Strona thesite.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

CO TO JEST PRAWO NATURALNE?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 14-04-2012 17:19
Popularność: 1617
Kategorie:Historia i PolitykaPodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Spiner
Niedostępny Ostatnio: brak danych
Użytkownik: Spiner
UżytkownikSpiner
Imię i Nazwisko:
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 861

Zacząć należy od tego, że prawo naturalne , w przeciwieństwie do prawa stanowionego, nie jest prawem nabywalnym. Można powiedzieć, że prawo naturalne jest prawem przyrodzonym. Oznacza to w praktyce tyle, że każdy jest nim objęty z racji tego, że jest człowiekiem. Prawa tego nie można się zrzec. Obowiązują w każdym kraju, niezależnie od tego czy władze państwowe je ustanowią czy nie. Prawo naturalne , po raz pierwszy zostało skodyfikowane w XVIII wieku przez władcę Babilonu - Hammurabiego (Kodeks Hammurabiego). Za najważniejsze elementy prawa naturalnego uważa się prawo do życia, wolności i szczęścia. Zapisy o prawie naturalnym pojawiły się między innymi w Deklaracji Niepodległości (Stany Zjednoczone) oraz w Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela (Francja).

Pogoda na lato 2015

Pogoda na lato 2015

Lato 2015: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Historia i PolitykaPodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: CO TO JEST PRAWO NATURALNE?

theSite na Facebook'u