo to zakaz importu i eksportu wskazanych towarów lub surowców z danego państwa.

W istocie oznacza to ograniczenie handlu i współpracy dla tego państwa, na które nałożono embargo. Embargo jest równoznaczne z bojkotem na arenie międzynarodowej, co przekłada się na poważne straty finansowe w dziedzinie gospodarki, rolnictwa czy budownictwa.

Nałożenie embarga związane jest z łamaniem prawa międzynarodowego, praw człowieka, handlem narkotykami, rozwojem broni jądrowej czy stwarzanie zagrożeń militarnych i wspieranie terroryzmu.

Po II wojnie światowej ONZ nałożył embargo na RPA, te jednak było systematycznie łamane. W 1973 roku kraje arabskie , członkowie OPEC nałożyły embargo naftowe dla państw wspierających Izrael, w tym USA. Bezpośrednio wpłynęło to kryzys energetyczny (więcej informacji pod tym linkiem http://thesite.pl/W/Kiedy-by%C5%82-kryzys-energetyczny)

Znane przykłady embarga w historii współczesnej to także embargo nałożone na Kubę i Iran  przez USA, embargo nałożone na Libię przez ONZ, czy embargo nałożone na Polskę przez Rosję.

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::NaukaPodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Co to jest Embargo?

theSite na Facebook'u