Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Co to jest „trójkąt bermudzki’?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 08-07-2013 11:25
Zapytał:
Użytkownik: fruzia06 fruzia06 (Michalina Nowak)
Niedostępny Ostatnio: 18-09-2013 20:47
Użytkownik: fruzia06
Użytkownikfruzia06
Imię i Nazwisko:Michalina Nowak
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 0

Popularność: 403
Kategorie:Podróżowanie i MiejscaPodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane

Sprawdź również: Co to jest „trójkąt bermudzki’ na sprawdzTu.pl


Użytkownik: Igielka1986
Niedostępny Ostatnio: 18-11-2013 12:53
Użytkownik: Igielka1986
UżytkownikIgielka1986
Imię i Nazwisko:Iga Wawrzyniak
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 221

Trójkąt Bermudzki to potocznie używany termin dla określenia obszaru oceanu Atlantyckiego u wybrzeży Bermudów. Od wielu lat wzbudza on wielkie zainteresowanie wśród osób, które fascynują się zjawiskami paranormalnymi. Są one zdania, iż miejsce to jest odpowiedzialne za niewyjaśnione katastrofy zarówno statków, jak i samolotów. Spora część z nich - jako wytłumaczenie tego faktu twierdzi, iż za wszystko należy winić obce cywilizacje. Naukowcy podchodzą jednak do tego faktu raczej sceptycznie. Bardziej skłaniają się do stwierdzenia, iż za anomalia występujące na tym obszarze są odpowiedzialne podwodne erupcje metanu. Podczas wybuchu bąbelki wydostają się na powierzchnię wody i zaburzają jej strukturę. Metan posiada niższą niż woda gęstość, dlatego też statki toną, tracąc wcześniej wyporność.  Metan wędruje dalej i w atmosferze miesza się z powietrzem, a to z kolei może powodować awarie samolotów.

Istnieje także inna hipoteza, która mówi o tym, iż pod wodą w okolicach Trójkąta Bermudzkiego znajdują się dwie ogromne kryształowe piramidy. Ich właściwości dokładnie zbadał Ray Brown i opowiedział o nim światu w 1975 roku. To wywołało sensację zarówno wśród naukowców, jak i zwykłych ludzi. Opowieści Browna starał się potwierdzić m.in. Verlaga Meyera który odkrył, iż na szczycie piramid znajdują się otwory, przez które przepływa woda z bardzo dużą prędkością. Może ona zatem wywoływać fale i tworzyć wiry odpowiedzialne za tajemnicze zaginięcia statków oraz samolotów.

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Pogoda na wiosnę 2015

Pogoda na wiosnę 2015

Wiosna 2015: Synoptycy cały czas próbują ustalić prognozę pogody, która będzie obejmowała dłuższy termin czasu niż tylko kilka najbliższych dni.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Podróżowanie i MiejscaPodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Co to jest „trójkąt bermudzki’?

theSite na Facebook'u